Data modyfikacji:

Jak zrobić prezent dla babci i dziadka? Najlepsze inspiracje

Czy jest coś bardziej wzruszającego niż prezent wykonany własnoręcznie? Zwłaszcza gdy obdarowuje dziecko, a szczęściarzem jest babcia lub dziadek. Najmłodsze maluchy mogą przygotować niebanalny upominek z rodzicami, a starsze dzieci są w stanie samodzielnie stworzyć małe arcydzieło. Jak zrobić prezent dla babci i dziadka? Poznaj nasze propozycje na najciekawsze upominki dla seniorów.
babcia i dziadek

Jak zrobić niebanalny prezent dla babci i dziadka?

W dzisiejszych czasach kupić można niemal wszystko, dlatego tak bardzo cieszą upominki wykonane własnoręcznie. Podpowiedz swoim dzieciom jak samodzielnie zrobić prezent dla babci i dziadka, a możesz mieć pewność, że przyjemnie zaskoczysz obdarowywanych.
Przygotowując upominki, zastanów się, co dzieci naprawdę mogą zrobić same – a mogą zrobić naprawdę dużo. Ty natomiast postaraj się zapewnić im wszystkie niezbędne materiały, inspiracje i zadbaj o oprawę, która sprawi, że efekt będzie wyjątkowy.

Pomysły na upominki na Dzień Babci i Dziadka wykonane przez dzieci

Najlepszy prezent od dziecka to ten przygotowany własnymi rękami. Babci i dziadkowi wystarczy zwykła laurka, jednak warto postarać się bardziej, żeby pokreślić, jak ważną odgrywają rolę.

Wyjątkowa laurka dla babci i dziadka

Zwykły rysunek jest zawsze dobrym pomysłem, ale dlaczego przy okazji Dnia Babci czy urodzin dziadka nie postarać się bardziej? Laurka sprawdza się u dzieci w każdym wieku, może być podarowana nawet przez… niemowlę.
Jak zrobić prezent w formie laurki dla babci i dziadka? Wystarczy kilka prostych trików.
 • trójwymiarowe papierowe elementy pozwolą uzyskać ciekawy efekt bez większego wysiłku, może to być na przykład poskładane w formie orgiami serce czy kwiatek.
 • łączenie różnych technik przynosi zaskakujące rezultaty, niektóre elementy mogą być namalowane, kolejne przyklejone, a jeszcze inne wydziurkowane
 • praca na konturach – jeśli maluch jest jeszcze mały, możesz wydrukować mu kontury postaci i udostępnić gotowe elementy do dowolnego przyklejenia
 • wzór dłoni sprawdza się w przeróżnych konfiguracjach – jako jej odcisk, obrys czy wycinanka, można go dowolnie zdobić lub po prostu oprawić
 • Poduszka dla babci i dziadka

  Nie każdy zdaje sobie sprawę, że już kilkulatki mogą rozpocząć naukę szycia, więc jeśli zastanawiasz się jak zrobić prezent dla babci i dziadka, który będzie pamiątką na długie lata, zaproponuj dziecku własnoręczne wykonanie dekoracyjnej poduszki. Dzięki prostej formie tej praktycznej ozdoby zadanie będzie prostsze, niż ci się wydaje. Warunkiem są tylko chęci ze strony dziecka, ale szycie dla wielu maluchów jest zajęciem fascynującym.
  Jak może wyglądać taka poduszka DIY? Zależy to wyłącznie od waszego pomysłu. Najlepiej sprawdzi się ozdobna powłoczka, do której włożysz prawdziwą poduszkę, ale do niewielkiej poduszeczki możecie też na stałe włożyć wypełnienie z pociętych szmatek.

  Własnoręcznie utkana makatka dla babci lub dziadka

  Upominki na Dzień Babci i Dziadka wykonane przez dzieci powinny być przede wszystkim miłą pamiątką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by były prawdziwą ozdobą domu. Dzieci, które chodzą już do szkoły, powinny bez większego problemu poradzić sobie z utkaniem podstawowej makatki na krośnie, na przykład w paski. To wcale nie jest tak trudne, a jeśli gotowy upominek zostanie ozdobiony efektownymi frędzlami, będzie prezentował się wspaniale. Babcia lub dziadek z pewnością z dumą powieszą go na honorowym miejscu i będą pokazywać wszystkim gościom.
  Jak zrobić makatkę na prezent dla babci i dziadka? Będzie do tego potrzebne krosno, można kupić gotowe lub wykonać je samodzielnie, niezbędne są także kolorowe włóczki.

  Kule do kąpieli na Dzień Babci i Dziadka

  Oryginalnym prezentem na Dzień Babci i Dziadka DIY są kule do kąpieli. Ich przygotowywanie to świetna zabawa sensoplastyczna, dlatego ten pomysł na pewno przypadnie do gustu dzieciom w różnym wieku. Żeby prezent był trafiony, trzeba wcześniej pomyśleć o pewnej z pozoru oczywistej sprawie – czy babcia lub dziadek mają wannę, chociaż w ostateczności można kule wykorzystać do moczenia stóp.
  Jak zrobić kule kąpielowe na prezent dla babci i dziadka? Potrzebny jest do tego kwasek cytrynowy, soda oczyszczona, dobra oliwka do ciała, naturalny barwnik i olejek eteryczny. Składniki trzeba mieszać rękami zabezpieczonymi rękawiczkami. Gotowe kule pozostawia się do wyschnięcia, a po tym czasie można je ładnie zapakować.

  Niezwykła doniczka z kwiatkiem

  Zastanawiasz się jak zrobić udany prezent dla babci i dziadka? Jeśli któreś z nich jest miłośnikiem natury, nie musisz się martwić. Przygotujcie z dziećmi ozdobną doniczkę, w której zamieszka wybrana przez was roślinka.
  Jak ozdobić doniczkę? Pomysłów jest naprawdę wiele. Do tradycyjnej brązowej osłonki można dokleić białą ażurową koronkę. Ciekawie prezentuje się doniczka owinięta kolorową włóczką lub jutą, a wyjątkowo zabawnie będzie wyglądała, jeśli przerobicie ją na zwierzątko z oczami, wibrysam i uszkami. Ceramiczną osłonkę można pomalować specjalnymi farbami.

  Lampion na Dzień Babci i Dziadka DIY

  Lampiony to efektowne i proste upominki na Dzień Babci i Dziadka wykonane przez dzieci. Można je przygotować na wiele sposobów. Najpopularniejsze są lampiony z ozdobionego słoika, na przykład oklejonego kolorową bibułą, pomalowanego farbą do szkła lub owiniętego jutą. Dla lepszego efektu można nasypać do środka gruboziarnistej soli zamoczonej uprzednio w roztworze z pachnącym olejkiem, a następnie wysuszonej. Na koniec wystarczy włożyć do środka klasyczny lub kolorowy tealight.

  Dzień Babci i Dziadka w stylu DIY – najlepszy prezent

  Babcia i dziadek z pewnością będą szczęśliwi, mogąc cieszyć się prezentem przygotowanym własnoręcznie przez swoje wnuki. Przy okazji przygotowywania takiego podarunku możesz nauczyć dzieci, że warto starać się dla bliskich i pokazać jak przyjemne jest dawanie czegoś od serca – to ważna lekcja na przyszłość!
  Zdjęcie: Envato elements
  Natalia Dymarczyk
  Natalia Dymarczyk

  Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym