Gdy w domu, gdzie króluje starszak, pojawi się niemowlę…(KSIĄŻKA)

0

Gdy Siostra Dziedzica była w drodze, szukałam odpowiednich książek, które pomogłyby mi wyjaśnić jak wiele zmieni się w naszym życiu po jej narodzinach. Mieliśmy „Tupcia Chrupcia”, który zamiast siostry wolał brata, ale z różnych względów nie była to lektura idealna. Ta, o której zaraz napiszę, jest o niebo lepsza!

Nakładem wydawnictwa „Entliczek” ukazała się właśnie książka „Moja młodsza siostra” – druga część „Miłości”, która okazała się francuskim bestsellerem przetłumaczonym na 19 języków. Duma, zazdrość, niepewność – z tymi wszystkimi uczuciami mierzy się mały chłopiec, który zostaje starszym bratem. Polecam!

Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes. Autorki wracają do bohatera „Miłości”, któremu przypadła w życiu nowa rola – został starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem!

A może Wy znacie jakieś fantastyczne książki o pojawieniu się w domu dziwnych, wiecznie płaczących albo jedzących potworków, które kradną niemal całą uwagę mamy? ;-) 

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.