Data publikacji:

Fryzury komunijne dla dziewczynek

Autor: Sylwia Stwora

Przed ważnymi uroczystościami zwykle odwiedzamy fryzjera. Jednak często wprawne ręce mamy potrafią wyczarować nie mniej fantazyjną fryzurę na włoskach jej córki. Jakie komunijne fryzury będą najlepiej podkreślać urodę małej dziewczynki?

Każdy rodzic chce, by jego dziecko w dniu I Komunii Świętej wyglądało nadzwyczaj pięknie. Często jednak zapominamy przy tym o umiarze. Fryzury komunijne dla dziewczynek nie powinny być zbyt wymyślne, by nie robić z naszych dzieci „starych maleńkich”. Choć ten wyjątkowy dzień wymaga uroczystej oprawy, to warto zrezygnować z pompy i przepychu na rzecz delikatnej fryzurki, która podkreśli urodę naszej córki, pozwalając jej przy tym nadal wyglądać dziewczęco.

Koki

Gładki koczek to idealne rozwiązanie dla małej elegantki o wyrazistym podbródku i smukłej szyi, zaczesane do góry włosy bowiem doskonale podkreślą rysy jej twarzy. Ta fryzura znakomicie nadaje się również dla dziewczynek o krótszych włosach, jeśli przy czesaniu wspomożemy się wypełniaczem do koka bądź dopinkami w odcieniu zbliżonym do naturalnych włosków naszej córki. Zaczesując włosy w kok najważniejszym jest, aby nie było widać w nim żadnych połączeń. Warto zatem zrezygnować ze wsuwek na rzecz specjalnej spinki przeznaczonej do tworzenia koka bądź ukryć połączenia wcześniej pozostawionym w tym celu pasmem włosów lub gumką w formie warkocza. Jeśli zwykły koczek jest zbyt prosty, to możemy bez problemu urozmaicić go jakimś dodatkiem, np. dużą spinką w kształcie kwiatu.

Źródło: firstholycommunionday.co.uk

Warkocze

Wszelkiego rodzaju warkocze to uczesania, które ostatnio z wielkim hukiem powróciły do świata mody. Stają się także coraz popularniejsze jako fryzury komunijne. Dobierane, kłoski czy warkocze francuskie możemy zaplatać w niezliczonej ilości wariantów, zarówno prostych, jak i fantazyjnych oraz wymyślnych. By urozmaicić takie uczesanie, warto wpleść we włosy specjalnie do tego przeznaczone ozdoby, np. żabki z delikatnymi różyczkami. Do wzbogacenia warkocza idealnie nadaje się również wianuszek z kwiatów - stworzy naturalny look, który doskonale wpisze się w modę powracania do ludowych tradycji i podkreśli dziewczęcą urodę naszej małej elegantki.

Urocze upięcie komunijne Jagny. Fot. Marysia Tobor-Kaplon (Baju-Baju)

Zdjęcie wykorzystujemy dzięki uprzejmości p. Marysi Tobor-Klaplon, autorki bloga Baju-BajuZapraszamy również do śledzenia jej fanpage'a.

Loki

Loki od lat niezmiennie wiodą prym, jeśli chodzi o komunijne uczesania. Nic w tym dziwnego – są bardzo proste w przygotowaniu, a potrafią całkowicie odmienić wygląd naszego dziecka. Dzięki lokom możemy optycznie nadać objętości fryzurce, zatem to doskonałe rozwiązanie dla dziewczynek o włosach cienkich bądź krótkich. W ich przygotowaniu pomogą nam papiloty lub wałki nawinięte na noc, najlepiej na mokre włosy bądź po prostu lokówka elektryczna. W zależności od rodzaju skrętu możemy uzyskać burzę loków przypominających afro bądź gładką kaskadę subtelnych fali, w które dodatkowo możemy wpleść wianuszek. Przed wielkim dniem warto zatem zawczasu przećwiczyć różne możliwości, aby upewnić się, w której wersji dziewczynce będzie najbardziej do twarzy.

Naturalnie

Skromny wygląd potrafi nawet lepiej podkreślić urok dziewczynki przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej. Jeśli mała może pochwalić się ładnymi, zdrowymi włosami i/lub estetycznym cięciem, to możemy postawić na naturalną fryzurę, bez wymyślnych upięć czy splotów. Rozpuszczone włosy dla wygody możemy lekko podpiąć spinką bądź wyprostować (pamiętajmy o sprayu zabezpieczającym przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur). Fryzurę urozmaicimy wiankiem lub subtelnymi spinkami. W pasma możemy wpleść także cyrkonie lub perełki. Najważniejsze, żeby nie ingerować zanadto w naturalny kształt fryzury. Uczesania tego typu bardzo dobrze pasują do skromnych alb.