Dywan w pokoju dziecięcym – potrzebny czy zbędny

1

Wielu rodziców zastanawia się, czy zakup dywanu do pokoju ich pociech to dobry pomysł. Spotkać się można z różnymi opiniami na ten temat, co nie sprzyja podjęciu konkretnej decyzji. Poniżej przedstawiamy argumenty zarówno za, jak i przeciw posiadaniu tego kolorowego ozdobnika w sypialni dzieciaków.

Po pierwsze, dywan oprócz oczywistych walorów estetycznych, przyczynia się również do poprawy bezpieczeństwa. Podłoga z reguły jest nieco śliska, co sprzyja upadkom i urazom. Zakup dywanu pomoże w zamortyzowaniu ewentualnej wywrotki. Dzięki jego obecności, dziecko nie będzie musiało nosić po domu zbędnego obuwia (produkt ma cechy antypoślizgowe). Kolejną zaletą jest dobra izolacja termiczna dywanu. Może wpłynąć to na zmniejszenie infekcji i przeziębień u Twojej pociechy.

Dywan z motywem wyspa piratów*

Dywan z motywem wyspa piratów*

Faktem jest, że nieodpowiedni dywan sprzyja rozwojowi alergii. Jest także siedliskiem kurzu i roztoczy. Nie każdy produkt oferowany w potencjalnym sklepie nadaje się więc do pokoju dziecka. Przy zakupie warto zatem zwrócić uwagę, z czego dany model jest wykonany. Do sypialni dziecięcej najlepiej wybierać te, wyprodukowane z krótkiego włosia. Bardziej odpowiednie będą modele w ciemniejszych kolorach, przez wzgląd na skłonność najmłodszych do psot i bałaganienia.

Dywan w kształcie owiec*

Dywan w kształcie owiec*

Unikać należy produktów wykonanych z bawełny, które przyczyniają się do uczuleń i niestety bardzo pylą. Do wyboru pozostają te, wykonane z bawełny lub jedwabiu. Jeśli chodzi o włókna sztuczne, w ofercie znajdziemy polipropylenowe, heat-set i heat-set frise oraz poliamidowe i akrylowe. Te dwa ostatnie są najbardziej odporne na zabrudzenia.

Dywan w kształcie samochodu*

Dywan w kształcie samochodu*

Dywan to także istotna część wystroju dziecięcej sypialni. Dzięki żywym, wesołym wzorom, wnętrze będzie mniej surowe i bardziej przytulne. Kolorowe struktury wpływają na wyobraźnię dziecka. Produkt może być także miejscem zabawy.

Dywan z motywem księżniczki*

Dywan z motywem księżniczki*

Gdy już zdecydujesz się na zakup dywanu, koniecznie musisz pamiętać o jego pielęgnacji i utrzymywaniu czystości. Żadne najlepsze włókno nie zastąpi regularnego odkurzania i czyszczenia, dlatego, jeśli nie masz na to zbyt wiele czasu, lepiej zrezygnuj z pomysłu.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Udostępnij

1 komentarz

  1. u nas mała jest alergikiem więc myślałam, że z dywanów będziemy musieli całkowicie zrezygnować, ale robimy regularnie ozonowanie w klinice dywanów i taka metoda rzeczywiście się bardzo sprawdza, a ja się cieszę, że dywany jednak w domu możemy mieć, bo ciężko mi sobie wyobrazić bez nich wnętrze

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.