Jak dobrze wyczyścić butelkę do karmienia dziecka?

1

Karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym, a w późniejszym okresie również podawanie mu herbatki czy soku, wymaga każdorazowo używania nieskazitelnie czystej butelki. Podpowiadamy w jaki sposób wyczyścić butelkę, aby maksymalnie zadbać o higienę Twojej pociechy i uniknąć zatrucia pokarmowego.

Przede wszystkim staraj się zawsze myć butelkę bezpośrednio po nakarmieniu malca. Jeśli pozostawisz naczynie z resztką jedzenia na dłużej, pokarm zaschnie i będzie trudny do usunięcia. Pamiętaj także o dokładnym oczyszczeniu smoczka oraz akcesoriów, których użyłaś do mycia butelki. Całość myj pod gorącą, bieżącą wodą, używając płynu do naczyń oraz szczotki z elastycznym i sztywnym, ale miękkim włosiem.

Podgrzewacz i sterylizator 5w1

Podgrzewacz i sterylizator 5w1

Do dokładnego wyczyszczenia butelki do karmienia dziecka możesz użyć także ryżu. Nieugotowanymi ziarnami zasyp ok. 1/4 naczynia, dodaj płyn do naczyń i tyle wody, aby zakrywała ryż. Następnie potrząsaj butelką aż będzie czysta. Wylej zawartość i dokładnie wypłucz naczynie.

Sterylizator parowy na 6 butelek

Sterylizator parowy na 6 butelek

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu skwaszonego mleka, nałóż na nieużywaną szczoteczkę pastę do zębów i dokładnie wyczyść wnętrze butelki, a potem dokładnie ją wypłucz. Pasta pomoże także w przypadku przebarwień, podobnie jak kwasek cytrynowy lub papka z sody oczyszczonej i wody.

Elektryczny sterylizator parowy 3w1

Elektryczny sterylizator parowy 3w1

Przez pierwsze pół roku po urodzeniu dziecka, staraj się codziennie sterylizować butelkę do karmienia oraz pozostałe akcesoria. W tym celu raz dziennie wrzuć je do garnka z wrzącą wodą i gotuj przez 5-10 minut. Możesz też użyć sterylizatora, czyli urządzenia ze zbiornikiem i koszykiem do wypełniania wodą, w którym zmieści się do kilku butelek oraz smoczków. Do wyboru masz elektroniczną wersję parową (czyszczenie odbywa się pod wpływem pary wodnej w temp. 100 stopni C) lub model mikrofalowy (pojemnik wkłada się do mikrofalówki).

Sterylizator mikrofalowy

Sterylizator mikrofalowy

Udostępnij

1 komentarz

  1. Sterylizator parowy to wspaniały wynalazek 😊 Obecnie używam tego od marki NUK i jestem miło zaskoczona jak wszystko lśni i jest idealnie wyczyszczone. Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonować bez tego…Uważam, że jest to inwestycja warta przemyślenia 😉

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.