Data publikacji:

Zakończenie roku szkolnego - jak uczcić sukces naszego malucha?

Autor:

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, a Twoja pociecha nie może się doczekać, aż na końcoworocznym apelu otrzyma świadectwo z czerwonym paskiem? Osiągnięcia w nauce zawsze warto premiować! Podpowiadamy, jak nagrodzić dziecko za dwa semestry ciężkiej pracy, zanim wciągnie je wir wakacyjnych przygód.

Autor: Anna F.

1. Wspólna wycieczka za miasto

Początek wakacji to świetny moment na jednodniowy rodzinny wypad za miasto. Wybierz ciekawe miejsce niedaleko Waszego domu - las, jezioro albo plażę nad brzegiem rzeki. Możecie wypożyczyć kajaki czy rowery wodne, albo po prostu zabrać ze sobą kąpielówki i piłkę. Dobrym pomysłem będzie też wspólne budowanie szałasu w lesie - które dziecko nie chciałoby spróbować? Zaplanuj ten dzień tak, żeby nikt z Was się nie nudził, a jeśli nie macie pomysłu na aktywności na łonie natury, sięgnij pamięcią do czasów harcerstwa. Na pewno znajdzie się ciekawa gra dla kilku osób!

2. Rodzinne wyjście na lody

Wspólne uczczenie zakończenia kolejnego roku szkolnego przy kilku gałkach pysznych lodów to zawsze dobry pomysł! Jeśli jednak rodzinne wypady na lody to dla Was codzienność, w tym wypadku musicie się bardzo postarać. Wybierzcie dobrą lodziarnię rzemieślniczą, do której nigdy nie było Wam po drodze. Atrakcją może być szeroki wybór nietypowych smaków, dodatkowa posypka czy wyjątkowo duża porcja. Alternatywą może być kupienie lodów w wiaderku i zabranie ich ze sobą do parku czy nad rzekę.

Pamiętam, że po każdym zakończeniu roku rodzice zabierali mnie i moją młodszą siostrę do jednaj z najlepszych lodziarni w naszym mieście. Pozwalali nam wtedy wybrać sobie największe i najdroższe desery lodowe. To był taki nasz rytuał - nagroda za świadectwa z czerwonym paskiem. Czułyśmy się takie ważne - pisze jedna z naszych Czytelniczek, Paulina.

3. Wypad do muzeum

Wycieczka do muzeum większości dzieci kojarzy się z mocą zabawy, ale wybierając odpowiednią wystawę, możesz zmienić ich podejście. Zastanów się, czym interesuje się Twoje dziecko i znajdź powiązaną z tym tematem wystawę. Poszukaj też w sieci opinii na temat różnych muzeów i galerii sztuki w Twoim mieście - wiele z nich kieruje swoją ofertę właśnie do najmłodszych. Dzieci zazwyczaj szaleją na punkcie multimedialnych, interaktywnych ekspozycji tematycznych - wypad do takiego muzeum może okazać się strzałem w dziesiątkę.

5 muzeów zabawek, które warto odwiedzić z dzieckiem.

4. Popołudnie przy grach planszowych

Pierwszy dzień wakacji prawdopodobnie będzie ostatnim, kiedy całą Twoją rodzinę będzie można zgromadzić przy stole - potem dzieciaki zatracą się w letnich przygodach i wojażach. Wykorzystaj to i zorganizuj wspólne popołudnie przy grach planszowych. Możesz być pewna, że Wam spodoba się to tak samo jak Waszym dzieciom! Nie musisz od razu kupować kilku gier - w większości miast funkcjonują wypożyczalnie gier planszowych, gdzie pracownik pomoże wybrać pozycje odpowiednie do wieku, zainteresowań i liczby graczy.

A Wy jak planujecie uczcić zakończenie roku szkolnego? :)