Czyste ściany kontra radosna twórczość. TYM zmyjecie kredki i ślady po tłustych palcach!

0

A mówili: „poczekaj jeszcze chwilę, albo kup używane, bo zniszczą!”…Nie posłuchałam. I pożałowałam bardzo! Było niedzielne przedpołudnie, gdy zaniepokojona długą ciszą dobiegającą z pokoju dzieci zastałam swoją dwulatkę z przejęciem malującą po dopiero co skręconym, nowiusieńkim, drewnianym łóżku. Siostra Dziedzica to konkretna babka, nie żadne lelum polelum, dlatego zdecydowała się na kolor CZARNY, a z szerokiego wachlarza dostępnych pomocy plastycznych sięgnęła po kredkę świecową. Jak szaleć, to szaleć!

Właśnie szykowaliśmy się do wyjścia na lodowisko, ale artystyczna działalność małej agentki powaliła nas na kolana. To znaczy mnie, bo Tata Dziedzica ograniczył się jedynie do komentarza: „Świetny dobór koloru! Chyba Ci się podoba, prawda? Przecież wszystkie dodatki w pokoju są czarno-białe!”.

Postanowiłam natychmiast zmyć to cholerstwo, łyżwy musiały poczekać. No i czekały – niemal pół dnia, bo jak pewnie wiele z Was wie, czarna świecowa kredka to podstępny przeciwnik. Nie pomogły ajaxe i inne cility, nie dał rady spirytus, zawiodła pasta z sody oczyszczonej i soku z cytryny. I kiedy sytuacja zdawała się być beznadziejna, przypomniałam sobie o NIEJ – magicznej gąbce. Małej, niepozornej, ale idealnej w momencie, gdy wszystko inne zawodzi. I to był strzał w dziesiątkę!

Magiczna gąbka uporała się z twórczością Siostry Dziedzica bezkompromisowo – usunęła ją niemal w 100 procentach. Dlatego jeżeli jesteście w posiadaniu dzieci, a nie macie gąbki – koniecznie naprawcie ten błąd i ją zamówcie!

magiczna gąbka, 2 szt. od 7,70 zł

Magicznych gąbek jest na rynku od groma – my używamy rossmanowskiej, ale wszystkie sprawdzą się tak samo dobrze. I teraz najlepsze: gąbkami domyjecie nie tylko meble. Ja na okrągło czyszczę nimi też białe ściany (ale tylko białe!) – ze śladów po tłustych palcach czy odbitych podeszwach. Gąbki ścierają co prawda nieco farbę, więc nie można ich używać w nieskończoność, ale po ich zastosowaniu widać różnicę!

Gąbki są też świetne do czyszczenia fug, mycia zlewów, kafli i luster. Ostatnio dzięki nim doczyściłam mega zabłocone buty!  Radzą sobie też z zabrudzoną eko skórą, plastikiem czy metalem. Jedyny minus to trwałość – dość szybko się ścierają i niszczą, więc trzeba mieć w zapasie spore ilości. Skąd te super właściwości? Jak czytam – z nanotechnologii! Gąbka nie zawiera w sobie żadnych środków chemicznych – w całości zbudowana jest z pianki melaminowej i zawiera małe komórki, które mogą dzielić cząsteczki brudu oraz większe komórki – brud ten eliminujący.

Polecam!

 

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.