Data publikacji:

Prezent na święta dla dziewczynki - 10 najlepszych pomysłów

Autor: Justyna Mazur

Pamiętam pewne święta Bożego Narodzenia, gdy wszystkie prezenty wprost spod choinki poszły w kąt, a dzieci zaszyły się w pokoju...malując tekturowy domek. Kupiony przez jedną z cioć za jakieś 20 zł okazał się hitem. Dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu, w którym znajdziecie 10 pomysłów na prezent na święta dla dziewczynki. TEKST: Katarzyna Berg

Oczywiście, kupując pod choinkę prezent, kierujemy się tym, o czym dziecko marzy, co napisze w liście do Św. Mikołaja. Ale przyznajcie sami, że często jest tak, że albo dziecko ma niemal wszystko, albo ono samo nie wie co chciałoby dostać. Wtedy kombinujemy jak koń pod górę. Żeby trochę wam te kombinacje uprościć, znalazłam 10 propozycji na prezenty dla dziewczynek. Listę stworzyłam wspólnie z Małą Sąsiadką lat 5, Małą Z., czyli czyli siostrzenicą, lat 10 i Najmłodszą zwaną w rodzinie Dzidziusiem, lat 3. Kierowałam się ich błyskiem w oku, gdy opowiadały o swoim najlepszym prezencie, a wybrałam dziewczynki, bo nie wiem jak Wy, ale uważam, że tak jak kobiety nie łatwo zadowolić, tak i te Młode Damy bywają dość szybko wymagające, by nie powiedzieć kapryśne!

Prezent na święta dla dziewczynki - top 10

Koraliki do prasowania

Prezent na święta dla dziewczynki: Koraliki do prasowania, od 41 zł

Jako matka synów, nie miałam w ogóle pojęcia o czym te młode damy mówią! Ale poziom ich ekscytacji uznałam za odpowiedni, by prezent znaleźć, poznać i pokazać. Koraliki posiadają wszystko, co mała dziewczynka kupuje w ciemno: są kolorowe, jest i dużo i można z nich coś wyczarować przy pomocy prasowania.

Domek z kartonu

Prezenty dla dziewczynek: tekturowy domek do malowania i zabawy, od 85 zł

Domek z kartonu, o którym wspominałam na początku, to zabawka dla wszystkich dzieciaków, ale umieszczamy go wysoko w naszym rankingu, bo kto, jak nie małe dziewczynki, bawią się w dom!

Mikrofon i odtwarzacz

prezenty dla dziewczynek: mikrofon i odtwarzacz, od 30 zł

Ręka w górę, która z nas - mam - nie śpiewała przed lustrem ze skakanką? Która nie marzyła, by zostać piosenkarką? Na zadane moim ekspertkom to samo pytanie, rękę szybko podniosła każda z dziewczynek. Cóż, gwiazdorstwo mamy najwidoczniej w genach. Zestaw do karaoke nie tylko podniesie poziom występów, ale pozwoli je nagrywać i korzystać z linii melodycznych.

Własna kuchnia

prezent na święta dla dziewczynki: Smoby Kuchnia mini Tefal Bubble XXL, od 387 zł

Dziewczyny oszalały na jej punkcie i choć żadna z nich takiej nie ma, to zadziwiająco dużo na jej temat wiedziały (widać i wśród przedszkolaków działa marketing szeptany!). Kuchnia to nowoczesna wyspa, która wydaje dźwięki np. gotowanej wody, lub smażonego mięsa. Nowoczesna wyspa zawiera też lodówkę, zmywarkę, a nawet, podobno, zestaw do robienia lodów.

Taki prezent sporo kosztuje, ale zawsze można zorganizować rodzinną zrzutę.

Zestaw do makijażu

prezenty dla dziewczynek: zestaw do makijażu, 112 zł

Tu się poddaję. Zanim urosłam, nigdy nie miałami na tych zabawkowych („Ciociu! To nie są zabawkowe, one normalnie malują”!), więc się nie znam i zacytuję moje małe ekspertki: „lakier!  Brokat! O jaaa, perfumy! I cienie na powieki! O rany, jest też lokówka do rzęs…” No…to ja skupię się na cenie: jakieś 60 zł ta przyjemność.

Zestaw młodej lekarki

prezenty na święta dla dziewczynek: Fisher Price, zestaw małego doktora, od 46 zł

To ponadczasówka. Każda dziewczynka, w każdych czasach, marzyła o stetoskopie i strzykawkach. Najpierw upewnijcie się, czy adresatka prezentu nie ma małego doktora w swoich zasobach. Jeśli jeszcze nie dostała, tym zestawem nie spudłujecie.

Barbie

Barbie, made to move, od 67 zł

Moda na nią i radość z jej posiadania nie mijają. Zmienia się tylko moda. W tym roku dziewczynki chcą mieć Barbie Faszionistki i Barbie Celebrytki - zwłaszcza te, które zajmują się fitnessem. Cena jest uzależniona od aktualnych trendów - im model bardziej trendy, tym - wiadomo - droższy.

Lalka Dora

prezenty na święta dla dziewczynek: Lalka mówiąca Dora, od 94 zł

Widziałam ja pierwszy raz i w moim odczuciu to takie trochę dziecko Barbie. Moje ekspertki mówią, że gra w serialu i że to gwiazda wśród lalek. Mówi, ma swojego smartfona i piękne, długie włosy, które można myć. Dora do tanich nie należy - przebiła nawet samą Barbie - kosztuje około 100 zł.

Maszyna do szycia

prezenty na święta dla dziewczynek: maszyna do szycia dla dzieci: od 120 zł

Producenci zabawek zdecydowanie podążają za trendami, a ostatnio modny nurt slow life, który opiera się na życiu bez pośpiechu, hołdując wszystkiemu co unikatowe, zdrowe i najlepiej stworzone własnymi rękami, dotarł i do dzieciaków. I fajnie! Maszyna, choć dla dzieci, naprawdę szyje i uczy nie tylko kreatywności, ale i cierpliwości. Taka zabawa ma same zalety!

Gra planszowa

prezenty dla dziewczynek: Było sobie życie: Jedz, biegaj i rośnij zdrowo, od 70 zł

Ostatnią zabawkę wybrałam ja, mama. Zostawiłam dla siebie jedno miejsce w rankingu. Widziałam tę grę u znajomych i powiem tak: jest po prostu genialna! Wciąga, uczy, bawi i rozwija. I słusznie została uznana Zabawką Roku 2018. Warto mieć ją w domu. Nawet, jeśli Wasze dziecko jest na nią za małe - nie szkodzi. Niech rodzice się bawią - dziecko szybko im pozazdrości.