Herbatka laktacyjna – pomaga czy nie?

2

Zaobserwowałaś u siebie zmniejszenie ilości wytwarzanego pokarmu i zastanawiasz się, czy herbatka laktacyjna faktycznie zmobilizuje piersi do zwiększenia produkcji mleka? Oto kilka kwestii, które powinnaś poznać zanim zdecydujesz się wspomóc laktację ziołowym naparem.

Herbatka laktacyjna anyż melisa koper włoski kminek*

Herbatka laktacyjna anyż melisa koper włoski kminek*

Herbatka laktacyjna i jej skuteczność należą do puli kontrowersyjnych tematów związanych z macierzyństwem. Wiele kobiet karmiących piersią podkreśla, że włączenie do diety ziołowego napoju faktycznie pobudziło produkcję pokarmu. Dodatkowo, zaobserwowały one, że picie herbatki pozytywnie wpływa na maluszka – łagodzi lub całkowicie eliminuje dolegliwości rozwijającego się układu pokarmowego, w tym kolki.

Herbatka laktacyjna*

Herbatka laktacyjna*

Przeciwniczki oponują, że herbatka laktacyjna to tylko chwyt marketingowy. Zdaniem ekspertów, skuteczność działania napoju wynika raczej z tego, że jego picie powoduje zmianę smaku mleka matki przez co dziecko chętniej ssie pierś, a to pobudza produkcję pokarmu. Nie ma zatem jednoznacznych badań potwierdzających skuteczność herbatki na laktację.

Herbatka na laktację sypka*

Herbatka na laktację sypka*

Jeśli już zdecydujesz się wspomóc produkcję mleka przez picie tego napoju, sięgaj po produkty z apteki – w formie sypkiej lub w saszetkach. Herbatki granulowane zawierają duże ilości cukrów co szkodzi nie tylko Twojej sylwetce, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na dziecko. Laktacji sprzyjają mieszanki z kopru włoskiego, kminku, anyżu, a także czarnuszki, kozieradki, rumianku, melisy czy rutwicy lekarskiej.

Herbatka na laktację w saszetkach*

Herbatka na laktację w saszetkach*

Pamiętaj, że herbatka laktacyjna to ziołowe lekarstwo, dlatego nie można przesadzać z wypijaną ilością – w ciągu dnia wystarczą 2-3 filiżanki, gdyż zamiast pobudzić możesz zahamować laktację.

* Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Udostępnij

2 komentarze

  1. po pierwszym porodzie wspomagałam się herbatkami, a teraz przy drugim dzidziusiu za namową siostry zdecydowałam się na lactosan mama – preparat w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie/mleku/jogurcie, więc dla mnie dużo wygodniejsze, bo piję na ciepło i na zimno. A w składzie poza owocem kopru włoskiego ma ekstrakt ze słodu jęczmiennego i mam wrażenie, że lepiej się u mnie sprawdza. Drobne kryzysy były, ale łagodniej je przechodzimy, Mała się najada i spokojnie śpi.

  2. Ja również go stosuję i bardzo sobie chwalę jego działanie. Nie przepadam za mieszankami aptecznymi, ten produkt ma przyjemny smak i co najważniejsze faktycznie wspomaga laktację.

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.