Gry logiczne dla przedszkolaków i młodszych dzieci

0

„Ej, kupmy wreszcie jakąś NORMALNĄ zabawkę, a nie tylko ciągle te edukacyjne” – powiedział mi kiedyś Tata Dziedzica, czym setnie mnie rozbawił. Rzeczywiście, mam słabość do dobrych, starannie wykonanych i „mądrych” podarków, a Dziedzic, na szczęście, podziela najczęściej mój entuzjazm.

Ostatnio wygrzebaliśmy Typologix (na zdjęciu głównym) firmy Djeco i znów się na nią szał. Typologix z serii EDULUDO fantastycznie uczy orientacji przestrzennej oraz określania wzajemnego położenia przedmiotów względem siebie. Gra ćwiczy koncentrację i rozwija umiejętność logicznego myślenia. W zestawie jest 20 rysunków ze zwierzakami o zróżnicowanym poziomie trudności. Zadaniem dziecka jest odczytać, gdzie znajdują się bohaterowie – przed, pod, bok albo w środku określonych miejsc (dom, grzyb, drzewo, wiadro) i drewnianej planszy położyć w odpowiednim miejscu żeton z wizerunkiem zwierzaka. Z tyłu każdego obrazka jest rozwiązanie – dziecko samo może sprawdzić, jak mu poszło. Polecamy!

Gry logiczne 4+

Inna fantastyczna gra, którą testowaliśmy jakiś czas temu u znajomych to Granna Smart Kolorowy Kod. Może z wyglądu nie przypomina wymarzonej zabawki, ale wnętrze skrywa prawdziwą bombę! Dziedzic bardzo się do niej zapalił i nie mógł oderwać.  Kolorowy Kod to, jak pisze wydawca, łamigłówka dla wytrwałych! W środku jest 100 zadań o różnym poziomie trudności. Na przeźroczystych płytkach jest 18 kolorowych figur. Trzeba je ułożyć w taki sposób, aby odtworzyć kompozycję z zadania. Świetna i wciągająca – nie tylko dzieci ;-)

Jak wróciliśmy do domu przejrzałam net i odkryłam, że Granna ma w serii Smart wiele podobnych, fajnych gier jednoosobowych ćwiczących spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. W oko szczególnie wpadł mi Czerwony Kapturek, w którym trzeba odwzorować drogę, którą zmierza wilk (48 zadań – 24 łatwiejszych i 24 trudniejszych).

Gry logiczne dla mniejszych dzieci

Interesujący wydaje się też być Mądry Zamek, w którym trzeba odwzorować układ klocków z rysunku (3+) oraz Króliczek – odpowiedni już dla dwulatków!

ZOBACZ TEŻ: Baby Tower – fantastyczna gra dla dwulatków

A może Wy macie w swoich zbiorach układanki tego typu? Pochwalcie się koniecznie!

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.