Malowanie jajek DIY – przegląd inspiracji

0

Przygotowywania do świąt to okres, kiedy zabiegane mamy mają bardzo dużo pracy i nie zawsze znajdują czas na zabawę z dzieckiem. Tworzenie wielkanocnych ozdób stwarza nam jednak idealną możliwość do zaangażowania naszych szkrabów w świąteczne obowiązki. Ozdabianie jajek DIY zapewni im nie tylko świetną zabawę – każde dziecko będzie dumne, wiedząc, że w koszyczku wielkanocnym leży jego dzieło.

Istnieje mnóstwo technik do wykonania naszych pisanek, musimy jednak zadbać o to, by były odpowiednie dla małych rączek naszego szkraba. Dzisiaj podpowiadamy kilka sposobów na kolorowe jajka DIY do wykonania wspólnie z dzieckiem.

Pisanki a’la Picasso

Pisanki w stylu największych malarzy abstrakcyjnych wykonamy ze ścinków pasteli albo kredek świecowych, które pozostały po ich temperowaniu. Możemy to zadanie zlecić naszemu maluchowi, który przy okazji zaprowadzi porządek w swoim piórniku. Pozostałości po temperowaniu kredek należy wsypać do miski i dokładnie ze sobą wymieszać, a następnie obtoczyć w nich jeszcze ciepłe, ugotowane w skorupkach jajka. Temperatura sprawi, że ścinki zaczną się rozpuszczać, tworząc w ten sposób oryginalne i finezyjne wzorki na naszych pisankach. Oglądanie jak kredki się roztapiają i spływają po powierzchni skorupek będzie świetną zabawą – musimy tylko uważać z temperaturą jajek, by nasz maluch się nie oparzył.

malowanie jajek 1

Źródło: improvementscatalog.com

Neonowe jajka DIY

Temu, kto wymyślił sposób na barwienie jajek w piance do golenia, należy się medal – choć sposób wydaje się nieco kontrowersyjny, to efekt z pewnością wart jest całej włożonej pracy. A tej wcale nie ma tak dużo, dlatego tworzenie neonowych pisanek to świetna zabawa dla naszych maluchów. Do uzyskania wielokolorowych jajek musimy zmieszać piankę do golenia (np. podebraną tacie z szafki) z barwnikami spożywczymi. Potem wystarczy już tylko zanurzyć w niej ugotowane jajka na niecałą godzinę i możemy cieszyć się cudownymi, barwnymi pisankami.

malowanie jajek 2

Źródło: katiescrochetgoodies.com

Pisanki jako bohaterowie naszego koszyczka

Dziecinnie łatwy i efektowny sposób na ustrojenie świątecznych jajek to zrobienie z nich bohaterów naszego koszyczka ze święconką. W tym celu wystarczy zaopatrzyć malucha w kolorowe flamastry i pozwolić mu puścić wodze fantazji – może na skorupkach ugotowanych jajek narysować buzie np. zajączka, księżniczki czy pirata. Zadaniem mamy czy taty będzie natomiast przygotowanie postaciom odpowiednich akcesoriów z kolorowego papieru (kapelusza, korony czy pary króliczych uszu) oraz doklejenie ich do jajek.

malowanie jajek 3

Źródło: gcdstudios.blogspot.se, hellasinspiration.se

Błyszczące jajka wielkanocne

Do stworzenia cudownej świątecznej dekoracji nie potrzebujemy skomplikowanych narzędzi. Czasem wystarczy jedynie świetny pomysł, odrobina kleju i… brokat. Naszemu szkrabowi załóżmy rękawiczki, potem pozwólmy dokładnie obtoczyć jajko w kleju, a później w brokacie. W podobny sposób możemy przygotować także pisanki z kolorowej cukierniczej posypki.

malowanie jajek 4

Źródło: misskristurner.com; viralforest.com


Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.