Data publikacji:

Co kupić 14-latce na urodziny? Przegląd propozycji

Czternastolatka nie jest już małą dziewczynką, ma swoje zainteresowania i osobowość, co z jednej strony ułatwia, z drugiej jednak utrudnia kupowanie dla niej prezentów. Najmniej problemów będą z tym miały osoby, które dobrze znają nastolatkę, jednak nawet dla nich nie zawsze jest to łatwe. Co kupić 14-latce na urodziny, żeby sprawić jej prawdziwą przyjemność? Najlepiej sprawdzą się prezenty związane z zainteresowaniami, ale istnieją również uniwersalne upominki, które zwykle podobają się osobom w tym wieku.

prezent

Co można kupić 14-latce na urodziny?

Jeśli zastanawiasz się co kupić 14-latce na urodziny, najlepiej będzie porozmawiać z nią samą. Może się okazać, że jej marzenia są nie tylko sprecyzowane, ale też łatwe do spełnienia. Niestety nie zawsze tak jest, czasami zależy nam też na niespodziance, dlatego nie w każdym przypadku bezpośrednia rozmowa będzie dobrym pomysłem. W tej sytuacji można zacząć od zapytania rodziców o zainteresowania. Prezenty, które są z nimi związane, mogą być też tymi, które sprawią najwięcej radości. Trzeba jednak uważać, może się bowiem okazać, że kupimy coś, co już jest w posiadaniu nastolatki.

Wybór prezentu zależy od upodobań osoby, której urodziny będziemy świętować, ale też od budżetu, jakim dysponujemy. Bez problemu znajdziemy jednak coś wartościowego z każdej kategorii cenowej.

Co kupić na urodziny 14-latce? Książki

Jeśli solenizantka jest molem książkowym, problem, co kupić 14-latce na urodziny szybko się rozwiąże. Nieustannie wydawane są nowe, bardzo atrakcyjne książki dla dzieci i nastolatków, które zachęcają do spędzania czasu przy lekturze. Nastolatce mogą spodobać się zabawne komiksy, romantyczne historie lub książki z gatunku fantasy.

Bardzo wartościową propozycją dla młodej osoby, która poszukuje siebie, jest również literatura popularnonaukowa i poradniki. Pozycje, takie jak „W pułapce myśli - dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem” lub „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na życie i rozwój młodej dziewczyny.

Gry planszowe na prezent dla 14-latki

Warto zachęcać młodzież do spędzania czasu z dala od ekranów. Bardzo atrakcyjnym sposobem na to jest proponowanie gier planszowych, w które można grać z rodziną lub przyjaciółmi. Na rynku nie brakuje rewelacyjnych pozycji, dlatego jeśli zastanawiasz się, co kupić na urodziny 14-latce i przyszła ci do głowy gra, nie powinieneś mieć problemu z wyborem.

Być może spodobają się jej Tajniacy, gra wprost uwielbiana przez młodzież i dorosłych. A może lepszy będzie Władca Pierścieni lub Scythe: Najeźdźcy z Dalekich Krain? Wszystko zależy od zainteresowań i osobowości naszej solenizantki.

Ubrania i akcesoria na prezent na urodziny 14-latki

Kupowanie ubrań może być czasami bardzo złym pomysłem, jeśli nie znamy gustu nastolatki. Są jednak bezpieczne części odzieży i akcesoria, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jedna wizyta w sklepie i nasz problem, co kupić 14-latce na urodziny, będzie rozwiązany. Co może się sprawdzić? Bluza lub T-shirt ulubionej firmy (warto upewnić się, że na pewno znamy aktualny rozmiar), zabawne skarpetki, modny plecak lub torba. To rzeczy, które często okazują się pewnikami.

Co kupić 14-latce na urodziny? Produkty związane ze sportem i hobby

Warto zachęcać młodzież do aktywności fizycznej, a urodziny mogą okazać się do tego świetną okazją. Dysponując większym budżetem, można zainwestować w lekką deskorolkę lub rolki. A może lepsza będzie zwrotna i szybka hulajnoga? Nawet jeśli to zbyt duży wydatek, często nie stanowi problemu dogadanie się z resztą zaproszonych gości i zrzucenie się na większy prezent. Warto! Sport to zdrowie, a przy okazji poprawa samopoczucia młodej osoby. 

Pomysł na prezent urodzinowy dla 14-latki: LEGO

Dla starszych dzieci i nastolatków propozycje są tak ciekawe, że trudno im się oprzeć. Tego typu zabawki nigdy się nie nudzą i pozwalają na bardzo satysfakcjonującą rozrywkę intelektualną, połączoną z ogromną dawką rozrywki. Skomplikowany zestaw LEGO to świetna odpowiedź na dylemat, co kupić 14-latce na urodziny. Idealna sytuacja będzie, jeśli dobierzemy zestaw do zainteresowań dziewczynki, które potrafią być bardzo ciekawe i niekoniecznie typowe.

Puzzle na prezent urodzinowy dla czternastolatki

Nie wszyscy lubią ten rodzaj rozrywki, ale jeśli ktoś w nim zasmakował, zazwyczaj uwielbia układanie wciąż nowych puzzli. Znane już zestawy szybko się nudzą, więc pojawia się duża potrzeba posiadania wciąż nowych. Możesz mieć pewność, że dla młodej miłośniczki tego typu układanek, dobrej jakości puzzle będą wymarzonym prezentem. Warto również pokusić się o mniej tradycyjne puzzle 3D.

Elektronika na prezent na czternaste urodziny

Choć wiele mówi się o tym, że młodzież jest uzależniona od elektroniki, mądre z niej korzystanie jest nieodłącznym elementem współczesnego życia. Co można kupić 14-latce na święta lub urodziny? Najbardziej pożądane są oczywiście najnowsze telefony, ale świetnym prezentem okaże się również smartwatch, który można obecnie wykorzystywać na wiele pożytecznych sposobów. To nie tylko możliwość wykonywania połączeń, ale także wiele innych funkcji, związanych ze sportem i zdrowszym trybem życia, a nawet bezpieczeństwem.

Co kupić na urodziny 14-latce? Akcesoria plastyczne

Młodzież, która jest często w szkole bombardowana materiałem koniecznym do przyswojenia, potrzebuje również zajęć artystycznych. Harmonijny rozwój to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci i nastolatków. Dlatego zastanawiając się, co kupić 14-latce na urodziny, spróbuj dowiedzieć się, czy lubi rysować i malować.

Nawet jeśli nie, warto zachęcać do tych czynności, proponując piękne kredki, pastele, flamastry czy zestawy kreatywne. Prace plastyczne relaksują, rozwijają i pozwalają wyrazić swoje emocje, co jest bardzo korzystne dla osób w każdym wieku. Czternastolatka może już zacząć przygodę z wykonywaniem artystycznych kartek okolicznościowych, zdobieniem drewnianych szkatułek lub malowaniem szkła.

Autor: Nina Nadybska