Zestawy krzesełek i stolików do pokoju dziecięcego – przegląd

0

Przychodzi czas, kiedy łóżeczko przestaje być jedynym miejscem, w którym przebywa nasze dziecko. Kiedy już potrafi samodzielnie i stabilnie siedzieć na krześle, warto pomyśleć nad stworzeniem w dziecięcym pokoju kącika do zabaw, a w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – również nauki. Najszybciej zaaranżujemy odpowiednie miejsce, wybierając gotowe komplety. Podpowiadamy, jakie zestawy krzesełek i stolików do pokoju dziecięcego są godne uwagi.

Barwne komplety do malowania

Stolik wraz z krzesłem przeznaczony przede wszystkim do malowania, lepienia, wycinania i innych kreatywnych czynności to idealna propozycja dla dziecka lubiącego rysować, malować czy tworzyć niecodzienne kompozycje. Elementy wykonano z wytrzymałej płyty MDF i polakierowano na radosne kolory. Można je szybko i łatwo złożyć, co ma duże znaczenie, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca w pokoju malca. Zestaw jest łatwy w czyszczeniu – wystarczy lekko zmoczona gąbka i kilka kropli płynu do naczyń, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Przydatnym dodatkami do kompletu są kubeczki na wodę i kredki oraz rolka papieru do malowania.

zestawy krzesełek i stolików do pokoju dziecięcego

Na grafice: 1. Stolik dzięcięcy do malowania dla dziewczynki, 193 zł; 2. Stolik dzięcięcy do malowania dla chłopca, 171 zł

Praktyczny zestaw z dwoma krzesłami

Propozycja dla rodziców chcących stworzyć kącik, w którym pociecha będzie mogła się bawić – samodzielnie lub z innymi malcami, odpoczywać, jak i uczyć. Ten kolorowy stolik w zestawie z dwoma krzesłami z oparciami (ważne dla prawidłowej postawy dziecka przy siedzeniu) posiada stabilną i mocną konstrukcję oraz duży blat, który z pewnością pomieści wiele dziecięcych akcesoriów i zabawek. A jeśli nie starczy na nie miejsca, zawsze można je schować do aż 4 pojemników z kauczuku, które umieszczono pod blatem stołu. Ciekawego charakteru całości dodaje ozdobne wycięcie w kształcie gwiazd, które znajduje się na oparciach krzeseł oraz na płytach pod blatem.

zestawy krzesełek i stolików do pokoju dziecięcego z pudłami

Na grafice: Stolik z dwoma krzesłami i pojemnikami na zabawki Kidkraft, 579 zł

Komplet razem z meblami

Jeśli całkowicie przemeblowujesz pokój dziecięcy lub zmieniacie mieszkanie, warto zainwestować w komplet mebli zawierający stolik i zestaw krzesełek. Dzięki takiemu rozwiązaniu zniknie problem dopasowania tych elementów do reszty wystroju wnętrza. Zwykle w standardzie takiego zestawu znajduje się łóżko z materacem, a także szafa i regał lub komoda. Reszta kompletu może być modyfikowana według uznania. Możemy uzupełnić pokój o szafkę nocną, skrzynię na zabawki, stolik z krzesełkami, biuro itp. Zaletą takiego rozwiązania jest spełnienie standardów gwarantujących jak najwyższe bezpieczeństwo dziecka. Konstrukcje są stabilne i wyposażone w zaokrąglone krawędzie oraz narożniki, dzięki czemu istnieje małe prawdopodobieństwo, że malec w trakcie zabawy zrobi sobie krzywdę. Do ich produkcji używa się drewna, płyty MDF lub innej wysokiej jakości atestowanych materiałów.

zestawy krzesełek i stolików do pokoju dziecięcego timoor

Na grafice: Komplet mebli wraz ze stolikiem i krzesłami Timoore, 2201,76 zł

zestawy krzesełek i stolików do pokoju dziecięcego z domkiem

Źródło: http://www.deringhall.com/

WSKAZÓWKA

Aby zapewnić malcowi dobre oświetlenie w trakcie zabawy czy nauki, warto postawić zestaw krzesełek ze stolikiem przy oknie i dodatkowo wyposażyć pokój w lampę stojącą lub kupić małą lampkę przenośną, którą będzie można w dowolnym momencie postawić na stoliku.

Jak dobrać oświetlenie do pokoju dziecka? Porady znajdziesz TUTAJ.


Jeśli planujesz urządzać pokoik dla swojej pociechy, to wiele mebli i akcesoriów do organizacji i dekoracji wnętrz znajdziesz TUTAJ.


Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.