Data publikacji:

Farby do włosów dla dzieci

Większość dzieci marzy o zmianie koloru włosów. Rodzice obawiają się farbowania czupryny kilkulatków, dlatego często odmawiają córkom lub synom możliwości sięgnięcia po produkty do koloryzacji. Czy dorośli w tym przypadku postępują słuszne? Czy istnieją bezpiecznie farby do włosów dla dzieci?
Czesanie dziecka

Czy farby do włosów dla dzieci są bezpieczne?

Dla rodziców kluczową kwestią jest bezpieczeństwo dzieci. Dotyczy to również farbowania włosów. Dorośli często obawiają się, że produkty do koloryzacji podrażnią delikatną skórę głowy, wywołają silną reakcję alergiczną lub zniszczą włosy. Jeśli sięgnie się po specjalne farby do włosów dla dzieci, z pewnością osiągnie się zamierzony efekt koloryzacji bez żadnego ryzyka dla kilkulatka.

Farby do włosów dla dzieci są w pełni bezpieczne dla organizmu młodego człowieka. Można stosować je nawet u przedszkolaków, tworząc u nich bajkowe fryzury we wszystkich kolorach tęczy.

Farby do włosów o bezpiecznym składzie

Farbowanie włosów u dzieci budzi skrajne emocje, jednak bez względu na opinie na ten temat, można wykonać je bez ryzyka dla młodego człowieka. Farba dla dzieci jest produkowana wyłącznie z naturalnych składników, które pokrywają włosy z zewnątrz i nie wnikają w ich strukturę.

Produkt do koloryzacji jest pozbawiony amoniaku, który odpowiada za większość reakcji alergicznych i nieprzyjemny zapach farby. Dzięki temu dziecko jest chronione przed szkodliwym wpływem substancji, które znajdują się w farbach do włosów dla dorosłych.
Farbę można nałożyć na włosy, nawet gdy dziecko ma cienkie i rzadkie kosmyki. Produkt nie osłabia kondycji włosów, dlatego pozostaje bez negatywnego wpływu na wzrastanie pasm i ich późniejsze zagęszczanie. Jest to ważna informacja dla rodziców najmłodszych dzieci, które często marzą o bajkowym kolorze włosów, nie mając jednocześnie świadomości, na czym polega farbowanie.

Farbowanie trwałe czy zmywalne?

Dla dzieci przeznaczone są wyłącznie zmywalne farby. Ich kolor wypłukuje się już po 3-4 myciach. Zmywalne farby do włosów dla dzieci nie niszczą pasm, nie powodują ich rozdwajania się oraz nie zwiększają ich łamliwości. Są to produkty o wiele bezpieczniejsze i łagodniejsze w działaniu niż preparaty do koloryzacji stosowane u osób dorosłych. Farby dla dzieci można zastosować nawet u małych alergików, w tym u maluchów cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Do zmycia koloru wystarczy zastosowanie zwykłego szamponu. Kosmetyki do mycia włosów w zupełności wystarczają, by dokładnie wypłukać farbę i przywrócić naturalny kolor fryzury kilkulatka. Dzięki temu zmywalne produkty do koloryzacji można wykorzystać do stworzenia fantazyjnej czupryny na bal karnawałowy bądź inną okazję. Dziecko może również cieszyć się z kolorowych włosów przez całe wakacje, bez ryzyka, że przed powrotem do szkoły nie uda mu się wrócić do naturalnego odcienia.

Farba do włosów dla dzieci - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Podczas wybierania farby do włosów dla dziecka powinno się zwrócić uwagę nie tylko na brak amoniaku w składzie i zmywalność koloru. Dobrze jest stawiać na produkty wegańskie, które w swoim składzie zawierają wyłącznie naturalne barwniki roślinne. Wegańska farba do włosów dla dzieci zmywalna jest odpowiednia nawet dla maluchów w wieku 2-3 lat, które marzą o wyjątkowej fryzurze na bal przebierańców lub przyjęcie urodzinowe.
Dodatkowo powinno się dokładnie sprawdzić, jak nakłada się kolor na włosy. Farba powinna być łatwa do przygotowania do użycia. Po jej wymieszaniu czas ekspozycji włosa na produkt powinien być możliwie jak najkrótszy. Dzieciom trudno jest wytrzymać kilkadziesiąt minut na fryzjerskim fotelu, dlatego im krócej trwa farbowanie, tym lepiej. Jeśli chce się uzyskać szybki efekt koloryzacji, można sięgnąć również po kredę do farbowana włosów lub specjalne spraye. Są to jednak produkty o najniższej trwałości, które często ścierają się zbyt szybko.

Przy wyborze farby do włosów dla dzieci powinno się zwrócić uwagę również na możliwość spierania kosmetyku z ubrań. Jeśli zaplami się nią tkaninę w czasie koloryzacji lub podczas mycia włosów, produkt powinien bez trudu schodzić z odzieży podczas prania w pralce automatycznej. Dzięki temu uniknie się wielu problemów ze zniszczonymi ubraniami, których nie da się już w żaden sposób uratować przed wyrzuceniem.

Jaki kolor farby do włosów dla dzieci wybrać?

Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych nie chcą farbować włosów, by poprawić urodę. Najmłodszym zależy na oryginalnym, bajkowym wyglądzie. Maluchy marzą, by przypominać ulubionych bohaterów z bajek, a nastolatki chcą pokazać swoją indywidualność.

Niebieska farba do włosów dla dzieci jest szczególnie popularna wśród chłopców. Za jej pomocą można stworzyć na głowie efektowny irokez, fantazyjną grzywkę lub wzór za pomocą specjalnego szablonu. Dziewczynkom podoba się natomiast różowa farba do włosów dla dzieci. Ona również sprawdza się do farbowania pasm przy użyciu szablonów. Można użyć jej też do wykonania dziewczęcego ombre lub pasemek w tęczowej fryzurze. Do wyboru ma się ponadto farby zielone, żółte, fioletowe, srebrne oraz w wielu innych barwach. Dzięki temu dziecko może cieszyć się z dokładnie takiej fryzury, o jakiej marzyło.
Autor: Monika Kocher