Data publikacji:

Jak zadbać o dłonie zniszczone od chemii gospodarczej?

Autor: Natalia Malko

Mamy nadzieję, że kończycie już przedświąteczne przygotowania. Po dniach ciężkiej pracy ze sprzątaniem przyda się Wam odrobina porządnej pielęgnacji. Sprawdźmy zatem, jak najlepiej zregenerować zniszczone chemią gospodarczą dłonie.

Wszelkie środki myjące, zwłaszcza tak silne, jak te używamy przy świątecznych porządkach, potrafią pozostawić na skórze naszych dłoni nieprzyjemne skutki. Jest jednak na to rada - trochę troski i czasu przywróci naszym dłoniom estetyczny wygląd.

Przedstawiamy sposoby na zregenerowanie zniszczonych od chemii gospodarczej dłoni.

Delikatny peeling

Domowe zabiegi warto rozpocząć od wykonania peelingu. Złuszczy on martwy i zrogowaciały naskórek i sprawi, że pozostałe zabiegi przyniosą lepszy efekt. Może to być np. peeling z kawy (4 łyżeczki kawy zalej wrzątkiem, po zaparzeniu odlej płyn, a pozostałości w postaci fusów wcieraj w dłonie) lub cukru (wykonany z łyżki oliwy z oliwek, łyżki cukru), który wcieramy w skórę przez kilka minut.

Nawilżająca kąpiel

Po godzinach spędzonych na szorowaniu nic tak nie przyda się skórze naszych dłoni jak porządne nawilżenie. Na początek proponujemy Wam wykonać kąpiel dłoni w oliwie z oliwek. Oliwę delikatnie podgrzewamy (np. w mikrofali) i moczymy w niej ręce przez około 10 minut. Nawilżającą kąpiel możemy dodatkowo wzbogacić o kapsułki z witaminę A i E oraz kilka kropel soku z cytryny.

Regenerująca maska na noc

Ratunkiem dla zniszczonych pracą dłoni będzie mocno regenerująca maseczka na noc. Po takiej nocy skóra staje się wyraźnie gładsza, bardziej rozświetlona i młodsza. Jak ją wykonać? Pół łyżeczki oleju z zarodków pszenicy (możemy użyć tu także oleju migdałowego lub oliwy z oliwek) łączymy z łyżeczką oleju rycynowego, połową łyżeczki witaminy E oraz jedną łyżką jogurtu naturalnego. Mieszankę nakładamy grubą warstwą na dłonie i zakładamy wygodne, bawełniane rękawiczki.

Nawilżająca maseczka

Jeśli nie preferujemy moczenia dłoni, kąpiel możemy zastąpić nawilżająca maseczką. W tym wypadku 3 łyżki podgrzanej oliwy z oliwek mieszamy z żółtkiem jaja. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na dłonie, a następnie zawijamy w folię kuchenną. Dla lepszego efektu warto nałożyć jeszcze rękawice kuchenne lub zawinąć dłonie w koc. Maseczkę trzymamy około 20 minut i zmywamy wodą.

Dla lepszego efektu warto wykonać kompleksową regenerację – na początek wykonujemy peeling, później kąpiel i maseczkę. Po wykonanych zabiegach na dłonie nakładamy grubą warstwę tłustego kremu o bogatej konsystencji.

Więcej kremów i maseczek do rąk znajdziesz TUTAJ.