Data publikacji:

Gdy dziecko odkrywa piłkę nożną...

Autor:

Dzieci, które spędzają popołudnia wpatrzone w telewizor, nie są zazwyczaj obrazem wywołującym radość u dobrych rodziców. Lecz są sytuacje, w których warto nie tylko nie wyganiać latorośli z kanapy, a wręcz zachęcić do zainteresowania nadawanym programem. Jednym z przykładów transmisji, które mogą pozytywnie natchnąć naszego potomka są trwające aktualnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, odbywające się we Francji.

Autor: Anna F.

Na początek chcemy życzyć naszej drużynie powodzenia w dzisiejszym meczu! My kibicujemy polskiej reprezentacji - a Wy? Opiszcie w komentarzu, jak wyglądało wspólne oglądanie meczu w Waszych domach. :) 

Jeśli nasze dziecko ma problem z aktywnością fizyczną, brak mu ochoty lub inspiracji, obejrzenie kilku ekscytujących spotkań może wytworzyć u młodego człowieka wspaniałą pasję – nie tylko do biernego przeżywania zmagań, lecz również do uczestnictwa w podwórkowych pojedynkach o piłkę z kolegami, a kto wie – może i do dalszego uprawiania sportu w szkółce lub akademii.

Jak rozwijać pasję dziecka do piłki nożnej?

Nasz początkujący piłkarz może potrzebować zachęty do rozwijania swojego zainteresowania. Jego deklaracje to jedno, ale od samych chęci do działań jeszcze długa droga. Nie zawsze bowiem nasza latorośl znajdzie współtowarzyszy do gry na swoim podwórku. Pasja wygasa, gdy piłka nie jest  grze. Im częściej dziecko wychodzi na boisko, tym chętniej na nie wraca. Rok szkolny sprzyja rozwojowi aktywności sportowej uczniów - służą temu zajęcia WF-u i SKS-y. W okresie wakacyjnym bywa trochę trudniej. Szkoły zamykają się, dzieci wyjeżdżają na obozy, kolonie, więc trudno o regularność.

Latem możemy posłać naszego malca na obozy piłkarskie lub lokalne półkolonie. Możecie także sprawdzić oferty miejscowych klubów sportowych i ligi młodzików. Niektóre z nich nie odpuszczają letnich treningów, a czasami same organizują futbolowe półkolonie.

Nie zapomnijcie jednak o najważniejszym: wsparcie okazywane piłkarzowi na początku jego kariery, zwłaszcza w obliczu pierwszych klęsk i niepowodzeń, może zadecydować o tym, czy piłka wpadnie do bramki...

Wyposażenie na start

Tak zainspirowane dziecko możemy wesprzeć nie tylko podnosząc je na duchu po trudnym meczu, ale również dbając o akcesoria, które przydadzą się każdemu małemu piłkarzowi:

Replika koszulki ulubionego piłkarza

Podczas oglądania meczów, czy to reprezentacji Polski, czy innych drużyn, mały kibic może znaleźć idola, którego triki i dryblingi będzie chciał naśladować na boisku. Warto sprawić mu prezent w postaci koszulki, w której malec dumnie będzie biegał za piłką.

Buty piłkarskie

Profesjonalne obuwie to podstawa w każdym sporcie, więc jeśli nasza latorośl będzie z zapałem trenować i kopać piłkę z kolegami, warto rozważyć zakup takich butów. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim nawierzchnią, na jakiej będą używane – nie każdy rodzaj obuwia sprawdzi się na wszystkich nawierzchniach (na przykład tzw. „korki” najlepiej sprawdzą się na trawie, zaś na twardej nawierzchni stracą swe zalety).

Piłka

To najbardziej oczywisty z zakupów. Dla naszej pociechy, która przez 90 minut ekscytowała się obserwowaniem na ekranie walki profesjonalnych piłkarzy o zwycięstwo, z pewnością możliwość zagrania na podwórku taką samą piłką będzie bezcenna!

Proponowane powyżej akcesoria to tak naprawdę zestaw startowy dla małego fana piłki nożnej, który nie zrujnuje kieszeni rodzica. Wierząc, że - jak mówi przysłowie - sport to zdrowie, warto podchwycić zainteresowania dziecka, nawet jeśli zostały wywołane telewizyjną transmisją EURO2016. Być może przerodzą się w długotrwałą pasję?

Duży wybór akcesoriów i odzieży futbolowej znajdziesz TUTAJ.