Chodźcie do tajemniczego lasu! (ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI)

0

Czerwony konik to jedno z tych wydawnictw, którego książki mogę kupować w ciemno, nawet bez wcześniejszego wąchania, macania i oglądania. Dziedzic ma ostatnio fazę na zwierzynę leśną i ekologię, dlatego „Las zabaw”, który ukaże się pod koniec maja, będzie jednym z naszych prezentów na Dzień Dziecka.  Zobaczcie, może Wam też się spodoba.

zaba„Las zabaw” to kolejna książka z cyklu dla przedszkolaków „Małe i duże podróże”. Tym razem celem wycieczki jest las, do którego zaprasza Mateusz Wysocki (tekst) i Agata Królak (ilustracje). Na dole stron („na wysokości runa leśnego” – pisze wydawca), znajdziecie ciekawostki biologiczne, a na końcu książki mapę z zadaniami do wykonania. To dla mnie fantastyczny bonus i ucieleśnienie marzeń o współczesnej książce dla dzieci, którą można nie tylko przeczytać, ale też pokolorować czy wykorzystać do zabaw „w terenie”.

Z Czerwonego Konika mamy książkę „Przed twoim urodzeniem”  – kupiłam, ją, gdy Dziedzica fascynował świat przed nim i bardzo chciał wiedzieć, skąd się wziął. Ta poetycka, pełna nietypowych i – jak na standardy książek dla dzieci – momentami ponurych ilustracji opowieść o miłości dwojga ludzi i kruchości, a jednocześnie potędze życia, tak mu się spodobała, że czytaliśmy ją wciąż i wciąż, choć treści w niej bardzo mało. Polecam!

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.