Data publikacji:

Rodzice mają wychodne

Autor: Kasia

Kiedy rodzi się nasz upragniony, ukochany maluch nie chcemy nawet na chwilę spuszczać go z oczu. A już na pewno nie wyobrażamy sobie zostawić go na kilka godzin, nie wspominając o weekendzie. Jednak czas spędzony tylko z partnerem jest niezwykle istotny, dlatego nie odmawiajmy sobie wspólnych wyjść. Podpowiadamy, jak przygotować wychodne rodziców.

Posiadanie dziecka zbliża pary oraz sprawia, że więź między rodzicami jeszcze mocniej się zacieśnia. Z drugiej strony wszystko się zmienia, kobieta poświęca więcej uwagi dziecku, mężczyzna czuje jeszcze większą odpowiedzialność za utrzymanie rodziny. Dla dobra każdego z rodziców, dla związku, a przede wszystkim dla malucha powinniśmy znaleźć czas tylko dla siebie. Nie musi to być tygodniowy wyjazd, wystarczy dłuższe wspólne wyjście. Zaplanujecie, że raz w miesiącu macie „randkę”. Z pewnością wszystkim dobrze to zrobi!

Źródło: montagehotels.com

Rodzice idą na randkę

Dbanie o związek, zwłaszcza kiedy na świecie pojawia się maluch, jest niezwykle ważna do utrzymania bliskości oraz namiętności pomiędzy rodzicami. Wbrew pozorom taka niepozorna randka to idealna okazja, aby na chwilę wyłączyć się z codziennych spraw i obowiązków, szczerze porozmawiać, przedyskutować plany na przyszłość. Postarajcie się nie rozmawiać wtedy o dzieciach, pracy czy zobowiązaniach, a raczej o swoich marzeniach oraz uczuciach. To nie musi być nic wymyślnego: kolacja w ulubionej knajpce, seans w kinie, teatr, a później wieczorny spacer. Najważniejsze to spędzony czas i rozmowa. Takie wyjście to odpoczynek oraz oderwanie się od codzienności, bardzo potrzebne dla rodziców, ale też dziecka.

Staraj się nie dzwonić co chwilę, z pytaniem czy wszystko jest w porządku. Zaufaj osobie, która została z malcem, nie wymyślaj czarnych scenariuszy i nie denerwuj się!

Jak przygotować malucha?

Przede wszystkim powiedzcie prawdę, nie wymykajcie się licząc na to, że maluch pójdzie spać i nie zauważy. Dziecku trzeba wytłumaczyć, że rodzice chcą wyjść sami i nie jest to nic złego oraz nie oznacza, że nie chcecie go zabrać. Jeśli od początku będziecie tłumaczyć maluchowi, że to jest prywatny czas dla mamy i taty, tak jak macie wspólny czas całą rodziną. Po kilku takich wyjściach zamiast płakać pomacha Wam na pożegnanie i wróci do zabawy. Zapewniajcie pociechę, że ją kochacie i że do niej na pewno wrócicie.

Źródło: offset.com

Komu powierzyć dziecko pod opiekę?

Najważniejsze, aby maluch został z kimś kogo zna, nie boi się i ma dobry kontakt. Możemy poprosić o pomoc dziadków. Choć bardzo trudno w to uwierzyć – szczególnie kochającej mamie – naszemu maluszkowi nic się nie stanie podczas naszej kilkugodzinnej nieobecności. Zaufajmy doświadczeniu i miłości dziadków dziecka. Jeśli jednak rodzice oraz teściowe mieszkają zbyt daleko lub mają inne plany możecie poprosić kogoś z rodziny – siostrę, ciocię lub przyjaciółkę. Z pewnością ktoś z chęcią zostanie na chwilę z maluchem.

Na randkę z mężem przyda się elegancka sukienka. Szeroki wybór znajdziesz TUTAJ.