Pozostań dzieckiem!

125

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie konkursowe zgłoszenia! Po długiej i burzliwej naradzie jury postanowiło nagrodzić następujące odpowiedzi:

1. KASIAGOL

Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest
D – dzielenie się swoją radością z innymi – jeden uśmiech i słońce świeci
Z – zdobywanie nowych umiejętności typu brudzenie, malowanie ścian czy artystyczny nieład w pokoju
I – ignorowanie nieważnych rzeczy – a czym tu się przejmować?
E – energia rozpierająca od rana do wieczora / nawet w nocy czasem /
C – cudowna beztroska
K – kreatywność w zabawach – wystarczy czasem zwykła gazeta!
O – opieka nad wszystkim zwierzątkami, lalkami, misiami..:))

2. MONIKA

To, że miska jest okrętem,
to, że patyk jest prezentem,
to, że z prześcieradła namiot,
że uśmiechać chce się rano,
że najwiekszym jest problemem:
tost dziś czy kanapka z dżemem… :)

3. ANETA

Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest:
– Odkrywanie świata i wszystkiego co nas otacza.
– Docenianie innych za to że są a nie za to co nam dają.
– Cieszenie się z najprostszych rzeczy o których dorośli zapominają.
– Posiadanie marzeń które są tak proste do spełnienia.
– To, że nigdy nie jest się samemu, bo zawsze w okolicy czyha mama, tata i inni dorośli, którzy pomogą.
– Szczerość, które tak wielu dorosłym brakuje.

4. JUSTYNA

Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to ze potrafia sie one cieszyc z malych rzeczy… a emocje sa prawdziwe i nie udawane. Oby czastka dziecka przetrwala w kazdym z nas :-)

5. GABRIELA

Kiedy jest się dzieckiem to cudowny i piękny czas,
i o powrocie w lata dzieciństwa marzył pewnie każdy z nas.
Czas beztroski i błogiego leniuchowania,
bez budzika i porannego wstawania.
Dzieci inaczej postrzegają świat,
i nie liczą upływu lat.
Nie zaprzątają sobie głowy finansami
i innymi poważnymi sprawami.
Ich życie jest w barwach tęczy i pełne radości,
podsycane przez rodziców uczuciem miłości.
W wymyślaniu zabaw fantazji im nie brakuje,
i niejednokrotnie ich kreatywność nas dorosłych zaskakuje.
Zamiana we wszystko w co tylko zapragną nie jest trudna
dzięki czemu żadna godzina nie jest dla nich nudna.
Dlatego beztroskim dzieckiem jest fajnie być,
a choć czasem nam to się marzy, nie trzeba się z tym kryć :)

6. ANITA

Najfajniejszaa w byciu dzieckiem jest tolerancja. Pod tym wzgledem dzieci sa wspaniale i my, dorosli mozemy sie od nich uczyc. Dzieci nie patrza na to, kto jak jest ubrany , kto z jakiego domu pochodzi. Nie wytykaja palcami chorych, niepelnosprawnych ludzi, tylko sie do nich usmiechaja, jak do kazdego inneo czlowieka. Dzieci bezinteresownie darza sympatia wszystkich milych ludzi, nie zwazajac na wyglad, status spoleczny, wyksztalcenie, stan portfela czy stan zdrowia. Dzieci patrza na wnetrze czlowieka. My, dorosli niestety na co dzien o tym nie pamietamy.

7. ANNA

Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że każda zwykła rzecz sprawia wiele radosci :)

8. ANNA

Najwspanialsze w byciu dzieckiem jest to, że jest się sobą 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia. To radość i zabawa, rytm dnia daleki od tego dorosłych. To również smutki i troski, bo ukochany miś ma urwane ucho, bądź barbie zgubiła pantofelek. To przede wszystkim 2 światy, które łączy Bezgraniczna miłość rodzica i dziecka. To jedyna rzecz, której nie można kupić ani też zastąpić.

9. JULIA

Najfajniejsza w dzieciństwie jest nieograniczana niczym wyobraźnia, która tworzy najbardziej bezcenne chwile, które pamiętamy do końca życia :)

10. ULA

Dzieciństwo to cudowny okres w życiu, z pewnością należy do tych niepowtarzalnych. A najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że można malować kredą na chodnikach i nikt nie będzie wzywał odpowiednich władz o to, że tworzysz graffiti. Można biec przed siebie zupełnie bez celu, wejść na drzewo i patrzeć na wszystko z góry, można bujać się na huśtawce i sięgać głową chmur, zapominając o wszystkim dookoła, nie znając upływu czasu. Tylko dziecko może mieć wysmarowaną całą buzię czekoladą, wyjadaną palcem ze słoika i wyglądać przy tym uroczo. Cudowne jest również to, że dla dzieci nie ma głupich pytań, ich ciekawość jest zawsze niezaspokojona, nic nie ogranicza ich wyobraźni, nie wiedzą to co konwenanse, kieruje nimi czysta dociekliwość, nigdy wścibstwo. Ich głód wiedzy jest nieoceniony. Najfajniejsze jest to, że dziecko nigdy nie jest na tyle zmęczone, aby rezygnować z drobnych przyjemności, żeby odkładać coś „na później”, na bardziej odpowiedni moment.

Gratulujemy serdecznie!!!

 

Drodzy Rodzice! Z okazji Dnia Dziecka mamy dla Was specjalny konkurs!

 

Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest… no właśnie, co takiego?

 

Waszym zadaniem jest napisanie w komentarzu pod tym wpisem, co Waszym zdaniem jest najfajniejsze w byciu dzieckiem, oraz krótkie uzasadnienie swojej odpowiedzi :-)

10 najciekawszych propozycji nagrodzimy „Zestawami Maluszka”, które przygotował dla Was Smyk.com

W skład każdego zestawu wchodzi:

– 5 puzzli typu baby

– gra edukacyjna (możliwość gry w kilku wariantach, o różnym poziomie trudności)

Puzzle doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci w wieku 2+, natomiast gry zaangażują z pewnością nieco starsze dzieci, dlatego zestaw może posłużyć dziecku przez długi czas! :-)

Konkurs trwa od 1 czerwca do 7 czerwca 2015. Odpowiedzi prosimy umieszczać w komentarzach pod wpisem.  Szczęśliwych zwycięzców wyłonimy już 9 czerwca 2015, a ich lista zostanie opublikowana na stronie konkursu. Liczymy na Waszą kreatywność! ;-)

*Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Udostępnij

125 komentarzy

 1. Najfajniesze w byciu dzieckiem jest bycie bestroskim małym człowiekiem i odkrywanie świata na przeróżne przezabawne sposoby:-)

  • Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że dziecko może popełniać wiele błedów i nie ponosi za nie, aż takich konsekwencji – w końcu uczy się życia :)
   Dobra jest też taka swoboda, beztroskość, dziecko może bawić się godzinami nie myślać o niczym, nawiązywać wiele wspaniałych znajomości, uczyć się poprzez zabawę. Dzieciństwo powinno być okresem, który najlepiej zapamiętamy w naszym dorosłym życiu, gdzie będziemy mogli wspominać wiele fantastycznych przygód, kłótni, rozczarowań, radości . W tym mogą pomóc nam rodzice. Najlepsze w byciu dzieckiem jest to, że dziecko czuje się wolne, szczęśliwe, radosne, widzi świat w pozytywnych barwach. I powinno zawsze miło wspominać okres dzieciństwa ;)
   Tak szczerze to przypuszczam, że większość z nas dorosłych czasami chciałoby choć na chwilę wrócić do tych czasów … kiedy to my byliśmy dziećmi – kiedy to my poznawaliśmy świat uczyliśmy się życia – mając swoje dzieci dopiero widzimy ileż to czasami potrzeba wkładu, aby wychować swoje dziecko na porządnego obywatela :) Będąc dzieckiem wydawało się to takie proste .. teraz będąc dorosłą osobą, która sama wychowuję swoje dziecko doceniam wkład uporczywość i cel jaki chcieli mi przekazać rodzice – za co im szczerze dziękuje i mam nadzieję, że moją pociechę też wychowam z miłością i oddaniem :)

 2. W byciu dzieckiem najfajniejsze jest to że jest się cały czas w centrum uwagi , ciągle nas ktoś przytula , mama śpiewa nam na dobranoc , poznajemy świat , uczymy sie nowych rzeczy :)

 3. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że można upaprać się lodami czekoladowymi a i tak wygląda się cudownie. To, że dostaje się darmowe lizaki w sklepach tylko dlatego, że się jest słodkim! Można się wygłupiać i nie zastanawiać się „co ludzie pomyślą?” I to, że żyje jakby jutra miało nie być.

 4. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest, ta beztroska zabawa nie przejmowanie się niczym,życie bez problemów.A jedynym dziecięcym problemem jest w co będziemy się dziś bawić.Trzeba wykorzystać dzieciństwo najlepiej jak się tylko da i bawić się na całego w berka chowanego czy budować zamki z piasku bo chwila moment jak się skończy te beztroskie szaleństwa.Dzieciństwo jest super można robić prawie wszystko i nie przejmować sie niczym.Całymi dniami bawić sie na placu zabaw,a przy tym zawierać nowe znajomości.Odkrywanie świata na na różne sposoby,naśladowanie wszystkich i wszystkiego dookoła najlepsza zabawa :)I smakowanie wszystkiego co się napotkało na swojej drodze.Ale świat należy do małych odkrywców :) A najważniejsze jest miłość i poczucie bezpieczeństwa jakie możemy my rodzice zapewnić dziecku w jego beztroskim życiu.

 5. Najfajniejsze w byciu dzieckiem to beztroska zabawa i nie martwienie się o nic:) Bo my dorośli już nie możemy się tylko bawić i bawić, mamy do ogarnięcia życiowe sprawy i problemy. Więc zabawa i zabawa to jest nr. 1 dzieciństwa:)

 6. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że każdy dzień zaczyna życie na nowo, bez ciężaru dnia wczorajszego. Tak właśnie! Beztroskie zabawy ; te brudne buzie i rączki od taplania w błocie ; te wieczne zadawanie pytań : „po co?” , „na co?” , „dlaczego?” ; są zawsze gotowe do zabawy od samego rana a nawet czasami i w środku nocy ; nie przejmują się, że ktoś ich nie lubi czy tym jak wyglądają. Żyją tu i teraz i to jest najcudowniejsze!

 7. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest odkrywanie nowości wielkiego świata, w którym na każdym kroku spotkać może nowości w swoim życiu. Piękne jest również to, że dziecko może pozostać nieświadome problemów i kłopotów, które go dotyczą. Drobnostka wywołuje na jego twarzy zaraźliwy dla dorosłych uśmiech dzięki któremu wszystko co złe pozostaje za mgłą!

 8. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest beztroskosc życia , patrzenie na swiat przez „rozowe okulary” oraz poznawanie nowych rzeczy które wowczas wydają się niesamowite:) Bycie dzieckiem to wspaniała przygoda! :)

 9. Najcudowniejsze w byciu dzieckiem jest nieświadomość tego czym jest dorosłość. Dziecko żyje z poczuciem spokoju, bezpieczeństwa, radości z każdego dnia. Nam dorosłym tego brakuje w codziennych sprawach.

 10. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest bycie prawdziwym sobą zawsze i wszędzie bez obaw o krytyczne uwagi i spojrzenia. Możliwość zadawania głupich, śmiesznych pytań, zatańczenia nagle w centrum handlowym i nikt nie pomyśli ze zwariowałam, śmiania się w głos gdziekolwiek jestem. Najfajniejsze jest kolorowe spoglądanie na świat :)

 11. najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że wstaje się rano bez problemów i zmartwień. Ta beztroska i zabawa cały dzień. Skakanie po kałużach w deszczowe dni, gotowanie obiadów z błota :-)

 12. Najlepsze w byciu dzieckiem jest to że dziecko czuje się wolne, szczęśliwe, radosne, widzi świat w pozytywnych barwach. I zawsze będzie miło wspominać okres dzieciństwa. :)

 13. Najwspanialsze jest w byciu dzieckiem przede wszystkim dziecięca ufnosc wobec otaczającego go świata, szczerość w rozmowie i okazywaniu swoich uczuć ale także prostota, brak komplikacji w przekazywaniu informacji. Najfajniejsze jest również otwartosc na nowe poprzez poznawanie świata oczami i ustami, spontaniczność i ogromna fantazja dziecięca nie mająca granic:-) szkoda ze szybko wyrosła z tych wspaniałych dziecięcych cech.

 14. W byciu dzieckiem najfajniejsza jest radość i uśmiech każdego dnia nie przejmowanie się niczym bo wszystko za nie dorośli robią. Nie ważne jak ciężki nie raz mama ma dzień to właśnie ten szczery uśmiech i zaraźliwa radość daje siłę by przetrwać :)

 15. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że można być szczerym do bólu a i tak u innych wywołuje to uśmiech na twarzy.

 16. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że zawsze mozna liczyc na kochajacych rodzicow ktorzy zawsze wspierają swoją pociechę w dobrych i złych chwilach.Można brudzic się czekoladą i nikt nie krzyczy a nawet powie jak ślicznie wygladasz

 17. W okresie dziecięcym super jest ,,TELEPORTACJA”: Kładziesz się spać w salonie na kanapie, a budzisz się w…swoim łóżku ;-) Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest też to , że nikt nie obciąża ich złymi wieściami, nie wiedzą jakie tragedie wydarzają się na świecie, i dzięki temu potrafią się tak pięknie i niewinnie z wszystkiego cieszyć. Ta radość jest najlepsza. Dziecko może popełniać wiele błedów i nie ponosi za nie konsekwencji . Taka frywolność;) Super jest też swoboda, beztroskość, dziecko może bawić się godzinami nie myśleć o niczym, nawiązywać wiele wspaniałych znajomości, uczyć się poprzez zabawę. Dziecko ma nieograniczona radość i podekscytowanie z codziennych czynności. Wszyscy powinniśmy brać przykłąd z dzieci i patrzeć na świat, jakbyśmy go widzieli po raz pierwszy. :)

 18. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest autentyczność i beztroska! Dzieciaki nie udawaja kogoś kim nie są, całe dnie spędzaja na beztroskiej zabawie z bliskimi i maja kochających dziadków, którzy je rozpieszczają! Bo fajnie jest być dzieckiem! :o)

 19. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest zabawa we wszystko na co ma sie chęc,uczenie sie nowych rzeczy,i marzenie „Kim bede jak dorosne?”,ktore sie zmieniaja z wiekiem :)))) I te słodkie miny i „maślane” oczka jak się cos przewinęło,rodzice i tak wybaczą:)

 20. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest odkrywanie świata. Beztroskie życie, zabawa. Uczenie się pierwszych kroczkow, mowy. Śmianie się w głos gdy rodzice się wyglupiaja. Szczerość wobec innych.

 21. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest beztroskie życie,umiejętność cieszenia się z najmniejszych rzeczy oraz dziecięca wyobraźnia,która nie zna granic i przenosi ich w świat fantazji… to,że zawsze mają mnóstwo niespożytej energii do zabawy a ich uśmiechy są zawsze szczere :) nie przejmują się swoim wyglądem i wierzą w Św. Mikołaja ;) Dzieciństwo jest cudowne!

 22. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest
  D – dzielenie się swoją radością z innymi – jeden uśmiech i słońce świeci
  Z – zdobywanie nowych umiejętności typu brudzenie, malowanie ścian czy artystyczny nieład w pokoju
  I – ignorowanie nieważnych rzeczy – a czym tu się przejmować?
  E – energia rozpierająca od rana do wieczora / nawet w nocy czasem /
  C – cudowna beztroska
  K – kreatywność w zabawach – wystarczy czasem zwykła gazeta!
  O – opieka nad wszystkim zwierzątkami, lalkami, misiami..:))

 23. Najfajniejsze w byciu dzickiem jest życie bez problemów radość z najmniejszej rzeczy, przytulnie bez troski a tak naprawdę w byciu dzieckiem jej wszystko najfajniejsze jak ma rodziców którzy go kochają ponad cały świat

 24. Najfajniejsze bycie dzieckiem to brak zmarszczek i bycie jeszcze pełnym sił! A tak na poważnie to dziecko czuje się wolne,szczęśliwe,radosne,widzi świat w pozytywnych barwach.

 25. Najfajnieksze w byciu dzieckiem jest to, ze dostaja gore slodyczy ( i nie licza kalorii) oraz zabawek ” Smyk” ;)

 26. Najfajniejsze w byciu dzieckiem są między innymi beztroska, fascynacja światem, a w szczególności zwykłymi najdrobniejszymi rzeczami typu gąsienica, dziura w asfalcie, dmuchawce. Można wszystkiego próbować – np. polizać kamyk, zjeść trochę piasku czy karmy dla kota gdy mama nie widzi. A dla mnie – z punktu widzenia mamy – najpiękniejsza jest szczerość reakcji – śmiech np. z łaskotek, zachwyt pierwszy raz widziana tęczą( i za każdym kolejnym razem taki sam zachwyt), żal zgubionego misia, radość z powrotu rodziców z pracy.

 27. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że kiedy rano wstaję wita mnie usmiech mamy a czasem i taty kiedy nie pracuje ; to że dostaje tysiąc pocałunków dziennie bez okazji, za sam fakt że istnieję, to że niczym się nie muszę martwić, że nie muszę robic żadnych planów na przyszłość, że nic mnie nie ogranicza, że mogę bawić się wszystkim co wpadnie mi w ręce i wszystko to sprawia mi frajdę. Czy świeci słońce czy deszcz… wszystko jest super. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest wiara że każdy jest dobry, że nie ma zła, brutalności i okrucieństwa a tylko miłośc okazywana na milion różnych sposobów.

 28. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że niemósimy się martwić sprawami codziennymi dla każdego dziecka najważniejsze jest to żeby być najedzonym,przebranym w suchą pieluszke i być kochanym przez rodziców,a reszta się nieliczy.

 29. W byciu dzieciakiem najfajniejsze moim zdaniem jest życie beztroskie,brak problemów i radość z małych rzeczy :)

 30. Katarzyna Ziober on

  Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to,że poznaje się świat od zera,oczami dziecka. Ten sposób patrzenia i poznawania świata jest dużo przyjemniejszy.Dzieci widzą wszystko w kolorowych barwach.Mają dużo czasu na zabawę,ich czas płynie ciekawiej. Traktują swoje beztroskie życie jak przygodę :)

 31. W byciu dzieckiem najfajniejsze jet to, że nie musisz się martwić niczym poza tym, że nie zdążysz na dobranockę. Nie musimy przejmować się szkołą, ani innymi problemami. Możemy się wciąż bawić i grać, i robić to, na co ma się ochotę, nie martwiąc się nie odrobionymi lekcjami, nie sprzątniętym pokojem, kolejną jedynką… Tak bardzo chciałabym powrócić do tych lat. :'(Granie w klasy,na skakance,bawienie się na kocu barbiami,bawić się w mamę,wycieczki rowerowe z rodziną,wyjazdy nad jezioro w lato, zabawa w chowanego,podchody,bajki na dobranoc mama czytała,buziaczki na dobranoc.Dużo by można było opisać

 32. W byciu dzieckiem najfajniejsze jest to że, maja beztroskie życie bez wiekszych problemów bo ich problemy to to czy zjem gume o takim smaku czy innym. Nie muszą nosić ciezkiego balastu jakim jest życie . Uważam że to jest podstawowa odpowiedź na pytanie. Oczywiscie fajne tez jest to ze jak dziecko cos zrobi to ma odpuszczane jak sie pobrudzi to nic zlego wrecz slodko wyglada ale najfajniejsze to jest ta beztroska za którą tęsknie.. ;)…

 33. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że można się przytulać do woli, mama zawsze znajdzie czas na zabawę, można grymasić przy jedzeniu (przynajmniej na początku), można biegać, skakać, piszczeć z radości. Bliskość rodziców/rodzica jest dla dziecka bardzo ważna, tak samo jak wspólna zabawa, która rozwija.

 34. Katarzyna Fliśnik on

  Najfajniejsze w byciu dziecka jest to że można ubrudzić buzię wymalować się czekoladą, pochlapać się w kałużach , pochodzić po drzewach namalować coś na ścianach . I zabawa do upadłego ;)

 35. najfajniejsze w byciu dzieckiem jest po prostu bycie nim nie martwienie się o dorosłość pragnienie zabawy i radości przy każdym uśmiechu swobody w rozrabianiu i psoceniu

 36. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to , że można rozsmarować sobie we włosach i po calej buzi truskawki z bitą śmietaną i mieć z tego dziką radosc:-) (tak jak to właśnie przed chwilą uczynił mój synek Józek)

 37. Szaleństwo, beztroska, bezgraniczna zabawa. Dzieci są szczere pełne ufności i miłości. Dzięki temu dzieciństwo jest szczęśliwe. Powinniśmy brać z nich przykład i czerpać z życia ile się da. Na dobrą sprawę każdy z nas jest dzieckiem 

 38. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że dziecku wszystko wydaje się proste , nie skomplikowane , bez problemu, pieniądze są zawsze w mamy portfelu, tata Je tam wkłada , ale pomimo tego że tata pracuje musi mieć czas żeby odebrać telefon w czasie pracy bo to przecież dzwoni jego córeczka :-)Nie jest ważne że odbiera szef , dziecko zawszę pyta czy jest tatuś :-)Aż szef przyzwyczaja się i każe dziecku mówić na siebie wujek:-). Najlepsza jest chwila gdy dziecko mówi mama wyłącz komputer i zajmnij się swoim dzieckiem, i wszystkie te niewinne minki , gdy cos spsoci , śmieszne tłumaczenia czemu to zrobiło:-)No i bezcenne ,,kocham Cię mamusiu ”-i człowiek jest już w siódmym niebie , nieważne że porysowała ekran telewizora spinka do włosów…ehhh

 39. Najfajniejsza w byciu dzieckiem jest wiara w to, że wszystko jest możliwe. Dla dziecka nie ma gór nie do zdobycia. Fajne jest też to, że wszystkie problemy są chwilowe i można je rozwiązać jednym słowem. Dziecko potrafi się cieszyć z drobnostek i śmiac się na cały głos. Dziecko ma odwagę, której nie posiada żaden dorosły. I ma tyle cudownych pomysłów.

 40. najfajniejsze jest to że można być szczerym, że za to co powiesz nikt się nie obrazi, beztroska zabawa od świtu do nocy, szaleństwo , ciągły uśmiech, rozpieszczanie szczególnie przez dziadków kto by to zapomniał, i dużo miłości tylko dzieci mają jej tyle w sercu, i te oczy które załatwią każdą sprawę takie maślane śliczne oczy dziecka i ten uśmiech to jest co w dzieciach i dzieciństwie to jest najlepsza beztrosk ość.

 41. Najfajniejsze … Wszystko jest fajne, ciekawe i kolorowe.. Nie trzeba wstawać do pracy ,gotować obiadu ,wstawiać do dziecka… Każdy problem rozwiązują rodzice:)

 42. Moim zdaniem najfajniejsze w byciu dzieckiem i to czego im zazdroszczę to tego codziennego zachwytu nad otaczającym światem. Codziennie moja córeczka uczy mnie czegoś nowego…..i czasem jest to pietnasto minutowa obserwacja biedronki A innym razem zabawa w rzucanie kamyczków do studni. Na codzień my dorośli tego nie widzimy i zapomnieliśmy jak fajnie się jest turlac, śpiewać czy tez podskakiwac :)

 43. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to w jaki sposób postrzega otaczający go świat. Dla dziecka nie ma zła, czy nienawiści. Dziecko kocha bezgranicznie, gdy jest kochane. Każdy dzień jest dla niego początkiem do dalszego rozwoju i zabawy, dlatego często wita słońce, zanim się jeszcze ono pokaże. Każdy nowy dzień to nowe wyzwanie, a nie kolejny zwykły dzień. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest po prostu bycie dzieckiem. ♡

 44. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest stawianie pierwszych krokow w nieznanym mu swiecie z determinacja do osiagniecia celu; upadki z 5 minutowym placzem; bezcenne usmiechy i ta ogromna milosc tak po prostu za nic bez zbednych slow… kiedy to malutkie raczki wtulaja sie w nas z wielkim wodnym calusem :) Momenty dla ktorych warto zyc!

 45. Najfajniejsze jest to ze byle patyk w sekunde zmienia sie w postolet, dwa koce i krzesła w „baze” lub „namiot” często tez doswiadczamy teleportacji;) zasypiamy np. W aucie czy na kanapie a budzimy sie w swoim lozku;)

 46. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest ciągła zabawa…tym samym a jednak czymś innym!:) Odkrywanie tajemnic jakie kryją w sobie zwyczajne jak dla dorosłych rzeczy jest niesamowite:) Twórczość dziecka jest wręcz zaskakująca a zarazem pouczająca bo nawet dorosły nie ma pojęcia o tym co może kryć najzwyklejsza zabawka.
  Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest ich nadzwyczajna elastyczność:) Milion guzów, zadrapań, upadków a i tak kości całe a do tego słodki uśmiech na buźce, którą najchętniej każdy by wycałował:)
  Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że zawsze uśmiech i radość na tym etapie życia rozbawia innych, w szczególności dorosłych! Takim uśmiechem można zdziałać wiele…uradować, uszczęśliwić, uratować, urobić , ugodzić, ulubić i ululać każdego!:)

 47. Najcudowniejszą rzeczą w byciu dzieckiem jest beztroska ,zabawa w głowie pstro. Cudownie jest przybiec do mamy usiąść na kolana i dostać buziaka gdy coś boli.Gdy sam dorastasz marzysz aby wrócić do lat beztroski by ktoś o wszystko martwił się za ciebie…

 48. Najwspanialsze w byciu dzieckiem jest nie kończąca się wyobraźnia. W dowolnym momencie stajemy się piratem, rajdowcem czy księżniczką. W życiu zawsze pociąga człowieka to, co nie znane, a dzieci odkrywając świat przeżywają niesamowite przygody. Cudowna jest radość z błahych rzeczy, którą dorośli gdzieś stracili. Jednak najważniejsze w byciu dzieckiem jest miłość rodzica, której w dzieciństwie jest najwięcej.

 49. Monika Zielinska on

  Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to ze niema nic lepszego niz udane dziecinstwo zabawy,spacery, wspolne spotkania a najwazniejsze w byciu dzieckiem jest usmiech dziecka oraz szczescie bo szczesliwe dziecko to szczesliwy swiat… :-)

 50. moją odpowiedzią na to co jest najfajniejsze – jest wiersz, którego jestem autorką

  „DZIECKIEM BYĆ”

  Dzieckiem być i zdrowo żyć,
  rodziców mieć wspaniałych.
  Beztroski dzień, spokojny sen,
  mocno przytulić się do mamy.

  Ciekawi mnie świat, piękny tak,
  jak piękna jest moja przygoda.
  Kłopotów brak, chodzenie wspak,
  to wszystko mi się podoba.

  Uwielbiam się śmiać, w piłkę grać,
  radosne jest moje życie.
  Piękne tak, jak roży kwiat,
  przyszłość dobrą mi wróżycie.

  Więc dzisiaj moi, Rodzice kochani,
  za to wielkie poświęcenie.
  Miłość, dobroć i zrozumienie,
  z całego serca dziękuję Bogu w niebie.

 51. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest między innymi beztroskie łobuzowanie, uśmiechów skradanie, szkolne podrywanie, całusków wysyłanie, na sprawdzianach ściąganie, po korytarzach szkolnych bieganie, dylemat – co zjeść na śniadanie :) To czas wspaniały, bo o problemach dorosłych pojęcia wtedy nie mamy. Nade wszystko świat wydaje się doskonały, zabawny i całkiem nie mały :) To też wtedy przeżywamy radość z małych rzeczy i temu nikt nie zaprzeczy :) Umorusani i na kolację spóźnieni wracamy z podwórka bardzo zadowoleni :) Zabawy podwórkowe całkiem fajne i przebojowe, jak na przykład gra w klasy czy zbijaka , albo podchody,gra w gumę, ciepło-zimno, pomidor i inne takie, pewnie wszystkie takie z lat najmłodszych doskonale pamiętacie. Smak dzieciństwa to huczne urodzinowe uroczystości, z mnóstwem prezentów i uśmiechniętych gości :) Zimą lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami, kulig i wyczekiwanie na Św. Mikołaja, a na Wielkanoc szukanie zająca od samego rana, malowanie jajek, śmigus-dyngus mokro obchodzony, nikt nie był znudzony :) Najfajniejsza jest ta podróż w czasie , gdy już te kilkadziesiąt lat ma się :) , a dzieciństwo bogate we wspaniałe wspomnienia, gdy jest tak wiele do opowiedzenia :)

 52. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że możemy się bawić zabawkami z wszyskimi dookoła co wywołuje uśmiech,radość,zadowolenie i chęć na więcej i więcej:)

 53. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że się właśnie nim jest! Można beztrosko się bawić i o nic nie martwić, kocha się wtedy cały świat i wszystko dla dziecka jest kolorowe i wesołe. Czas bycia dzieckiem jest nie do opisania słowami to coś co wielu z nas ma szansę przeżyć i wg mnie jest to jedno z najpiękniejszych doświadczeń w życiu, które niestety nigdy się nie powtórzy.

 54. Małgorzata on

  Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest ta beztroska.Jedynie zabawa.Bez zmartwień i trosk.Tylko dzieciństwo wesołe i szczęśliwe.Zabawy i spędzanie czasu na spaniu,jedzeniu smakołyków i słodyczy.Te co chwila wyciąganie od rodziców pieniążki.To było życie jedynie o co się martwienie to to czy jutro będzie fajnie i co będziemy robić z koleżankami.Zabawy lalkami barbie,zabawa w chowanego,przebieranie się za kobietki,malowanie ust.Chciała bym wrócić czasem do tamtych czasów :)

 55. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to,że mama jest blisko i zawsze można skryc się w jej ramionach, tata jest największym bohaterem. Ze z każdym problemem możemy do nich przyjsc, ufając ich mądrości i wtulic się mocno w ich ramiona, mamy bazę, do której zawsze bezpiecznie wracamy. W doroslosci bardzo tego brakuje.

 56. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest bycie odkrywca- bo kazdy dzien przynosi nam rzeczy, slowa jakich nie znalismy. Bycie przyrodnikeim bo jak fajnie jest obserwowac nature, probowac lapac pfaszki, uczyc sie mowy zwierzat wspinac sie na drzewa i wachac kwiaty. Bycie smakoszem kulinarnym- ile to jest samkow do sprobowania mniam! Bycie inzynierem gdzie kazdy narysowany domek i ulozona z klockow konstrukcja dostarcza rodzicom tak wiele radosci. Bycie pilotem gdzie w ramionach rodzicow mozna poczuc sie wolnym jak ptak i noszonym pod niebo…

 57. To, że miska jest okrętem,
  to, że patyk jest prezentem,
  to, że z prześcieradła namiot,
  że uśmiechać chce się rano,
  że najwiekszym jest problemem:
  tost dziś czy kanapka z dżemem… :)

 58. Najfajniesze w byciu dzieckiem jest bycie szczerą, beztroską, wesołą osóbką :-) dzieci marzą, poznają świat zna każdy możliwy sposób… To coś co my dorośli często zatracamybw sobie w natłoku codziennych obowiązków. Dzieci są po prostu sobą, niczego nie udają. Takie piękno w czystej formie – dziecko i dzieciństwo

 59. Najfajniejsze jest byc dzieckiem to beztrosko sobie żyć ,wszyscy troszcza sie sa 24/24 godzin,mamusia pizze w nocy pichci.dzieckiem byc super od rana zabawa,kiedy chce idzie sie spać !!szczerosc dzieci jest superowska,każdy dzien z moim kochanym synkiem jest bezcenny dla mnie !!!!kocham mojego krolewicza super jest byc brzdacem maluśkim!!!

 60. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że jesteś dla wszystkich najważniejszą osóbką pośród bliskich osób które dbają o ciebie wszystko ci kupują , pozwalają ci robić co tylko chcesz kiedy pobrudzisz się lodem mama albo tata cię wytrze , kiedy dzieje ci się krzywda są zawsze przy tobie żeby więcej ci się nic nie stało, spędzają z tobą dużo czasu , po za tym dzieci są szczerymi osóbkami dzięki nim umila nam się czas , po za tym małe dzieci tak naprawdę nie mają żadnych problemów ani zmartwień bo od tego są rodzice i są kochane . Kiedy zaś już się dorasta z czasem przychodzi mnóstwo kłopotów i problemów czy będziesz mieć z czego się wyżywić małe dziecko o to się nie musi martwić bo rodzice woleliby sami nie zjeść a dziecku dać. Dziecko nie musi się martwić czy opłaci mieszkanie po prostu dopóki nie dorośnie nie ma żadnych zmartwień i to jest najfajniejsze

 61. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest beztroska, poczucie bezpieczeństwa i miłości jakie w codzienny życiu dają nam nasi rodzice. A najfajniesza jest niewinność nie ma w nas zepsucia w postaci zazdrości złości nienawiści.

 62. Najfajniejsza w byciu dzieckiem jest beztroska. Kiedy patrzę na maluchy bawiące się radośnie na placu zabaw to sama najchętniej pobawiłabym się z nimi. To najpiękniejszy czas, gdy naszym największym problemem była kłótnia z koleżanką o złamany długopis.

 63. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest:
  – Odkrywanie świata i wszystkiego co nas otacza.
  – Docenianie innych za to że są a nie za to co nam dają.
  – Cieszenie się z najprostszych rzeczy o których dorośli zapominają.
  – Posiadanie marzeń które są tak proste do spełnienia.
  – To, że nigdy nie jest się samemu, bo zawsze w okolicy czyha mama, tata i inni dorośli, którzy pomogą.
  – Szczerość, które tak wielu dorosłym brakuje.

 64. Najfajniejsze w byciu dzieckiem to zabawa odkrywanie nowych przygod robienie roznych rzeczy psocenie spedzanie czasu przed telewizorem ogladajac bajeczki oraz poznawanie swiata.Uzasadniam to tak ze dorosly czlowiek to juz nie bawi sie tak jak dziecko tylko jest dorosly i musi dopilnowac zeby dziecko wyroslo i bylo kims:)

 65. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że nie martwimy się przyszłością, żyjemy w własnym świecie, cieszymy się z każdej nawet najdrobniejszej rzeczy! Także to że mamy wokół siebie tylu wspaniałych, kochających nas ludzi. Poprostu chciałabym wrócić do czasów dzieciństwa, ale teraz mam dwójkę wspaniałych dzieciaczkow i chce żeby to oni mieli niezapomniane dzieciństwo :-)

 66. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest;
  Rodzina, gdyż uczy nas co to dobro miłość. Pokazuje świat z lepszej perspektywy, poświęca wiele czasu na zabawę i chroni przed niebezpieczenstwem.

 67. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to,czego nie potrafi żaden dorosły: wcinanie swoich stópek z wielkim zaciekawieniem co to takiego…upadanie milion razy i nabijanie guzów a jednak za każdym razem staje się coraz pewniejsze i silniejsze…robienie tego, czego nie wolno i chociaż wiadomo, że coś jest zabronione to radość jest jeszcze większa…paplanie się w kałużach, zupkach i smarowanie jedzeniem wszystkiego co nas otacza jest beztroskim szaleństwem…robienie najdziwniejszych min na świecie i naśladowanie innych przewyższa wszelkie zmysły. To wszystko i jeszcze więcej dziecko sobie ułoży i obróci tak jak sobie życzy i nikt i nic nie jest w stanie mu przeszkodzić:)

 68. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest bycie soba bez udawania.dzieci nie zastanawiaja sie co ktos pomysli jak zrobie taj jak chce…i ta szczerość do bolu.dzieci sa tez bardzo kreatywne potrafia miec mega zabawe z niczego i to jest slodkie

 69. Najfajniejsze w byciu dzieckiem to po prostu USMIECH, RADOSC I BEZTROSKA-zwykle SZCZESCIE. Dzieci mysla tylko i wylacznie o terazniejszosci. Nie zamartwiaja sie przyszloscia, nie mysla o przyszlosci…..

 70. Na fajniejsze w byciu dzieckiem jest to ze tak naprawdę dopiero jako dorosły widzisz jak było fajnie , dzieci robią wszystko by ktoś postrzegal je jako dorosły , bawią się w nasza dorosla codzienność.. sklep, przedszkole czy lekarzy dzięki temu mają wspaniała zabawę która teraz możesz nazwać najfajniejszy etapem dziecinstwa

 71. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że jeszcze potrafi cie­szyć się bez po­wodu, potrafi być ciągle czymś zajętym tak całkowicie, że nie widzi poza tym świata i potrafi do­magać się ze wszys­tkich sił te­go, cze­go pragnie…No i ma jeszcze wszystko przed sobą – może zostać kim chce, marzyć co mu się podoba i bawić się w błocie bez obaw, że ktoś je posądzi o szaleństwo… ;)

 72. Najfajniejse w byciu dzieckiem jest ta wolnosc,radosc i spogladanie na swiat w pozytywnych barwach.Dzieci moga miec wlasna wyobraznie, ktorej nikt im nie zabierze.Nie znaja problemow, nie maja obowiazkow. I to co chyba dla nich najwazniejsze to zabawa-sprawia im tyle radosci. Maluchy moga poznawac swiat w kazdy mozliwy sposob. Czuja sie kochane przez bliskich i wiedza,ze przy nich czuja sie bezpiecznie,a przede wszystkim w ramionach mamy. Gdy poczuja jej oddech juz wiedza,ze maja wszystko. Kazdy z nas wspomina swoj okres dziecinstwa.

 73. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest…CODZIENNE BEZTROSKIE ŻYCIE Z UŚMIECHEM NA BUZI,BO BYCIE DZIECKIEM TO NAJFAJNIEJSZY OKRES ŻYCIA!!!

 74. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to ze wszystko mówią szczerze co myślą nigdy nie kombinują tylko mówią w prost.
  Mimo że nieraz oga kogoś zranić prawda to są bezinteresowne

 75. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to ze potrafia sie one cieszyc z malych rzeczy… a emocje sa prawdziwe i nie udawane. Oby czastka dziecka przetrwala w kazdym z nas :-)

 76. Najfajniesze w byciu dzieckiem jest beztroska.. Nie myslenie o tym co przyniesie mi jutrzejszy dzien.. I najzwyklejsze bycie sobą bo tylko dziecko nie stara się wpasowac w środowisku a jest najzwyczajniej soba :) no i to bez karne leniuchowanie :p

 77. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest usmiech od samego rana do nocy,szczerosc wobec wszystkich, zero klamstwa, bardzo madre pytania typ:a dlaczego?, radosc z najdrobniejszych rzeczy, czule caluski dla mamusi I tatusia,pouczanie rodzicow np : tatusiu jedz pomalu,jest slisko”, ukladanie sie do drzemki popoludniowej ze szminka mamy, gdy mama jest w pracy I trzeba byc z babcia, beztroskie dni, radosc kazdego dnia .

 78. Dla mnie najważniejsze w byciu dzieckiem jest to ze obojętnie o jakiej porze dnia ma się ochotę na zabawę ,poznawanie świata i na bestroskim okazywanie uczuć ze się nie wstydzę powiedzieć mamo kocham cie albo od tak przyjść i dać buziaka tak po prostu ale także to ze dzieci nie gonią za światem ze maja czas i w tym małym życiu nie liczy się pieniądz tylko miłość mamy , taty , babci , dziadka , i chodź byśmy byli bez pieniędzy to dla nich liczy się to ze jesteśmy razem ☺

 79. Kiedy jest się dzieckiem to cudowny i piękny czas,
  i o powrocie w lata dzieciństwa marzył pewnie każdy z nas.
  Czas beztroski i błogiego leniuchowania,
  bez budzika i porannego wstawania.
  Dzieci inaczej postrzegają świat,
  i nie liczą upływu lat.
  Nie zaprzątają sobie głowy finansami
  i innymi poważnymi sprawami.
  Ich życie jest w barwach tęczy i pełne radości,
  podsycane przez rodziców uczuciem miłości.
  W wymyślaniu zabaw fantazji im nie brakuje,
  i niejednokrotnie ich kreatywność nas dorosłych zaskakuje.
  Zamiana we wszystko w co tylko zapragną nie jest trudna
  dzięki czemu żadna godzina nie jest dla nich nudna.
  Dlatego beztroskim dzieckiem jest fajnie być,
  a choć czasem nam to się marzy, nie trzeba się z tym kryć :)

 80. Najfajnieszja w byciu dzieckiem jest tolerancja. Pod tym wzgledem dzieci sa wspaniale i my, dorosli mozemy sie od nich uczyc. Dzieci nie patrza na to, kto jak jest ubrany , kto z jakiego domu pochodzi. Nie wytykaja palcami chorych, niepelnosprawnych ludzi, tylko sie do nich usmiechaja, jak do kazdego inneo czlowieka. Dzieci bezinteresownie darza sympatia wszystkich milych ludzi, nie zwazajac na wyglad, status spoleczny, wyksztalcenie, stan portfela czy stan zdrowia. Dzieci patrza na wnetrze czlowieka. My, dorosli niestety na co dzien o tym nie pamietamy.

 81. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że się nim jest :) Że rodzice kochają Cię miłością bezwarunkową, że dziadki rozpieszczają do granic możliwości, że masz w nosie co pomyślą o inni, że nie musisz prać i prasować, że jedyne co musisz to się dobrze bawić i dużo śmiać.

 82. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest chęć bycia dorosłym. Dzieci zawsze myślą że dolnośląskie po powrocie z pracy mają czas wolny. To czekanie na dorosłość i planowanie kim się zostanie w przyszłości jest takie magiczne. Fajne są zabawy w dorosłych i z dorosłymi :-) beztroska jaka wtedy panuje pozwala rodzicom przenieść się do czasów kiedy było się dzieckiem, a dziecku pomarzyć o doroslosci :-)

 83. Być dzieckiem to cudowne cieszenie się każda chwilą, angażowania się we wszystko w 100%. Z fascynacja i radością poznawanie nowych rzeczy. Brak postrzegania negatywnych cech u innych. Uśmiech, szczery bezgraniczny uśmiech. Radość z każdego dnia, każdej wizyty, każdego gestu czy spojrzenia.

 84. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to że można biegać boso po trawie, skakać po kałużach, wspinać się na drzewa, gadać z koleżanką na tysiąc ważnych tematów, mieć 2-miesięczne wakacje i żadnych problemów bo te rozwiązują rodzice przecież :)

 85. najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to ze potrafią one cieszyć się z zupełnie małych rzeczy i ta swoją pozytywna energia zarażają dorosłych bo to dzięki naszym skarbom uczymy się cieszyć z małych sukcesów patrzeć optymistycznie w przyszłość bo tylko dzieci potrafią usiąść na kolanko i tak zupełnie bez powodu przytulic powiedzieć Kocham Cię i myślę że to właśnie jest najpiękniejsze w byciu dzieckiem to ze możemy naprawdę dużo się od nich nauczyć radości bez powodu ciesze nią się z najlepszego osiągnięcia

 86. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest…robienie wszystkiego na co ma sie ochote, bujanie w oblokach, skakanie z radosci, machanie nogami na lawce, wyrazanie swoich emocji w bardziej lub mniej cywilizowany sposob;) domaganie sie czulosci zawsze i wszedzie, dazenie do celu po trupach, mowienie prawdy i tylko prawdy nawet jak komus buty spadna od tej szczerosci, cieszenie sie z najmniejszej blachostki, ten rozbrajajacy blysk w oku przy ktorym miekna serducha wszystkich kobitek w rodzinie i to ze jak nawet dziecko jest juz duze to i tak jest okreslane mianem „najwspanialszego skarba na swiecie”;)

 87. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że są oczkiem w głowie rodziców, są rozpieszczane, nie mają żadnych problemów ani zmartwień. Również to, że są obdarowywane przez rodziców ogromną miłością, cierpliwością oraz wyrozumiałością. Dla dzieci nie ma rzeczy niemożliwych cieszy je każda drobnostka, czuły gest ze strony rodziców. Okres dzieciństwa to najwspanialszy okres w życiu człowieka, który mógłby nigdy się nie kończyć. Jest to swego rodzaju sielanka przepełniona zabawą i różnego rodzaju psotami za, które rodzice i tak nie potrafią się długo gniewac o ile w ogóle potrafią:)

 88. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że ich głównym zmartwieniem jest to w co się będą bawić następnego dnia, ciągle są uśmiechnięte i radosne, przepełnia je mnóstwo energii. Ciągle coś broją. A najlepsze jest w dzieciach to, że cieszą je drobnostki.

 89. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to,ze ma sie zawsze na wszystko CZAS :) to my,dorosli czesto popedzamy dziecko,bo sie spoznimy,bo szybciej,szybciej,szybciej…a Dziecko ma zawsze chwile,by sie zatrzymac nad piekna piedronka,slicznym kolorowym kwiatkiem czy dynastia maszerujacych mrowek :)

 90. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest radość z każdego dnia. Dziecko cieszy się, że codziennie odkrywa coś nowego, poznaje świat, a każde nawet malutkie osiągnięcie daje mnóstwo szczęścia, radości, uśmiechu – cudowne beztroskie dzieciństwo

 91. Aleksandra Stachelek on

  Najfajniejsze w byciu dzieckiem to wolny czas i ciągła zabawa. Nie trzeba sie o nic martwic kolacje zrobi mama lub tata, wlosy umyje mama. Pojde sobie na dwor. Stane pod balkonem jrzykne mama,a mama zrzuci mi picie, bo niechce sie isc na gore. Pozadaje mnostwo pytan, a mama z tata musza sie dwoic i troic jak odpowiedziec z kad sie biara dzieci. Dzieci to wielka radosc kazdego dnia

 92. Małgorzata on

  Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że cały swój czas poświęcają zabawie i różnego rodzaju przyjemnosciom. Są wiecznie radosne i przepełnione szczęściem i energią. Mają swój świat w którym widzą wszystko w pozytywnych barwach. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. I najważniejsze jest to, że są kochane ponad wszystko i dają swoim istnieniem szczęście i chęć do życia swoim rodzicom.

 93. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że każdy całuje i nosi na rękach. Ile mama chce tyle da caluskow.Mama czy tata zobaczą i już dadzą buziaka (buziują). Nie chce się iść bo nóżki bolą to poniosą człowieczka.

 94. Najfajniejsze bycie dzieckiem jest to, że dziecko może popełniać wiele błedów i nie ponosi za nie konsekwencji . Taka frywolność;) DObre jest to taka swoboda, beztroskość, dziecko  może bawić się godzinami n ie myślać o niczym, nawiązywać wiele wspaniałych znajomości, uczyć się poprzez zabawę. Dzieciństwo powinno być okresem, który najlepiej zapamiętamy w naszym dorosłym życiu, gdzie będziemy mogli wspominać wiele fantastycznych przygód, kłótni, rozczarowań, radości . W tym mogą pomóc nam rodzice. Powinni pozwolić dziecku (ale bez przesady że na wszystko),przede wszystkim mieć do dziecka zaufanie, bo wiadomo że dziecko się pokłóci z kolega, podrze spodnie gdy będzie wchodziło na drzewo, zadrapie kolano, przewróci się i zacznie płakać.
  Dziecko powinno mieć jakiś tam stopień wolności  ale nie do końca, dziecko też powinno wiedzieć że ma  np. umyć naczynia, wyjść z psem, podlać kwiatki. Najprostrze czynności wykonać. Miec taką odpowiedzialność. Najlepsze  w  byciu dzieckiem jest to że dziecko czuje się wolne, szczęśliwe, radosnewidzi świat w pozytywnych barwach. I zawsze będzie miło wspominać okres dzieciństwa.
   

 95. chwile dzieciństwa są jednorazowe, unikatowe, nniepowtarzalne, niezastąpione… Są fundamentem naszej przyszłości… Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to ze możemy być prawdziwi… Możemy być sobą…

 96. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest beztroskie zycie, o bezpieczenstwo dbają najblizsi, którzy starają się zapewnic dziecku wszystko to co sami mieli i uzupelnic braki w postaci tego czego nie mieli, rodzice dają z siebie wszystko tylko po to żeby dziecko było najszczesliwsze na swiecie a ono odwdziecza się usmiechem i miloscia.nie ma nic piekniejszego od wiezi laczacej rodzicow i dziecko : ) to jest magia

 97. Najwspanialsze w byciu dzieckiem jest to, że jest się sobą 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia. To radość i zabawa, rytm dnia daleki od tego dorosłych.To również smutki i troski, bo ukochany miś ma urwane ucho, bądź barbie zgubiła pantofelek. To przede wszystkim 2 światy, które łączy Bezgraniczna miłość rodzica i dziecka. To jedyna rzecz, której nie można kupić ani też zastąpić.

 98. NAJWSPANIALSZE W BYCIU DZIECKIEM JEST TO,ŻE JEST SIĘ….DZIECKIEM!
  BARWNY,KOLOROWY ŚWIAT…
  CZARODZIEJE, WRÓZKI….A TAKŻE STRACHY….WSZYSTKO TO SPRAWIA ZE MOZEMY SIE PRZENIESC W SWIAT BASNI A JEDNOCZESNIE STAPAC NOZKAMI PO ZIEMI MAJAC U BOKU TYCH KTORZY NAS KOCHAJA- RODZICÓW!
  ZOSTANMY JAK NAJDŁUZEJ DZIECMI…SWIAT DOROSŁYCH NIE JEST JUZ TAKI BARWNY…

 99. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest ich delikatnosc i niewinnosc.Dzieci nie maja zmartwien nie martwia sie o jutro bardzo nas kochaja ciagle sie przytulaja bawia i zyja dniem nastepnym jakby takie dni nie mialy sie juz powtorzyc.Przede wszystkim zabawa na calego i to ze wszyscy dzieci rozpieszaja i martwia sie o nich i wtedy dziecko wie ze komus na nim zalezy bo w doroslym zyciu nie zawsze tak jest.Sama wrocilabym do tamtych lat by znow poczuc sie jak dawniej.

 100. Najfajniejsze w byciu dzieckiem to wolność, zabawy , beztroskie życie, cieszenie się każdą chwilą, zabawą. Mam 2,5 letnią córcię i tak każdego dnia ją obserwuję jak cieszy się swoim dzieciństwem, poznawaniem wszystkiego dookoła Dzieciństwo jest pełen wrażeń i niespodzianek każdego dnia.

 101. Najfajniejsze w byciu dzickiem jest to, ze moga byc soba, nie musza nikogo udawac. 2iesza sie z najmniejszych rzeczy :) beztrosko odkrywaja swiat . My dorosli juz tak nie potrafimy, otoczenie wymusza na nas czasem okreslone schematy.

 102. Najfajnieszje w byciu dzieckiem jest hymn .może miłość? Miłość głęboką prawdziwą nie ta brana leczta szczerze dawna uczucie lekkości bezblednosci to wszystko daje tyle radości! Tyle natchnienia. W życiu dziecka jest tyle do zrobienia każdy motyl nawet ten żółty jest wspaniały ! Niektórzy twierdzą ze to banały!Ale to głupcy na prawdę! Przecież kto fantastyczne i wcale niebanalne ..i tak na prawdę najfajnieszje w byciu dzieciątkiem jest to ze jest się dzieckiem takim małym człowiekiem. Nieidealnym dla świata doskonałym dla rodzicow

 103. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to beztroskie zycie… zycie które jest piękne i kolorowe mimo ze buzka umazana czekoladą czy bluzeczka marmoladą to zabawa jest wazniejsza a gdy jest zabawa i niezapomniane dziecinstwo są piękne wspomnienia, które dzielimy z bliskimi… i to jest najfajniejsze w byciu dzieckiem.

 104. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że dzieci są ciekawe świata, wszędzie jest ich pełno dają wszystkim, dookoła szczczescie. Również to jest fajne, że mają swój kolorowy świat, nie są materialistami. Cieszy je każda błachostka. Przepełnia je dużo energii, i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

 105. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to,że jest się oczkiem w głowie rodziców. Jest się ciągle przytulanym i obdarowywanym buziakami. Fajne jest również to, że dzieci żyją w swoim bajkowym świecie w którym nie ma zła a wszystko nie obraca się wokół pieniędzy. Cudowna jest chęć poznawania świata najwyraźniej to widać na niemowlaczkach kiedy krok po kroku wszystkiego się uczą. Dzieci są najcenniejszym darem rodziców. Dzieci również uczą swoich rodziców jak zwolnić w tym zabieganym świecie i cieszyć się razem ze swoim maleństwem drobnymi sprawami. Ile to szczęścia daje dzidziuś rodzicom jak pierwszy raz się głośno zaśmieje, zrobi pierwszy krok, lub powie mamo kocham Cię<3. To wszystko jest bezcenne dlatego właśnie dlatego fajnie być dzieckiem.

 106. Najfajniejsze jest w byciu dzieckiem to ze kazdy maluszek poznaje swiat na swoj sposob. Uczy sie pierwszych slow pierwszych krokow odkrywa nowe rzeczy i fascynuje sie nimi.prowadzi zycie bez problemow i obowiazkow. Cieszy sie kazdym dniem i swoim dziecinstwem w otoczeniu milosci i bezpieczenstwa.

 107. Najfajniejsze w życiu dziecka jest to że wszystko jest nowe. Gdy wszystko robi po raz pierwszy lub widzi coś pierwszy raz – ta fascynacja i ekscytacja oraz ta magia której my dorośli nie dostrzegamy. Dzieci widzą te małe rzeczy i wyłapują te małe chwile, które tak niezauważalne i nieznaczące dla dorosłego człowieka w pogonii za pieniędzmi są źródłem szczęścia i magii w oczach dziecka.

 108. Kiedy dziecko do domu zawita,
  Szczęście i radość w rodzicach rozkwita.
  To małe dziecię żyje sobie beztrosko,
  W malutkich ciuszkach wygląda bosko.
  Dzieciństwo to jest piękna sprawa,
  Liczy się tylko dobra zabawa.
  Dziecko zawsze idzie swoją drogą,
  Nie przejmuje się brzydką pogodą.
  Gdy tylko ubranie sobie pobrudzi,
  Da mamie uprać – niech się nie nudzi.
  A tata domu największy bohater,
  Pokaże synowi co to karate.
  Do dzieciństwa chętnie w myślach wracamy,
  Starych przyjaciół miło wspominamy.
  Zabawy w podchody, na trzepaku skakanie,
  Nie ważne było do szkoły zadanie.
  Pierwsza jazda rowerem góralem,
  Kończyła się zawsze obdartym kolanem.
  Dzieciństwo trwa długo, ale szybko przemija.
  Lecz najwspanialsza jest kochająca rodzina.
  W oczach dziecka piękny i barwny nasz świat,
  Lecz to wspomnienie tylko sprzed lat.
  Człowiek dorosły w monotonii się zatraca,
  „Jak dobrze było dzieckiem być” – w myślach powraca…

 109. Najfajniejsza w dzieciństwie jest nieograniczana niczym wyobraźnia, która tworzy najbardziej bezcenne chwile, które pamiętamy do końca życia :)

 110. Najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, ze można całe dnie poświęcać na zabawę. Mówić to co się myśli i czuje. Bezstrosko odkrywać świat.

 111. Najfajniejsze jest to ze mozna odkrywac swiat.wszystko jest pierwsze.nieodkryte.nawet najmniejsza rzecz powoduje fale radosci !!!!!! Cudownie jest byc dzieckiem tak poprostu.

 112. Najlepsze w byciu dzieckiem jest to że dziecko czuje się wolne, szczęśliwe, radosne, widzi świat w pozytywnych barwach. I zawsze będzie miło wspominać okres dzieciństwa. :DD

 113. Najlepsze w
  byciu
  dzieckiem jest
  to że dziecko
  czuje się
  wolne,
  szczęśliwe,
  radosne, widzi
  świat w
  pozytywnych
  barwach. I
  zawsze będzie
  miło
  wspominać
  okres
  dzieciństwa.
  :DD

 114. Dzieciństwo to cudowny okres w życiu, z pewnością należy do tych niepowtarzalnych. A najfajniejsze w byciu dzieckiem jest to, że można malować kredą na chodnikach i nikt nie będzie wzywał odpowiednich władz o to, że tworzysz graffiti. Można biec przed siebie zupełnie bez celu, wejść na drzewo i patrzeć na wszystko z góry, można bujać się na huśtawce i sięgać głową chmur, zapominając o wszystkim dookoła, nie znając upływu czasu. Tylko dziecko może mieć wysmarowaną całą buzię czekoladą, wyjadaną palcem ze słoika i wyglądać przy tym uroczo. Cudowne jest również to, że dla dzieci nie ma głupich pytań, ich ciekawość jest zawsze niezaspokojona, nic nie ogranicza ich wyobraźni, nie wiedzą to co konwenanse, kieruje nimi czysta dociekliwość, nigdy wścibstwo. Ich głód wiedzy jest nieoceniony. Najfajniejsze jest to, że dziecko nigdy nie jest na tyle zmęczone, aby rezygnować z drobnych przyjemności, żeby odkładać coś „na później”, na bardziej odpowiedni moment.

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.