Data modyfikacji:

Doświadczenia dla dzieci. Jaki zestaw z doświadczeniami kupić dla dziecka?

Przedszkolak ciekawy świata, szkolny prymus, a może łowca kolejnych zainteresowań? Nieważne, jakie jest twoje dziecko. Pozwól mu poznawać świat w swoim tempie, podsuwaj inspirujące zabawy i pozwalaj na pomyłki. W fascynujące nauki przyrodnicze poprzez zabawę najlepiej wprowadzają zestawy z eksperymentami. Doświadczenia dla dzieci to nie tylko doskonały prezent dla własnej pociechy, lecz także pomysł na upominek dla koleżanki z przedszkola albo kumpla z ławki. Dzieci je uwielbiają! Jakie zestawy doświadczalne cieszą najmłodszych najbardziej?
Czytanie książek

Dlaczego zestawy doświadczalne dla dzieci są tak wartościową zabawką?

Odpowiedź jest banalna: twórcy prostych eksperymentów dla dzieci wiedzą, w jaki sposób dzieci najłatwiej przyswajają wiedzę. Z jednej strony wychowawcy, nauczyciele i rodzice widzą, że dziecko wykonujące doświadczenia dla przedszkolaków lub uczniów ma coraz większą wiedzę o świecie. Z drugiej strony pociecha uczy się w najlepszy dla siebie sposób ‒ poznaje to, co jest dla niej najbardziej interesujące, a jednocześnie nowe i ciekawe. Poprzez doświadczenia ma szansę na popełnianie błędów i poszukiwanie właściwych rozwiązań. Jednocześnie współpracuje z rodzeństwem, koleżeństwem lub rodzicami, co utrwala relacje. Wreszcie dziecko, które wykonuje eksperymenty w domu, uczy się poprzez działanie w miejscu, w którym czuje się swobodnie i bezpiecznie.

Jeżeli twoje dziecko marzy o tym, żeby w przyszłości być jak Maria Skłodowska-Curie albo wszyscy mówią o nim „mały inżynier”, to zestaw do przeprowadzania prostych eksperymentów dla dzieci pozwoli mu rozwijać swoje pasje.

Eksperymenty chemiczne dla dzieci ‒ najciekawsze zestawy

Szukasz zestawu z doświadczeniami chemicznymi w domu? Starsze dziecko będzie zachwycone kompletem przygotowanym przez LISCIANI. Produkt „Dante I’m a Genius Laboratorium 300 eksperymentów”, który przygotowano dla uczniów w wieku od 8 do 12 lat, pozwala na przeprowadzenie aż 300 fascynujących doświadczeń. W zestawie znajduje się instrukcja, która pozwoli dziecku krok po kroku przeprowadzić eksperymenty i dowiedzieć się, dlaczego przebiegały w taki sposób. W pudełku są jeszcze: sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne bezpieczne dla zdrowia małego naukowca.
Ciekawe eksperymenty chemiczne dla dzieci znajdziesz także w zestawie polskiej marki Trefl, przeznaczonym dla pociech, które skończyły 8 lat. „Fabryka Chemicznych Eksperymentów” zawiera ilustrowaną książeczkę z instrukcją, która krok po krok poprowadzi małego chemika przez 25 fascynujących eksperymentów. W zestawie znajdują się jeszcze bezpieczne odczynniki i sprzęt laboratoryjny, łącznie aż 23 komponenty. Korzystając z zabawki edukacyjnej Trefl, uczeń dowie się m.in. co to jest napięcie powierzchniowe i odczyn pH, a także jak dzięki chemii zaszyfrować wiadomość. To doskonały na start zestaw doświadczeń chemicznych w domu dla starszego dziecka.
A może twoja córka chciałaby komponować zapachy, a twój syn spowodować kontrolowany wybuch? Ciekawe zestawy chemiczne, dzięki którym spełnią swoje marzenia, znajdziesz tutaj:

Eksperymenty przyrodnicze dla dzieci ‒ które wybrać?

Kontakt z naturą to najlepsze pole do doświadczeń. Warto przyjrzeć się przyrodzie z bliska, ale trzeba wiedzieć, co i jak obserwować. Z pomocą dzieciom w każdym wieku i ich rodzicom przychodzi ciekawa książeczka „Mali odkrywcy. Eksperymenty przyrodnicze” autorstwa Ruth Gellersen i Ulricha Velte. Na kartach książki opisano 15 eksperymentów przyrodniczych dla dzieci powyżej 4. roku życia. Dzięki pomocy starszego rodzeństwa albo rodziców w fascynujący świat przyrody wprowadzi ona także młodsze smyki. Jeżeli twoje dziecko chciałoby zobaczyć, jak tańczą ziarenka piasku lub usłyszeć szelest groszku, ta publikacja musi znaleźć się w waszej domowej biblioteczce.

Doświadczenia dla przedszkolaków, czyli nauka przez zabawę dla najmłodszych

Fascynacja nauką zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Warto urozmaicić edukację przedszkolną eksperymentami, którymi smyki będą długo zafascynowane. Doświadczenia sprawdzą się także w domu. Na Ceneo.pl znajdziesz np. eksperymenty z wodą dla dzieci w przedszkolu albo zestawy doświadczalne, które przybliżą kilkulatkom chemię.

Twoje dziecko uwielbia mieszać kolory i widzisz w nim zamiłowanie do chemii? Sięgnij po zestaw prostych doświadczeń dla przedszkolaków.
Marka przygotowała serię „Naukowa Zabawa Junior”. Omawiany zestaw „Eksperymenty dla Malucha” przeznaczono dla dzieci co najmniej czteroletnich. W pudełku znajdziesz mnóstwo akcesoriów niezbędnych w laboratorium kilkulatka, a także bezpieczne odczynniki chemiczne, z których smyk zrobi m.in. własne bańki.

Natomiast eksperymenty z wodą dla dzieci w przedszkolu i do domu cieszą najmłodszych tak samo.
Przy wsparciu nauczycieli wychowania przedszkolnego albo rodziców przedszkolak może eksperymentować z wodą i lodem. LISCIANI przygotowało dla najmłodszych komplet doświadczalny z bohaterami „Krainy Lodu”. Razem z Anną i Elsą dziecko zostanie wprowadzone w magiczny świat fizyki i chemii. Zabarwi wodę, pozna nietuzinkowe sposoby na jej przelewanie i stworzy lód dla Olafa. Udanych eksperymentów!
Autor: Magdalena Sarnecka