Data modyfikacji:

Co kupić 10-latce na święta?

Dziewczynka w wieku 10 lat nie jest jeszcze, technicznie rzecz biorąc, nastolatką, ale trudno już myśleć o niej jak o małym dziecku. Z tego względu wybór prezentu gwiazdkowego może okazać się trudnym, ale ciekawym wyzwaniem. Podejmując decyzję, warto kierować się jej zainteresowaniami, ale też zachęcać ją do próbowania nowych, rozwijających aktywności. Książki, gry, zabawki sportowe czy plastyczne – pomysłów na klasyczne i oryginalne prezenty nie brakuje. Co kupić 10-latce na święta?
co kupić 10-latce na święta

Co kupić 10-latce na święta? Kreatywny prezent dla 10-latki

Zabawki i artykuły plastyczne to jeden z najlepszych pomysłów na to, co kupić 10-latce na święta lub inną okazję. Nawet jeśli wiesz, że nie należy ona do najbardziej cierpliwych osób, warto dawać jej co jakiś czas okazję do szlifowania zdolności manualnych i umiejętności skupienia przez dłuższy czas. Takie rzeczy procentują w szkole i dorosłym życiu.
Zestawy kreatywne i artykuły plastyczne dają też możliwość wyrażenia swoich emocji oraz zrelaksowania się i uwolnienia od napięcia, które towarzyszy współczesnym dzieciom i młodzieży niemal nieustannie.
Co można kupić 10-latce na święta? Udanymi prezentami będą na przykład:
 • zestaw do lepienia z gliny z kołem garncarskim,
 • skomplikowana przeplatanka,
 • zestaw do tworzenia biżuterii lub breloczków,
 • mozaika diamentowa,
 • zestaw do malowania po numerach,
 • wydrapywanka,
 • zestaw do uszycia maskotki lub do haftowania,
 • zestaw do wykonania łapacza snów,
 • wypiekanki,
 • makrama.
 • Jeśli dziewczynka, którą chcesz obdarować, uwielbia rysować lub malować, masz szansę sprawić jej dużą przyjemność, wkładając pod choinkę profesjonalny zestaw kredek, ołówków, pasteli lub farb akrylowych. Możesz nawet pokusić się o zakup sztalugi i płócien, żeby zapewnić dziewczynce szansę wypróbowania swoich sił w roli artystki-amatorki.

  Sportowy prezent dla 10-latki

  Zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej jest bardzo ważne. W końcu znajduje się ona u samej podstawy piramidy zdrowego trybu życia dla dzieci i młodzieży. Jaki sportowy prezent dla 10-latki można kupić pod choinkę? Jeśli w mieście znajduje się lodowisko, postaw na łyżwy, które na pewno oczarują młodą dziewczynę. Wśród drobiazgów może również znaleźć się skakanka, frisbee lub nowe akcesoria na basen.
  Jeśli zastanawiasz się co kupić 10-latce na święta, żeby upominek cieszył ją długo, zainwestuj w klasyki takie jak rower, rolki czy hulajnoga. Zima nie wydaje się najlepszym czasem na takie prezenty, ale bywają one w ostatnich latach bardzo łagodne, dlatego warto z tego korzystać.

  Oryginalny prezent dla dziewczynki 10 lat – bilety na wydarzenia i atrakcje

  Od kilku lat dużym powodzeniem wśród dorosłych cieszą się prezenty-przeżycia. Możesz je dawać również dzieciom. Jeżeli wciąż nie wiesz, co można kupić na święta 10-latce, ponieważ wydaje się, że niczego jej nie brakuje, rozważ bilety do kina, a jeszcze lepiej – do teatru. Dziecięce spektakle to nie tylko teatrzyki dla maluchów, ale również efektowne przedstawienia w teatrach muzycznych, które podobają się ludziom w każdym wieku.
  Ciekawym pomysłem będzie również zakup biletów na koncert, jeśli tylko jest ku temu okazja w najbliższym czasie, sprawdzi się też bilet wstępu na salę zabaw, do centrum nauki lub na warsztaty.

  Co kupić 10-latce na gwiazdkę? Książki

  Jeśli zastanawiasz się, co wartościowego kupić 10-latce pod choinkę, rozważ książkę, a nawet całą serię książek, jeśli wiesz, że uwielbia czytać. Wbrew pozorom literaturą można zainteresować każdego. Wśród książek do samodzielnego czytania w tym wieku spodoba się na przykład niezrównany „Harry Potter”, który zachwyca już kolejne pokolenie, magiczna powieść „Dziewczynka, która wypiła księżyc” lub klasyka – „Ania z Zielonego Wzgórza”.
  Nie każdy lubi beletrystykę, więc jeśli znasz zainteresowania osoby, którą chcesz uradować, możesz celować w książki popularnonaukowe dla młodzieży, poruszające konkretne tematy, na przykład o anatomii, sztuce, psychologii lub fotografii. Rozważasz, co kupić 10-latce na święta, żeby jak najwięcej skorzystała z takiego prezentu? Dobrym pomysłem będą książki o dojrzewaniu takie jak na przykład „Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania”.
  Dziewczynka, której chcesz podarować prezent, czyta niewiele? Spróbuj wręczyć jej audiobooki, które w przyjemny sposób wciągną ją w świat literatury. Świetnym pomysłem będą też piękne książki z porywającymi ilustracjami, w których jest niewiele tekstu, w tej roli sprawdzi się na przykład „Może” autorstwa Kobiego Yamada.

  Co można kupić 10-latce pod choinkę? Klocki LEGO i nie tylko

  Czy istnieje prezent idealny? Coś, co możesz kupić 10-latce na święta, wiedząc, że z dużym prawdopodobieństwem trafisz w dziesiątkę? Oczywiście klocki – zabawka ponadczasowa, która podbija serca wciąż nowych dzieci na całym świecie.
  W tym wieku wciąż największe wrażenie robią oczywiście LEGO, zarówno klasyczne klocki, z których zbudować można mnóstwo różnych obiektów, jak i zestawy tematyczne, zwłaszcza te związane z konkretnymi zainteresowaniami. Na uwagę zasługuje na przykład LEGO Harry Potter. Ciekawe dla dziewczynki w tym wieku mogą okazać się też bardziej złożone zestawy z linii LEGO Fiends, Creator czy Disney.
  Jeśli klasyczne LEGO nie są już atrakcyjne, warto spróbować zachęcić do budowania z klocków magnetycznych. To świetna zabawa, a przy okazji nauka myślenia przestrzennego i kreatywności. Zdecydowanie warto rozwijać te umiejętności u dziewczynek, u których często te aspekty są zaniedbywane.
  Pomysłów na to, co kupić 10-latce na święta, nie brakuje. Pytanie tylko brzmi – jaki temperament ma dziewczynka i co naprawdę ją zajmuje i pasjonuje. Udany prezent to wielki uśmiech i mnóstwo radości, dlatego warto zaangażować się w poszukiwania tego idealnego.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Natalia Dymarczyk
  Natalia Dymarczyk

  Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym