Pokaz mody i…karmienia piersią. Nietypowa promocja strojów kąpielowych

1

Nie tak dawno pisałam o świetnej kampanii społecznej „Koniec zabawy w chowanego”, w której znane blogerki namawiają do publicznego kamienia piersią, dziś z radością wrzucam post o niezwykłym pokazie mody. Niezwykłym, bo – chyba przyznacie – nie na co dzień wybieg dla modelek robi za restaurację (a właściwie bar mleczny).

ZOBACZ KONIECZNIE: Karmiące cyce na ulice! Koniec zabawy w chowanego

Na pierwszy rzut oka zwyczajny pokaz strojów kąpielowych, na drugi, trzeci i każdy kolejny – coś znacznie ważniejszego niż tylko promocja najnowszej kolekcji. Mimo że niektórzy widzą w tym wyłącznie zorganizowaną z premedytacją akcję PR-ową, ja w pokazie Sports Illustrated, który jest teraz na ustach całego świata mody, widzę lekcję tolerancji i samoakceptacji. A wy?

Na wybieg zaproszono kobiety, które zazwyczaj nie mają tam wstępu – z cellulitem, nadprogramowymi kilogramami czy rozstępami. Modelką była też  sportsmenka Brenna Huckaby, która w wieku 14., po przejściu raka kości, straciła prawą nogę. Kilka miesięcy wcześniej Brenna była niezwykłą bohaterką sesji zdjęciowej – również promującej stroje do pływania.

CZYTAJ TEŻ: Cztery bardzo ważne rzeczy które powinnaś wiedzieć, planując karmienie piersią

Ale show niewątpliwie skradła najmłodsza na pokazie Aria (na zdjęciu powyżej, źródło: Instagram), pięciomiesięczna córka modelki Mary Martin, która najspokojniej w świecie, w słuchawkach, by nie rozpraszał jej hałas, wcinała na scenie mleko swojej mamy.

Trzydziestoletnia modelka tłumaczyła, że tym wystąpieniem chciała „ograć” dwie rzeczy – po pierwsze pokazać, że można być jednocześnie mamą i pracować w zawodzie – jakkolwiek byłby on nietypowy, a po drugie – że karmienie piersią, nawet w dziwnych okolicznościach przyrody, jest czymś naturalnym i nie powinno nikogo oburzać czy dziwić.

Ktoś powie – zero w tym naturalności, wszystko było wyreżyserowane. Z pewnością. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki takim akcjom o naturalnym karmieniu jest głośno.

Co sądzicie o tym geście? Ja jestem na TAK!

CZYTAJ TEŻ: Jestem nienormalna i obrzydliwa, karmię piersią dwulatkę!

Po prostu piersią – od 21,31 zł; Polityka karmienia piersią – od 25 zł; Sztuka karmienia piersią – od  12 zł
Udostępnij

1 komentarz

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.