Data modyfikacji:

Jakie farby do malowania palcami dla dzieci?

Dzieci uwielbiają poznawać świat poprzez zmysły, a że nie boją się też pobrudzić, są kreatywne i zawsze żądne nowych zabaw, to idealnym dla nich prezentem mogą być farby do malowania rękami. Dzięki nim maluch może poczuć się jak mały artysta, mając przy tym wielką frajdę. Jakie farby do malowania palcami wybrać? W jakim wieku powinno być dziecko, by móc się w ten sposób bawić?
Jakie farby do malowania palcami dla dzieci?

Farby do malowania rękami – czy warto je wybrać dla dziecka?

Kontakt z farbami jest niezwykle ciekawym doświadczeniem dla malucha, a jeśli dasz mu możliwość malowania dłońmi, na pewno obudzisz kreatywną naturę swojej pociechy. Nie obawiaj się pobrudzenia mebli czy podłogi – jeśli tylko odpowiednio zabezpieczysz miejsce do twórczej aktywności, nie powinno być problemów z jego uprzątnięciem. Takie produkty dla dzieci przygotowywane są z myślą o rodzicach, którzy potrzebują doprowadzić szybko mieszkanie do porządku, korzystając jedynie z gąbki i wody. Zatem jakie farby do malowania palcami wybrać?
Przede wszystkim należy pamiętać, że powinno się kupować specjalnie do tego przeznaczone farby do malowania palcami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że są to produkty bezpieczne dla skóry twojego dziecka, a do tego łatwo zmywalne z mebli czy przyrządów domowych.

Jakie farby do malowania wybrać?

Farby do malowania palcami polecane są szczególnie najmłodszym pociechom, które mogą mieć problem z utrzymaniem pędzelka (a więc zapewne i tak się pobrudzą), a dodatkowo kontakt z konsystencją farby i efekty, jakie można dzięki niej osiągnąć, stanowią dla dziecka nowe, ciekawe i rozwijające doświadczenie.
Jakie farby do malowania palcami warto wybrać?
Polecamy kilka produktów, które świetnie sprawdzą się w pobudzaniu twórczej natury maluchów.
  • Easy Colours – farby do malowania palcami przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nie wymagają mieszania z wodą, wystarczy otworzyć wieczko, by móc rozpocząć zabawę. Przydatnym dodatkiem są stempelki na nakrętkach, które można wykorzystywać do tworzenia kolorowych ozdób.
  • Seria Crayola Mini Kids – łatwo zmywalne farby do malowania rękami, z których mogą korzystać już 2-latki. W zestawie znajdują się cztery kolory: czerwony, żółty, niebieski i zielony, czyli podstawowe barwy przyciągające uwagę dziecka i pomagające rozwijać jego wyobraźnię.
  • Farby Alpino – jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie farby do malowania palcami wybrać, a zależy ci na dobrej jakości, ten produkt świetnie się sprawdzi. Można kupować pojedyncze kolory lub całe zestawy.
  • Noster, czyli kolorowe farby do malowania palcami w tubie. Mają intensywne, ciekawe barwy, a opakowanie umożliwia wygodne przechowywanie.

Farba do malowania palcami – jak z nich korzystać?

Gdy już wiesz, jakie farby do malowania palcami warto wybrać, czas zorganizować maluchowi dobrą zabawę. Jeżeli chcesz ją przeprowadzić w mieszkaniu, możesz np. wyłożyć folię lub gazety naokoło dużych kartek z brystolu i zaprosić pociechę do puszczenia wodzy fantazji przy malowaniu.
W lecie świetnym rozwiązaniem jest przeniesienie zabawy na zewnątrz – w ogrodzie lub w parku możesz rozłożyć jasne prześcieradło, które stanie się ogromnym płótnem dla młodego artysty. W takich warunkach farby do malowania rękami można też przelać do większego pojemnika i pozwolić dziecku zamoczyć w nim stopy. Jest to sposób na świetną, niezapomnianą przez malucha zabawę, podczas której może odciskać na prześcieradle czy kartce nie tylko swoje dłonie, ale i nogi. Zachęcamy też rodziców do przyłączenia się do takiej beztroskiej i wesołej zabawy!
Rita Turbiarz
Rita Turbiarz

Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!