Jak wybrać bujaczek dla dziecka?

1

Bujak, zwany też leżaczkiem-bujaczkiem, należy do grona gadżetów, które mają uprościć rodzicom wykonywanie codziennych obowiązków, gdy w domu pojawi się mały lokator. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby zakup tego sprzętu faktycznie okazał się pomocą przy wychowywaniu dziecka.

Niewątpliwą zaletą posiadania bujaka jest to, że może on służyć dziecku jako miejsce do zabawy, jedzenia czy ucięcia sobie drzemki, jednocześnie uwalniając ręce rodziców. W ten sposób można swobodnie zająć się domowymi obowiązkami i mieć malca cały czas na oku.

Bujaczek z wibrującymi pałąkami

Bujaczek z wibrującymi pałąkami

Kupując bujak, ważne jest aby wybrać stabilny, solidny i dobrze dopasowany model, który nie będzie niebezpiecznie przechylał się przy każdym ruchu dziecka, a jednocześnie będzie zapewniać małemu użytkownikowi pełen komfort przebywania w nim. Z tego względu należy sięgnąć po model dopasowany do wagi pociechy. Zwykle bujaki mogą służyć dzieciom od 3 miesiąca życia do osiągnięcia masy 18 kilogramów, czyli do około 3 lat.

Leżaczek-bujaczek

Leżaczek-bujaczek

Dobrym rozwiązaniem może okazać się model z opcją wibracji, która ukoi malca do snu, a także uspokoi w momencie napadu płaczu. Wygodny i praktyczny będzie sprzęt wprawiany w ruch poprzez kopanie przez dziecko nóżkami oraz posiadający opcję blokady bujania – posłuży jako fotelik lub miejsce do karmienia. Warto zwrócić uwagę na to, czy siedzisko można ściągnąć – ułatwi to utrzymanie w czystości dziecięcego gadżetu.

Bujaczek wygrywający melodie

Bujaczek wygrywający melodie

Bujaki wyposażone są zazwyczaj w trzy- lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Pierwsza wersja sprawdzi się przy mniejszych i spokojnych dzieciach, drugą polecamy nie tylko większym, ale również bardzo ruchliwym malcom. Warto, aby posiadał atesty bezpieczeństwa, albo przynajmniej oznakowanie literami CE. Aby maksymalnie uatrakcyjnić naszej pociesze przebywanie w bujaku, warto zdecydować się na model interaktywny, np. pałąk z maskotkami wygrywającymi łagodne i radosne melodie.

Bujaczek huśtawka

Bujaczek huśtawka

Należy pamiętać, że bujak ma służyć jako chwilowe rozwiązanie, gdy potrzebujemy wolnych rąk, a nie mamy możliwości powierzenia naszej pociechy komuś pod opiekę. Dziecko nie powinno być w nim trzymane godzinami, gdyż to może niekorzystnie wpłynąć na jego prawidłowy rozwój.

Udostępnij

1 komentarz

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.