Data publikacji:

Prezenty na święta dla dzieci: Z tego ucieszy się chłopiec!

Autor: Justyna Mazur

Z prezentami ciężko trafić - przychodzi moda i pół przedszkola chce mieć ciągnącego się "glutka". Później moda się zmienia i "glutki" lecą w kąt, a miejsce na podium zajmują inne wynalazki. I tak w kółko. Dlatego proponując Wam prezenty na święta dla dzieci, nie będziemy kierować się trendami, ale podamy kilka pomysłów, które - niezależnie od panującej mody - zawsze sprawiają radość. Skąd to wiemy? Bo o to, jakie prezenty dla chłopca najlepiej kupić, zapytałyśmy ekspertki!

Prezenty na święta dla dzieci wcale nie muszą być bardzo drogie - czasem drobnostka dużo bardziej ucieszy obdarowywanego, niż zestaw za grubą kasę. Na ostatnich urodzinach Dziedzica największą furorę zrobił...dinozaur, którego trzeba było odkopać. Koszt: niecałe 6 zł. Klocki za 300 zł mogły się schować! Dlatego w tym zestawieniu nie znajdziecie wyłącznie podarków z najwyższej, cenowej półki - będzie kilka pomysłów na każdą kieszeń. Lista powstała we współpracy z nauczycielkami z przedszkola - one, jaki inny, znają preferencje dzieciaków i wiedzą, co ma szansę na dłużej ich zatrzymać.

Prezenty dla chłopca: Zamek z prawdziwych cegieł!

Jeżeli na hasło klocki, twój syn zaczyna ziewać, pokaż mu Brick Tric - od razu się rozbudzi! Trefl wpadł na genialny pomysł - budowanie, czyli codzienną aktywność dzieciaków, podniósł do rangi spraw "poważnych", dając małym konstruktorom najprawdziwsze cegły i "cement". To za ich pomocą trzeba wznieść konstrukcję - trzymając się dołączonego planu przestrzennego, albo używając własnej wyobraźni. Są różne budowle do wyboru - zestawiając kilka, można stworzyć imponujące miasto. Wiek - niby 6+, ale ostatnio wysłuchiwałam peanów na cześć zabawki od mamy 5-latka, który po raz pierwszy w życiu wysiedział przy stole dłużej niż 30 minut.

Prezenty dla dzieci na święta: Trefl, Brick Trick, Pałac XL, od 113 zł

No dobra, a co zrobić, gdy zabawa się znudzi? To proste! Można ją szybko, za pomocą wody, rozmontować. I złożyć na nowo. Polecamy!

Prezenty dla chłopca: Robot edukacyjny

Pierwsze spotkanie z robotyką musi być kolorowe i pełne śmiechu! Z opinii rodziców i dzieci wynika, że DOC firmy Clementoni spełnia te wyśrubowane normy! Opiekunowie cenią go za dobrą jakość i niską cenę, a maluchy - za to "że się słucha" i "sam gada!".

prezenty na święta dla dzieci: Clementoni Doc, mówiący robot, od 76 zł

DOC to robot, który powstał, by wprowadzić dzieci (według producenta przedział wiekowy to 4-7 lat) w świat programowania. Zabawka skłania do logicznego myślenia i planowania, uczy liczenia i - co ważne - ma różne stopnie zaawansowania, dzięki czemu nadaje się i dla 6 i dla 4-latka.

Prezenty dla chłopca: Zestaw Bob Budowniczy

Nie ma to jak coś skrzętnie budować przez dłuższą chwilę, a potem z nieskrywaną frajdą to rozwalić! Zestaw piasku kinetycznego wraz z akcesoriami znanymi dzieciakom z kreskówki Bob Budowniczy sprawdzi się w takiej roli idealnie.

prezenty na święta dla dzieci: Bob Budowniczy - zestaw plac budowy plus piasek kinetyczny, od 49 zł

Jeżeli przed kupnem piasku powstrzymuje was wizja bałaganu, z chęcią odczaruje ten mit - piasek kinetyczny nie brudzi, nie przykleja się do mebli czy podłóg i sprzątanie go nie nastręcza większych problemów. Wiem, bo sama to przerabiałam nie raz. A zalety? Jest ich mnóstwo! Zabawa piaskiem z jednej strony wycisza i relaksuje, a z drugiej pobudza kreatywność, usprawnia małą motorykę i angażuje wiele zmysłów. No  i najważniejsza rzecz - dzieciaki ją uwielbiają!

Prezenty dla chłopca: Wykopaliska plus świecący dinozaur

W naszym zestawie prezentów na święta dla dzieci nie mogło zabraknąć kolejnego zestawu edukacyjnego - tym razem dla miłośników prehistorii. Pisałam Wam na początku, jaką wielką frajdę sprawiliśmy kiedyś Dziedzicowi, dając mu malutką figurkę do "odkopania" z gipsu. Gdyby pod choinką znalazł taki zestaw, pewnie byłby najszczęśliwszym sześciolatkiem w całej okolicy!

Prezenty na święta dla dzieci: 4M wykopaliska, duży zestaw (8+), od 58 zł

Nie tylko wykopywanie jest tutaj frajdą - "kości" czaszki, które świecą w ciemności, trzeba po znalezieniu złożyć w szkielet.  W zestawie znajdziecie też garść ciekawostek na temat wymarłych gadów.

Prezenty dla chłopca: Gadająca książka

Niezależnie, czy chłopiec jest molem książkowym, czy wręcz przeciwnie i na widok książki ucieka, to wydawnictwo powinien pokochać od pierwszego wejrzenia. Mówiąca książka, którą aktywuje się specjalnym długopisem to hit niemal na całym świecie - bardzo polubiły go także polskie dzieciaki.

Prezenty na święta dla dzieci: Albik, zestaw mój pierwszy elementarz plus pióro, od 165 zł

Fakt, to prezent wysokobudżetowy (zestaw książka plus pióro to koszt 165 zł), ale z całym przekonaniem piszemy - warto wydać te pieniądze! Jest pięć różnych książek - pierwszy elementarz, atlas świata, język angielski, świat zwierząt, ciało człowieka, w których kryje się nie tylko mnóstwo ciekawostek i odgłosów, ale i quizów. W zależności od tematyki, książki przeznaczone są dla maluchów, albo starszych, szkolnych dzieci.