Plac zabaw, które zrobisz sam (GALERIA)

0

Szukam, oglądam, ale albo mi się nie podobają, albo cena powala na kolana. Plac zabaw do ogródka. To w tej chwili jedna z naszych priorytetowych inwestycji, choć „inwestycja” to może nienajlepsze słowo, bo kojarzy się z grubą kasą, której nie mamy i mieć nie będziemy ;-) Dlatego kombinuję i prawdopodobnie zaprojektuję go sama, a po pomoc uderzę do zaprzyjaźnionego stolarza. Oto najlepsze pomysły, które znalazłam w sieci.

Długo wahałam się, czy postawić na klasyczny plac zabaw – ze zjeżdżalnią, huśtawką i piaskownicą, czy może iść w stronę bardziej ruchowych aktywności – wspinania, przechodzenia, skakania. No  i wygrała ta druga opcja – na wakacjach Dziedzic nie wychodził z parku linowego, więc wybór był dość oczywisty. Tzw. sprawnościowe place, z przeplotniami, równoważniami czy zjazdem linowym, gdyby chcieć je kupić od producentów, kosztują krocie – pewnie dlatego, że są do użytku komercyjnego i mają wszystkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia. O wiele prościej postawić je samemu! Dla mnie to oczywiście czarna magia, ale zdaniem ludzi, który potrafią majsterkować – bułka z masłem. Często to tylko umiejętnie zbite kantówki i sprzęt (huśtawki, drabinki, bocianie gniazda, chwyty wspinaczkowe), który można kupić w sieci lub markecie budowlanym. Spójrzcie na galerię moich inspiracji. Wkrótce – mam nadzieję – pokażę Wam nasz plac zabaw.

To mój faworyt – domek, który może być statkiem pirackim, warzywniakiem albo remizą plus podest oraz drabinki na różnej wysokości z trapezem. Do pełni szczęścia brakuje tylko huśtawki – bez niej plac zabaw w oczach Siostry Dziedzica to niewypał.

Podobny pomysł na mniejszej przestrzeni. Plus za huśtawkę! :-)

To opcje full-wypas – trudniejsza w budowie, no i dla posiadaczy dużych ogrodów. U nas, niestety, odpadają

I kolejne pomysły, które skradły moje serce. Największą zaletą takich placów zabaw jest to, że można je szybko modyfikować i rozbudowywać – zgodnie z oczekiwaniami dzieci (i swoimi – kto powiedział, że na takiej konstrukcji nie można zamontować np. hamaka?)

Wszystkie zdjęcie – Pinterest


Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.