Data publikacji:

To się w głowie nie mieści! Jedyny taki podręcznik...fantazjowania (RECENZJA + KONKURS)

Autor: Justyna Mazur

Co moglibyśmy zobaczyć, gdybyśmy byli malutcy jak myszki? Jaki kształt tworzy rozlana herbata albo spękana gorącem ziemia? Czy można namalować złość albo ciszę? Jaki miałyby kolor? A smak? To tylko kilka z fantastycznych pytań, jakie małym czytelnikom stawia autor książki "To się w głowie nie mieści".

Piotr Nowicki, bo o nim mowa, do spółki  z ilustratorką Alicją Musiał stworzyli jedyny taki podręcznik - podręcznik fantazjowania. Książka, podzielona na 16 rozdziałów, które są jednocześnie 16 zadaniami-wyzwaniami, podpowiada, jak myśleć nieszablonowo i abstrakcyjnie. Sugeruje, podprowadza, ale nigdy nie daje jasnych odpowiedzi. Bo też takich po prostu nie ma - jednym, co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Nie muszę dodawać, bo pewnie doskonale to wiecie, że za kilka - kilkanaście lat to własnie ona będzie najważniejszym atutem na rynku pracy, warto więc już teraz ją pielęgnować (a przy okazji doskonale się bawić!).

ZOBACZ KONIECZNIE:  Wystarczy trochę…fasoli i makaronu, by w spokoju wypić kawę (a nawet dwie!)

Do książki z wielką przyjemnością zasiadamy z Dziedzicem (wiek: 5+) i myślę, że to optymalny wiek. 2,5-latka co prawda z chęcią ogląda ilustracje, ale przy czytaniu wierci się i kręci - książka stawia zdecydowania zbyt wysokie wymagania takim maluchom.

To się w głowie nie mieści, Piotr Nowicki, od 12,60 zł

Wydawca pisze tak: "Książka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które chcą przekraczać granice własnej wyobraźni! Zawiera 16 odpowiednio dobranych zabaw rozwijających myślenie abstrakcyjne. Idealna zarówno do wspólnej rozmowy rodzica z dzieckiem, jak i do samodzielnego studiowania przez młodego marzyciela, i to wielokrotnie! To nie mieści się w głowie? Bzdura! Mały marzyciel może wszystko! ".

UWAGA! KONKURS!

Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki „To się w głowie nie mieści!". Jak je zdobyć? Szczegółów konkursu szukajcie niebawem na na naszym facebookowym profilu. Powodzenia! :-)

Dzięki podręcznikowi potrenujecie trochę uważne obserwowanie swojego ciała, spostrzegawczość i poszukacie analogii tam, gdzie pozornie ich nie ma a także odkryjecie, że mała rzecz może spowodować wielką zmianę (dlatego warto przewidywać i planować!) Będą też ćwiczenia szlifujące tzw. myślenie metaforyczne wskazując nieoczywiste podobieństwa,  wyobraźnię pozawzrokową i społeczną - wchodząc w rozmaite role. Jedno jest pewne - dzięki tej książce w głowie się zmieści wszystko - nawet wielki słoń udający planetę!