We Wrocławiu powstał regionalny bank mleka

0

Świetne wieści dla mam wcześniaków urodzonych na Dolnym Śląsku. W uniwersyteckim szpitalu przy ul. Borowskiej powstał regionalny bank mleka. Z jego zasobów skorzystają dzieci, które – z różnych przyczyn – nie mogą być karmione naturalnym pokarmem swojej mamy.

Jak tłumaczy prof. Barbara Królak-Olejnik, Kierownik Kliniki Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, mleko biologicznej matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka – zarówno zdrowego, jak i chorego. Dlaczego? – Bo zaspokaja wszystkie potrzeby odżywcze noworodków, a ponadto zawiera unikalne bioaktywne składniki. Dla najbardziej potrzebujących pacjentów – wcześniaków i noworodków chorych – mleko kobiece ma wartość cennego leku, a nie zawsze mogą go otrzymać od własnej mamy- wyjaśnia profesor, zachęcając kobiety, które mają pokarmu w nadmiarze, do dzielenia się nim z innymi.

kupujemy-laktator

Potrzebny laktator? Tutaj znajdziesz wiele modeli; fot. canpol babies

Bank jest swoistym laboratorium. Pokarm, zanim trafi do noworodka, jest dokładnie badany i pasteryzowany. Dawczynie nie mogą palić, pić alkoholu i przyjmować niektórych leków oraz, rzecz jasna, narkotyków czy dopalaczy. To szósty bank mleka w Polsce. Kolejne cztery niebawem powstaną.

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.