Prezent na Dzień Ojca – wykonany przez dziecko

0

Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca powoduje pewnie w wielu domach dziecięcy popłoch. Jaki upominek podarować Tacie? Poprzestać na tradycyjnej laurce, ręcznie wykonać użyteczny bibelot, a może ze wsparciem Mamy kupić jakiś niewielki prezent? Podrzucamy kilka pomysłów na prezent, jaki może przygotować dziecko z okazji Dnia Ojca.

Autor: Anna F.

1. Niestandardowa laurka

prezenty z okazji dnia ojca

Fot. za: http://www.twojediy.pl

Wykonane ręcznie kartki okolicznościowe to najpopularniejszy prezent, jaki wykonują dzieci dla swoich rodziców. Ale laurka nie musi być sztampowa – zamiast narysowanych kredkami kwiatków i napisu “Wszystkiego najlepszego”, można stworzyć na przykład kokardę z paczki M&Msów albo słoneczko z promieniami z makaronu. Podsuń swojemu dziecku nietypowe materiały, a resztę zostaw jego wyobraźni!

2. Medal z masy solnej dla najlepszego Taty

prezenty z okazji dnia ojca od dziecka

Fot. za: http://archemon.com

To upominek, jaki można wykonać nawet z małym dzieckiem. Przygotowanie masy solnej jest tanie i banalnie proste. W uformowanym medalu można wyryć napis albo po prostu odcisnąć rączkę malucha. Taki prezent to dla rodziców doskonała pamiątka.

3. Breloczek do kluczy

Fot. http://www.aliexpress.com/

Fot. http://www.aliexpress.com/

Brelok do kluczy to przydatny gadżet, który zawsze mamy przy sobie. Młodsze dzieci mogą zrobić go z gotowego drewnianego krążka albo korka – wystarczy ozdobić go farbami lub trwałymi pisakami. Ciekawym pomysłem dla starszaków będzie wykonanie breloczka z miękkich, kolorowych drucików, które można wygiąć w kształt zabawnego ludzika, kwiatka lub serduszka.

4. Oryginalny portret Taty – superbohatera

Portret to jeden z najczęstszych wyborów maluchów przygotowujących prezent dla rodzica. Aby taki upominek był ciekawszy, można przedstawić Tatę jako ulubionego superbohatera, astronautę, pilota czy postać z filmu. Portret nie musi być wykonany za pomocą kredek czy farb – równie ciekawy efekt da wyklejanka, a nawet kolaż ze zdjęć. Jeśli chcesz pomóc dziecku stworzyć portret tą ostatnią techniką, wydrukuj kilka ulubionych rodzinnych fotografii oraz pobranych z sieci zdjęć postaci z bajek czy filmów. Twoja pociecha będzie wiedziała, jak je wykorzystać!

5. Kubek z napisem

preznety z okazji dnia ojca

Fot. http://www.celebrations.com/

Kubek to doskonały prezent dla Taty – w szczególności, jeśli jest miłośnikiem kawy. Używany codziennie, każdego dnia będzie przywodził miłe rodzinne wspomnienia. Za pomocą specjalnych flamastrów na kubku można umieścić życzenia i ozdobić go dowolnymi wzorami. Tworzenie takiego prezentu to świetny trening kreatywności – razem z dzieckiem spróbujcie wymyślić zabawny napis skrojony na miarę Waszej rodziny.

Tworzenie prezentów przez dziecko jest dla niego świetną zabawą i okazją do powiedzenia: „Dziękuję! Kocham cię!”. Wszystkie akcesoria do własnoręcznego przygotowania podarków dla taty znajdziecie TUTAJ. Wszystkiego najlepszego, Tatusiowie! :)

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.