A co w tej sytuacji zrobiłoby Twoje dziecko? Zobaczcie szokujący film

0

Pamiętam, jak kiedyś rozbawiła mnie moja znajoma mówiąc, że choć oszalała na punkcie pewnego mieszkania, nie kupi go, bo jest blisko dworca. I co w tym złego? – dopytałam. – Ano to, że panicznie się boję, że ktoś uprowadzi moje dziecko i szybko wywiezie w siną dal – odparła. Argument trącił mi lekką paranoją, a katastroficzny scenariusz wydał zupełnie nieprawdopodobny. Co innego scenariusz z filmu, który pokazuję poniżej. Zobaczcie go koniecznie!

Prosty eksperyment pokazał, jak łatwowierne i naiwne są dzieci. Wystarczy słodki szczeniak i obietnica zobaczenia kolejnego, by w ciemno poszły z nieznanym sobie facetem. – To niemożliwe! Przecież rozmawiamy o zagrożeniach niemal codziennie! Doskonale wie, że nie może rozmawiać z nieznajomymi – mówiły zszokowane matki, obserwując, jak dzieci, bez chwili wahania, brały za rękę obcego mężczyznę i oddalały się z nim, nawet nie patrząc w stronę swoich opiekunów.

Macie pomysł, jak rozmawiać z dzieckiem, by było świadome zagrożeń, ale jednocześnie nie straszyć go i nie wmawiać, że każdy dorosły ma złe intencje? Ja, niestety, nie do końca, więc chętnie poczytam o Waszych patentach. Zapraszam do dyskusji!


Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.