5 ćwiczeń z piłką dla kobiet w ciąży

0

Bóle dolnej części kręgosłupa to jeden z głównych powodów, dla których powinnaś w zainwestować w piłkę gimnastyczną, gdy spodziewasz się dziecka. Drugi to możliwość utrzymania dobrej formy, a także gibkości i elastyczności. Prezentujemy 5 ćwiczeń z piłką dla kobiet w ciąży, którym powinnaś poświęcić 30 minut 4 razy w tygodniu.

Usiądź na piłce. Rozstaw zgięte w kolanach nogi na szerokość bioder, stopy mocno oprzyj o podłoże, a ręce spleć na karku. Wykonuj skręty, raz na prawą, raz na lewą stronę, próbując odchylić się na bok do momentu, kiedy poczujesz delikatny opór. Biodra powinny przez całe ćwiczenie pozostawać nieruchome. Zrób po 10 powtórzeń na stronę, odpocznij i jeszcze raz powtórz całość.

Piłka gimnastyczna z uchwytami 65 cm

Piłka gimnastyczna z uchwytami 65 cm

Usiądź na piłce z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Wyprostowane ramiona unieś do boków. Wprowadź w ruch biodra, kierując się raz do przodu, raz do tyłu, potem w prawą, a na koniec w lewą stronę. Całość powtórz 5 razy w 3 seriach.

Piłka rehabilitacyjna z kolcami

Piłka rehabilitacyjna z kolcami

Połóż się na piłce na plecach, stopy mocno oprzyj o podłoże, ręce spleć za głową, tak aby łokcie były szeroko rozstawione. Powoli wykonuj unoszenie tułowia oraz ramion w górę, zatrzymaj się na 2 sekundy i wróć do leżenia. Powtórz 10 razy w 3 seriach.

Piłka gimnastyczna dwustronna

Piłka gimnastyczna dwustronna

Połóż się na podłodze na lewym boku. Piłkę umieść między kostkami. Staraj się unieś jak najwyżej wyprostowane nogi, wytrzymaj chwilę i opuść je delikatnie na podłogę. Powtórz 7 razy i zmień stronę.

Piłka gimnastyczna do masażu 65 cm

Piłka gimnastyczna do masażu 65 cm

W leżeniu na plecach połóż łydki na piłce. Podciągając nogi pod klatkę piersiową staraj się przycisnąć piłkę do ud i pośladków tak, abyś mogła ją unieś razem z nogami. Zrób 5 powtórzeń w 2 seriach.

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.