Data publikacji:

Filmy romantyczne dla młodzieży

W wieku nastoletnim zdarzają się pierwsze zauroczenia, dlatego to czas, kiedy tematyka romantycznych relacji zaczyna bardziej interesować młodzież. W filmach szukają podobieństwa do swoich życiowych sytuacji, traktują je jako miłą formę spędzania czasu lub jako pomysł na randkę. Jakie filmy o miłości warto zobaczyć, będąc nastolatkiem? Przed wami kilka propozycji.
filmy romantyczne dla młodzieży

High School Musical

Chociaż od premiery tego filmu minęło już 13 lat, to jego treść jest nadal aktualna. Obraz przedstawia historię uczniów amerykańskiego liceum, którzy biorą udział w castingu do szkolnego musicalu. Wśród ubiegających się o rolę jest kapitan szkolnej drużyny koszykówki oraz dziewczyna z kółka naukowego. Chociaż wiele osób uważa, że tę dwójkę za dużo dzieli, aby mogli zostać parą, to między nastolatkami zaczyna rozwijać się uczucie. Niektórzy twierdzą, że historia tych zakochanych przypomina miłość Romea i Julii. Film zyskał bardzo dużą popularność na całym świecie i doczekał się dwóch kolejnych części. W rolach głównych zagrali: Vanessa Hudgens oraz Zac Efron. 

Zmierzch 

„Zmierzch” to porywająca seria filmów, oparta na książkach o tym samym tytule, autorstwa Stephanie Meyer. Historia przedstawiona w filmach (i książkach) opowiada o nastoletniej Isabelli Swan, która zakochuje się w wampirze Edwardzie. Mimo różnic i trudności, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć, młodzi postanawiają walczyć o swoją miłość.

The kissing booth

To film, który powstał w oparciu o książkę Beth Reekles i debiutował na ekranie Netflixa w maju 2018 roku. Nastoletnia Elle i Lee są przyjaciółmi od dziecka. Ich wielką przyjaźń psuje całuśna budka, a właściwie nieświadomy pocałunek Elle i brata Lee, który jest złamaniem paktu spisanego przez nastolatków, gdy byli dziećmi. Ten film to romantyczny obraz, który jest dowodem na to, że prawdziwa przyjaźń potrafi przetrwać wszystko.

Szkoła uczuć

„Szkoła uczuć” to film o niezwykłej miłości popularnego w szkole chłopaka i nieśmiałej córki pastora, która choruje na raka. Historia oparta na książce Nicholasa Sparksa pokazuje, że nastolatkom również zdarzają się poważne i dojrzałe relacje.

Ostatnia piosenka

„Ostatnia piosenka” to niezwykle wzruszający film o zbuntowanej nastolatce Veronice, która zostaje wysłana przez swoją mamę na wakacje z ojcem, z którym nie miała kontaktu od kilku lat. Podczas wakacji, dziewczyna poznaje na plaży Willa, który szybko wpada jej w oko. Między dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie. Niedługo Veronica dowiaduje się o tajemnicy swojego ojca.

Twój na zawsze

To film, który potrafi zaskoczyć. Przede wszystkim kreacja Roberta Pattinsona różni się tu od innych jego ról. Aktor wciela się w postać młodego buntownika, który po poturbowaniu przez policjanta, postanawia uwieść jego córkę. Jego zemsta przeistacza się jednak w prawdziwe uczucie. 

Love, Rosie

To film, który spodoba się zarówno nastolatkom, jak i starszym widzom. Historia dwójki przyjaciół, którzy są w sobie zakochani od dzieciństwa, ale w wyniku różnych okoliczności, nie udaje mi się ze sobą związać przez długie lata, jest pełna wzruszeń i ciepła. Film pokazuje, że szczerość i odwaga w wyrażaniu emocji są podstawą budowania każdego związku.


Przeczytaj także:

  1. Jak napisać rozprawkę, czyli pomagamy dziecku w lekcjach
  2. Komedie romantyczne o nastolatkach. TOP 10 filmów romantycznych o nastolatkach
  3. Seriale dla młodzieży - najlepsze seriale dla nastolatków

Autor: Oliwia Stradowska