Data modyfikacji:

Jak wychować młodego geniusza?

Każdy rodzic chciałby być dumny z osiągnięć swojej pociechy. Rewelacyjne wyniki w nauce oznaczają lepszą pracę i pomyślność w dorosłym życiu. Jak pomóc dziecku w drodze do tego celu? Rozwiązując zagadki!

Dzieci są żądne wiedzy. To, co najbardziej cieszy w naturze naszych szkrabów, to nieustająca ciekawość i chęć odkrywania świata. Zadaniem rodzica jest wpieranie zapału do rozwoju i samodoskonalenia młodego człowieka. Inwestując w jego edukację i pomagając mu poszerzać horyzonty, zwiększamy szanse malca na przeszłe sukcesy najpierw edukacyjne, a później osobiste i zawodowe - gdy już w pełni usamodzielni się i będzie prowadził dorosłe życie. Jak wychować małego geniusza? O tym poniżej!

Zagadki duże i małe

Mało który szkrab zostawia jakiekolwiek pytanie bez odpowiedzi. Zwykle uparcie będzie dążyć do rozwiązania zagadki. Nie odpuści, dopóki nie przejdzie labiryntu i nie odgadnie hasła w krzyżówce. Zadania logiczne, quizy, łamigłówki kryptograficzne i zagadki to świetny sposób na poprawę kompetencji i umiejętności ważnych dla rozwoju dziecka. Dzięki nim uczy się ono docierać do sedna problemu i proponować rozwiązania. Skutkuje to lepszymi wynikami w nauce, a także większą samodzielnością i zaangażowaniem.

Na grafice: 1. Fantastyczne gry logiczne, 12,41 zł

Pomysł na zabawę: rodzinny wieczorek zagadek i łamigłówek

Zagadki to przede wszystkim świetna zabawa dla całej rodziny. Biorąc udział w rozwiązywaniu zadań i wprowadzając do gry element rywalizacji, zwiększasz zaangażowanie szkrabów. Czeka was niesamowity ubaw! Jak się przygotować? Podzielcie się na drużyny i do dzieła!

Potrzebujecie:

 • Bazy zadań - każdy uczestnik powinien mieć równe szanse. Dostosuj zagadki do wieku dzieci.
 • Tablicy lub tabeli - zapiszecie na niej wyniki.
 • Przekąsek i napojów - żeby zregenerować siły.
 • Zasad gry - pozwoli to uniknąć małych konfliktów. Nie każdy umie przegrywać. I nie mamy na myśli tylko maluchów.
 • Warto korzystać z gotowych zestawów gier i zagadek. Ułatwia to dopasowanie poziomu trudności do możliwości. Co więcej, kolorowe plansze i karty uatrakcyjnią rodzinne zawody. Mogą przydać się również później podczas imprez urodzinowych i wizyt kolegów i kuzynostwa waszych maluchów.

  Na grafice: 1. Dzieci kontra rodzice: kalambury, 15,57 zł

  Więcej gier typu kalambury znajdziesz TUTAJ.

  Geniusz przez całe życie

  Zabawa będzie wartościowym doświadczeniem nie tylko z perspektywy rozwoju dziecka. Rodzice odniosą z niej te same korzyści. Umysł należy trenować cały czas. Osoby dorosłe, które regularnie rozwiązują zagadki, mogą pochwalić się większą odpornością na stres, kreatywnością oraz lepszą pamięcią i koncentracją. Mama i tata są dla dziecka wzorami do naśladowania. Pokażcie więc maluchom swoje zaangażowanie - widząc was pochylonych nad rebusem, czy rozwiązujących testy, również one zainteresują się takim spędzaniem wolnego czasu. Czym skorupka za młodu nasiąknie...

  Kim jest Profesor Enigma?

  Spodobał Wam się pomysł z zagadkami? Nam bardzo, dlatego zaprosiliśmy do naszej Redakcji niezwykłego gościa. Nieprzeciętny umysł i prawdziwy duch odkrywcy - wspólnie z Profesorem Enigmą będziemy łamać kody, rozszyfrowywać tajne wiadomości i rozwiązywać zadania logiczne. Zapraszamy Was i Wasze pociechy do wspólnej zabawy ze Światem Rodziców.

  Dziś na zachętę dla wszystkich małych geniuszy mamy pierwsze zadanie od Profesora. Pobierzcie plik PDF i odczytajcie zakodowany komunikat.

  [button link="/s-r-enigma-zad-1-2" size="large" target="new" color="#16A085"]POBIERZ PLIK PDF[/button]

  Rodzicom Profesor Enigma rzuca trudniejsze wyzwanie. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Ceneo Enigma, w którym na najlepszych czekają "kosmiczne" nagrody, m.in. telewizory, tablety, smartfony i wiele innych. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie . Nie zwlekajcie!