Króliczek Granna. Rewelacyjna gra logiczna dla maluchów (2+)

0

Co jakiś czas popełniam pełne zachwytu recenzje i ta będzie taka sama! Już dawno nie miałam w ręce tak fantastycznej i mądrej zabawki, jak Króliczek Granna z serii Smart. Dlaczego zachwycił mnie zestaw czterech klocków? Przeczytajcie koniecznie.

Patrząc na sklepy z półkami uginającymi się pod gadającymi, chodzącymi i świecącymi zabawkami, Króliczek Granna na pierwszy rzut oka wygląda jak ich ubogi krewny. Ani nie gra, ani nie chodzi, ba – nawet nie świeci. Ale właśnie w prostocie tkwi jego największa siła.

Zestaw, w pięknym, dużym pudełku, zawiera tylko trzy drewniane klocki – czerwony, niebieski i żółty oraz figurkę króliczka plus karty z sześćdziesięcioma zadaniami do wykonania. Na czym polega zabawa? Na tym, by odtworzyć układ z obrazka – jak uważnie przyjrzycie się zdjęciu zobaczycie, że zadanie wcale nie jest takie łatwe – nawet trzydziestolatkowie przechwycający zabawkę, gdy dzieci idą spać, się czasem mylą ;-)

Króliczek Granna Smart

Zadania są zróżnicowane – dla początkujących graczy, właśnie w okolicach drugiego roku życia, bardzo proste, z użyciem tylko dwóch klocków.  Później poziom rośnie – najtrudniejsze zadania zatrzymały przy biurku na dobre dwa kwadranse Dziedzica, który niedawno skończył pięć lat. Bez wątpienia jest to więc zabawka na lata.

Dwulatek z pewnością nie od razu będzie rozwiązywał zadania – na początku pewnie zadowoli się zabawą klockami, bez patrzenia na zestaw karteczek. Ale z czasem (i z pomocą dorosłego) i one go zainteresują. Siostra Dziedzica, lat 2,4, od świąt szczęśliwa posiadaczka zestawu, pierwsze zadania potrafi już zrobić, ale wciąż bardziej fascynujące jest samo przekładanie kolorowych elementów. Z radością też segreguje kolorami karty z zadaniami.

Ktoś powie – ok, fajna zabawka, ale takie, dajmy na to, Lego Duplo też polega na tym samym – na patrzeniu na obrazek i odwzorowywaniu jego zawartości. Zgoda. Granna Króliczek to jednak coś więcej, bo tu musimy pokombinować jeszcze z odpowiednim ustawieniem klocka. Gra to świetne wprowadzenie do przestrzeni trójwymiarowej, uczy rozpoznawania kształtów, figur geometrycznych i kolorów, świetnie wpływa na małą motorykę, uczy takich pojęć jak „nad”, „obok”, „przed”, „za”.

Króliczek jest solidnie wykonana i zajmuje (bez pudełka) mało miejsca – można więc go zabrać ze sobą w podróż. Jedynym minusem jest cena – za zestaw trzeba zapłacić około 90-100 zł. Zaręczam jednak, że to dobrze zainwestowane pieniądze!

Granna Smart Króliczek

Króliczek Granna tak nam się spodobał, że z pewnością sięgniemy po kolejne gry z serii Smart dedykowane starszym dzieciom. Każda jest podobnie skonstruowana i każda zwiera zróżnicowane pod względem trudności zadania oraz książeczkę z poprawnymi odpowiedziami – tak, by gracz mógł sam siebie skontrolować. W Czerwonym Kapturku (wiek: 4-7) chodzi na przykład o to, by odpowiednio układać ścieżki , doprowadzając dziewczynkę do babci, w Trzech Małych Świnkach (wiek: od 3 lat) – by pomagać zwierzątkom chować się w swoich domkach, a w Mądrym Zamku (również od 3 lat) – by układać różne wartownie.

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.