Małe buciki, pierwsze USG, test…Jak powiedzieć mu o ciąży?

3

Gdy już wiedziałam, że za 9 miesięcy nasze życie stanie na głowie, długo zastanawiałam się, jak powiedzieć o tym przyszłemu Tacie Dziedzica. Chciałam polecieć standardem i wręczyć mu pierwsze USG, ale mój lekarz kazał się stawić dopiero za kilkanaście dni, więc obrazek nie mógł przemówić za mnie. Pomyślałam o jakiejś pięknej okolicznościowej mowie, ale…głos uwiązł mi w gardle.

Ostatecznie, półsłówkami coś tam wymamrotałam a reszty sam chłopina się domyślił.  Drugi raz był podobny, choć okoliczności dużo bardziej romantyczne. Uknułam intrygę i zostawiłam Dziedzica pod opieką teściowej. Pretekst? Świętowanie moich imienin, które miały nadejść za kilka dni. W rzeczywistości mieliśmy świętować nie imieniny, a przyszłe urodziny.

ZOBACZ KONIECZNIE: Najpopularniejsze i najrzadsze imiona w 2017 roku (RANKING)

O ciąży chciałam zakomunikować po tym, jak zje biedaczystko zamówionego steka, ale stało się inaczej – do restauracji, w której byliśmy weszła para z niemowlęciem. Gdy wpadłam w ryk na ich widok (ach te hormony!), Tata Dziedzica złapał wszystko w lot, tylko patrząc mi w oczy – ja nie powiedziałam ani słowa. Fajne to było! Do dziś mam ciary, jak o tym pomyślę.

Dla bardziej kreatywnych mam jednak kilka pomysłów znalezionych w sieci. Przyszły tata może dowiedzieć się o ciąży rozpakowując niezobowiązujący prezent…

jak powiedzieć mu o ciąży? pomoże koszulka dla super taty

Albo – w wersji low-costowej – zwyczajną kartkę z napisem „cześć, tato!”. Słyszałam też o pomysłach przygotowywania stosownych napisów na brzuchu, wysyłaniu mms-ów z testem ciążowym na zdjęciu, a dla ambitnych – wręczenia książki o tym, jak być dobrym ojcem (na przykłada takiej – polecam!).

A dla większych romantyczek? Logistycznie znacznie trudniejsza, ale spektakularna próba powtórzenia okoliczności zaręczyn. Czyli – idziecie w to samo miejsce, ale to nie on rzuca się na kolana, tylko ty jego – wiadomością, że niebawem wasza rodzina powiększy się o kwilące zawiniątko, które stanie się waszym szefem na kilka najbliższych lat ;-)

Dziewczyny, a może Wy w jakiś niestandardowy sposób powiedziałyście facetowi o ciąży? Jestem bardzo ciekawa Waszych historii! Napiszcie je koniecznie – tutaj, albo na facebooku!

 

Udostępnij

3 komentarze

  1. Ja o obu ciążach powiedziałam mężowi w tajskich knajpkach (dając małe buciki z testem w środku). Tak się akurat złożyło, że w dniu kiedy zrobiłam pierwszy test ciążowy, byliśmy umówieni na tajską kolację. Przy kolejnym dziecku
    to już była taka nasza mała tradycja.
    Teraz już nie da się zaprosić na tajskie jedzenie :-) :-) :-)

  2. Przy pierwszej ciąży zrobiłam test i oddałam jemu. Nie chciałam patrzeć, bałam się. Więc tak naprawdę to on wiedział pierwszy. :) przy drugiej – nie mogłam się doczekać powrotu do domu i robiłam test w centrum handlowym. Wyskoczyłam z toalety w podskokach i z radości rzuciłam mu się na szyję. Nie było okazji do romantycznych gestów. Może za trzecim razem?… 😜

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.