Nasze nowości książkowe. Piękne! Zobaczcie koniecznie

0

Na wielu rzeczach staram się oszczędzać, ale na nich ani nie umiem, ani nie chcę. Książki ♥ Zobaczcie, co nowego zagościło ostatnio na półce w pokoju dzieci. Wszystkie kupiłam z myślą o przedszkolaku, ale i 1,5-roczniak tak je polubił, że możemy czytać w stadzie (tak najcieplej i najfajniej! :-))

Długo szukałam fajnych książek o emocjach, które pomogłyby nam oswoić wielki gniew miotający Dziedzicem w prawo i w lewo (O wybuchach złości pisałam więcej tutaj: „Już nigdy nie będziesz moją mamą, czyli o złości i buncie 4-latka”). Jak już wreszcie znalazłam, bunt przycichł, ale tylko na chwilę, bo oto w fazę decydowania o sobie i burzliwego manifestowania własnej autonomii właśnie wchodzi siostra Dziedzica ;-) I świetnie – przynajmniej mam już zaplecze książkowej gotowe…

„Miłość” to fantastyczna książka po której – lojalnie uprzedzam – możecie uronić łezkę. Nam pomaga nam zawsze, gdy mamy gorszy dzień i zdarza nam się podnieść na siebie głos. Jaka jest siła rodzicielskiego uczucia? Czy kochamy tylko wtedy, jak obdarowujemy prezentami? I czy kochać zawsze będziemy? My, starzy, odpowiedzi na te pytania oczywiście znamy. Czas, by poznały je także nasze dzieci. Wiecie, co najbardziej fascynuje mnie w tej wzruszającej i pełnej ciepła książce? To, że można samemu, w nieskończoność, dopisywać własne rozdziały. Polecam!

17141367_10209767882207823_230543688_n

kliknij w obrazek i porównaj ceny

„Mamooo, a gdzie byłem, jak mnie jeszcze nie było?” – gdy Dziedzica fascynował świat przed nim i bardzo chciał wiedzieć, skąd się wziął, kupiłam książkę „Przed twoim urodzeniem”. Ta poetycka, pełna nietypowych i – jak na standardy książek dla dzieci – momentami ponurych ilustracji opowieść o miłości dwojga ludzi i kruchości, a jednocześnie potędze życia, tak mu się spodobała, że czytaliśmy ją wciąż i wciąż, choć treści w niej bardzo mało.

Przed twoim urodzeniem…

Zrobiłem ludzika z piasku, ale zmyło go morze…

(…)

Pewnego dnia

poznałem Twoją mamę

i razem zrobiliśmy ludzika z miłości

17101258_10209767880767787_1415804297_o

kliknij w obrazek i porównaj ceny

O książce „W moim sercu” już Wam niedawno pisałam, ale przypomnę raz jeszcze, bo to idealny moment; wszystkie trzy książki, o których dziś piszę, czytamy/oglądamy zazwyczaj w pakiecie. Piękny design, niesztampowa kreska i, co najważniejsze – choć krótka – prowokująca do długich dyskusji.  “Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje. Radość, smutek, odwaga, gniew – w każdym sercu mieszka wiele uczuć. “W moim sercu” to piękna książka o uczuciach, która podbiła tysiące małych i dużych serc” – pisze wydawca i mam wrażenie, że ani jedno słowo z tego opisu nie jest na wyrost. Siostra Dziedzica tę książkę uwielbia! Mogę się założyć, że jak ciut odrośnie od ziemi będzie – wzorem brata – cytować ją w wielu trudnych dla siebie momentach.

1

Kliknij w obrazek i porównaj ceny książki

A co Was ostatnio zachwyciło w księgarniach? Piszcie koniecznie!

 

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.