Masz uparte, „nieusłuchane” dziecko? To świetnie! (ZOBACZ FILM!)

0

Lubię patrzeć, jak dzieci, mimo gderania dorosłych („nie idź, zostaw, nie dotykaj, natychmiast wróć” etc. ), są niestrudzone w osiąganiu zamierzonych celów. Moglibyśmy się tego od nich uczyć, prawda?

Dlaczego gdy dziecko zbiera się do chodzenia, kibicujemy mu i zachęcamy do dalszych prób, ale już gdy np. po raz setny próbuje sforsować stół, załamujemy ręce i próbujemy mu tego zakazać? W obu przypadkach zachowuje się tak samo – nie poddaje się, dąży za wszelką cenę do celu, mimo niepowodzeń wciąż na nowo podejmuje próbę. W pierwszym przypadku – niesione dopingiem rodziców. W drugim – najczęściej z pakiecie z ich irytacją i krzykiem. Tymczasem ten stół jest równie ważny jak samodzielne kroki! Tylko dzięki konsekwencji możemy rozwijać się i iść do przodu!

To wszystko powtarzam sobie w myślach, gdy moje prośby o przyjście/zostawienie po raz kolejny olewają dzieci, a mnie trafia mnie jasny szlag ;-) Z tych samych względów lubię też wracać do tego filmiku. Mam nadzieję, że i Wam po jego obejrzeniu kamień spadnie z serca ;-)


 

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.