Buty sportowe na wiosnę dla chłopców i dziewczynek

0

Funkcjonalność to nie jedyna zaleta butów sportowych, a lekcje WF-u to nie jedyne właściwe dla nich miejsce. Dawno przestaliśmy je nosić również w parze wyłącznie z dresem. Odpowiednio dobrane będą służyć nie tylko na codzienne spacery, podczas biegania, jazdy na rowerze oraz innych zabaw, ale także świetnie uzupełnią wyjściową stylizację. Wiosna to doskonała okazja, aby kupić synowi lub córce porządną parę takiego obuwia. Zobacz, jakie buty sportowe sprawdzą się w okresie przejściowym.

Stopy małego chłopca i dziewczynki każdego dnia poddawane są sporemu wysiłkowi. Bieganie, gra w piłkę, długie wędrówki, skakanie, zabawy w podchody, jazda na rowerze i inne formy zabaw – Twoja pociecha ma tyle energii, że nie nadążasz? Nie pozwól, aby nieodpowiednie obuwie nie tylko powodowało dyskomfort u dziecka, ale też nie doprowadziło do poważnych problemów zdrowotnych.

Dziecięce buty sportowe – jakie wybrać?

Nie musisz od razu inwestować w modele naszpikowane specjalnymi technologiami – no chyba, że twoje dziecko to mały sportowiec i już zwraca uwagę na takie kwestie, jak dobra amortyzacja czy pianka Eva itp. Postaw na model ze skóry naturalnej ze wstawkami z materiałów syntetycznych lub lekkie buty z materiałów syntetycznych i tekstylnych z lekko usztywnianymi zapiętkami oraz noskami. Dobrze, aby tkanina zapewniała stopie odpowiednią wentylację (np. zamsz z siateczkowymi wstawkami).

Podeszwa, czyli komfort i bezpieczeństwo

Podeszwa butów sportowych dla dziecka powinna być stabilna i żłobiona. Wybierz model z niebrudzącą podeszwą np. z kauczuku. Sprawdzi się na lekcjach wychowania fizycznego pod warunkiem, że nie są to buty sportowe o funkcji miejskiej, czyli służące wyłącznie do chodzenia. Odpowiednia podeszwa będzie chronić stopę przed urazami i wstrząsami. Warto postawić na miękkie, materiałowe wykończenie wokół kostki – to komfortowe rozwiązanie, które zapewni odpowiednią ochronę.

Wkładka ma znaczenie

Praktycznym rozwiązaniem będzie wyjmowana wkładka – będziesz mogła w dowolnym momencie ją wyciągnąć i przeprać, aby zapewnić dziecku odpowiednią higienę. Możesz też sięgnąć po wersję antybakteryjną, która nie tylko odprowadzi wilgoć i zapobiegnie nieprzyjemnemu zapachowi potu, ale będzie też dbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Ze względu na wciąż kształtującą się i rosnącą stopę dziecka warto wybrać ergonomiczną wkładkę, czyli taką, która dopasuje się do stopy.

Wsuwane, wiązane czy na rzepy?

Wiązane buty sportowe na wiosnę sprawdzą się na stopach malca, który potrafi już z powodzeniem sam wiązać sznurowadła. Gdy dziecko ma jeszcze problemy w tej kwestii, praktyczniejszym rozwiązaniem będzie model na rzepy. Twoja pociecha nie będzie się denerwować, gdyby przypadkiem sznurówka rozwiązała się w trakcie zabawy, a on nie mógł jej zawiązać. Dla brzdąca, który dopiero stawia pierwsze kroki, najlepsze będą sportowe buty wsuwane.

Wiosenne buty sportowe dla chłopca

buty sportowe dla chłopców

Na grafice: 1. Buty New Balance, 179,90 zł; 2. Byty Adidas, 139,90 zł; 3. Buty Nike, 269 zł; 4. Buty New Balance, 220 zł; 5. Buty Adidas, 199,90 zł; 6. Buty Hummel, 138,70 zł; 7. Buty Adidas, 99,99 zł; 8. Buty Nike, 289 zł; 8. Buty Adidas, 99,90 zł; 10. Buty Adidas, 217,90 zł

Wiosenne buty sportowe dla dziewczynek

buty sportowe dla dziewczynek

Na grafice: 1. Buty Adidas, 208,30 zł; 2. Buty Hip, 419 zł; 3. Buty Hip, 379 zł; 4. Buty Adidas, 159,90 zł; 5. Buty Hasby, 59,90 zł; 6. Buty Adidas, 147 zł; 7. Buty Nike, 240 zł; 8. Buty Nike, 289 zł

Więcej butów sportowych, które wiosną powinno nosić twoje dziecko, znajdziesz TUTAJ

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.