Mata edukacyjna dla ciekawskiego malucha – przegląd

0

Ciekawość maluchów nie zna granic. Kolorowe przedmioty, intrygujące kształty i dźwięki rozbudzają ją jeszcze bardziej. Twoja pociecha zaczyna poznawać świat. Uczy się, wchodząc w kontakt z ludźmi i rzeczami. Zabawa jest najprostszą i najszybszą drogą nauki. Zainwestuj w rozwój swojego malucha: przestawiamy kilka mat edukacyjnych, z którymi nauka będzie dla Was jeszcze większą frajdą.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Jak działa mata edukacyjna? Mata edukacyjna jest przestrzenią inicjacji i stymulacji. Jej celem jest pobudzenie wszystkich możliwych bodźców w ciele dziecka. Wspiera rozwój inteligencji, kreatywności, logicznego myślenia przyczynowo-skutkowego oraz emocjonalności. Maluch odkrywa bogactwo kolorów i dźwięków, a wchodząc w interakcję z elementami maty, poznaje ich możliwości i funkcje. Z każdą kolejną zabawą pogłębia wiedzę na ich temat: za pierwszym razem natrafi na ukrytą kieszonkę, później zacznie ją badać. Innym razem odkryje, że może schować do niej rzecz itd.

Dzieci bardzo lubią maty edukacyjne i chętnie się nimi bawią, co potwierdzają sami rodzice. Zabawki należy wybierać ostrożnie, żeby nasz malec nie zrobił sobie krzywdy.

Mata edukacyjna „Przyjaciele z lasu tropikalnego” od Fisher Price to jeden z produktów cieszących się wśród rodziców największą popularnością. I nie bez powodu. Mata została bardzo bogato wyposażona. W zestawie znajdziemy kocyk wykonany z miękkiego, kolorowego materiału, stelaż oraz 10 zabawek z możliwością ich odczepiania. Zabawie mogą towarzyszyć ciche dźwięki dżungli – muzyka gra przez 20 minut. Całość została ładnie, solidnie uszyta. Jest wielobarwna i miła w dotyku. Maluszek może bawić się, leżąc na plecach lub na brzuszku. Matę można rozbudowywać o dodatkowe elementy, dzięki wielu zaczepom.

Mata edukacyjna "Przyjaciele z lasu tropikalnego" Fisher Price

Mata edukacyjna „Przyjaciele z lasu tropikalnego” Fisher Price

Kolejna mata pochodzi od tego samego producenta. Kolorowa mata edukacyjna z pianinkiem to dobra rozrywka dla dzieci już od maleńkości. Zestaw składa się z kolorowego kocyka, pałąka, kompletu zabawek i małego elektrycznego pianinka. Charakter zabawy można modyfikować, zmieniając ułożenie pałąka. Dzięki temu mata dostosowuje się do potrzeb i możliwości dorastającego dziecka. Maluszek może bawić się na brzuszku, na plecach oraz na siedząco. Mocowanie pianinka pozwala na zmianę jego położenia zgodnie z pozycją przyjmowaną przez malca (np. leżące na wznak dziecko może grać na nim, naciskając klawisze stópkami), a także jego demontaż. Chodzące dziecko będzie mogło zabrać je ze sobą. Instrument, oprócz dźwięków wydawanych po naciśnięciu klawisza, odtwarza krótkie melodyjki oraz 15-minutowe nagranie (opcja długogrająca).

Mata edukacyjna z pianinkiem Fisher Price

Mata edukacyjna z pianinkiem Fisher Price

Mata edukacyjna Treetop od firmy Skip Hop została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Nie zawiera szkodliwych substancji, np. ftalanów czy BPA. Cechuje się bardzo uroczymi, designerskimi oprawą i kolorystyką. Oprócz kocyka w zestawie znajdują się: stelaż z 13 zawieszkami umożliwiającymi montaż zabawek na różnych wysokościach, komplet 5 zawieszanych maskotek oraz pikowaną poduszeczkę Tummy Time przydatną podczas zabawy i ćwiczeń na brzuszku. Mata odkrywa przed maluszkiem wiele niespodzianek: nie tylko jego uwagę zwrócą kolory i różniące się w dotyku materiały, lecz również elementy wydające pod wpływem dotyku/nacisku dźwięki (piszczenie i szeleszczenie).

Mata edukacyjna "Treetop" Skip hop

Mata edukacyjna „Treetop” Skip hop

Rozkładana mata edukacyjna „Hippo” od Baby Ono pozwala stworzyć ciekawy, przytulny kącik dla malucha. Swym wyglądem przypomina koszyczek. Bawiące się w nim dziecko zostaje otoczone miękkimi ściankami o wysokości 16 cm, określającymi przestrzeń zabawy. Po rozłożeniu otrzymujemy tradycyjną matę edukacyjną w formie kocyka. Do niego przyczepiono (zapięcie na rzepy) maskotkę hipopotama, która może służyć również jako poduszka. Na pałąku znajdują się 4 odczepiane zabawki (dwie z nich podczas zabawy wydają interesujące dla malca dźwięki). Mata bardzo dobrze sprawdza się również poza domem (zabawa na świeżym powietrzu).

Mata edukacyjna "Hippo" Baby Ono

Mata edukacyjna „Hippo” Baby Ono

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.