Data modyfikacji:

Jakimi kryteriami kierować się, wybierając materace dziecięce? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders - producenta materacy dla sieci takich jak Ikea

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka to nie tylko kwestia wygody, ale również zdrowia i bezpieczeństwa. Dobrze dobrany materac będzie w czasie snu doskonałym wsparciem dla rozwijającego się dziecka i rozwiązaniem problemu zbyt ciężkiego plecaka szkolnego, który może powodować problemy z postawą. Jak wybrać najlepszy materac dla naszej pociechy? Odpowiedzi udzielił nam ekspert z Hilding Anders - producenta materacy dla sieci takich jak IKEA.

materac dziecięcy

Jakie czynniki powinno wziąć się pod uwagę, wybierając materac dla dziecka?

Materace dziecięce powinny zapewniać bardzo duży komfort termiczny, dzięki czemu dziecko może przespać całą noc spokojnie, a rano będzie gotowe na kolejny dzień pełen wyzwań. W produktach Hilding stosowane są zaawansowane rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne, a także materiały najwyższej jakości. Nie powinniśmy oszczędzać na jakości snu naszych dzieci, dlatego zawsze warto wybrać materace z nieco wyższej półki. Produkowane przez Hilding Anders materace przeznaczone dla dzieci dostępne są na stronie producenta i dystrybutorów, ale też w popularnych sieciach sklepów, takich jak IKEA i Agata Meble.

Czy lepiej wybrać twardy czy miękki materac?

Twardość materaca zależna jest od dziecka i jego potrzeb. W przypadku niektórych maluchów najlepiej sprawdzają się materace dość twarde, a inne śpią dobrze tylko wtedy, kiedy materac jest bardzo miękki.

Takie materace dzieli oczywiście jednak znacznie więcej niż tylko wygoda. Specjaliści polecają materace nieco twardsze w przypadku różnych problemów z kręgosłupem, a o to u dzieci – zwłaszcza w wieku szkolnym -nie trudno.

Trzeba jednak pamiętać, że zbyt twardy materac też nie jest w takiej sytuacji wskazany. Najlepiej, jeżeli jego górna część wykonana jest z materiału pamięciowego, który łatwo dostosowuje się do kształtu ciała śpiącego dziecka, zapewniając jednocześnie wygodę, odpowiednią pozycję i odpowiednie warunki dla kręgosłupa. Właśnie taki materac jest polecany przez zdrowykregoslup.pl – popularne i wiarygodne źródło informacji na temat wszystkiego, co dotyczy zdrowia i prawidłowego funkcjonowania kręgosłupa.

Szczególnie warte polecenia są materace oferowane przez innowacyjną firmę Sleepmed. Są to konstrukcje wielowarstwowe, które mogą być na różne sposoby modyfikowane przez użytkownika. Jeśli trzeba, to taki materac może być twardszy albo bardziej miękki, co preferuje wiele dzieci.

Jak rozwiązać problem alergii u dzieci?

Dobór odpowiedniego materaca może znacznie poprawić sytuację małego alergika. Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste. Bardzo popularnym alergenem, który wywołuje uczulenia zwłaszcza u dzieci (ale również wśród osób dorosłych) są roztocza, czyli mikroskopijne pajęczaki żyjące między innymi w kurzu, tkaninach, dywanach i zwierzęcej sierści, a żywiące się resztkami materii organicznej, na przykład złuszczonym naskórkiem. Bardzo często spotyka się je w naszych materacach.

Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca hipoalergicznego, który wykonany jest z takich materiałów, które nie stanowią dobrego środowiska życia dla roztoczy, ale również powodujących alergie grzybów. Jeżeli dziecko ma objawy alergii w nocy i rano, to może to wskazywać właśnie na problem z materacem i pościelą, pod jaką sypia. Od ich wymiany warto zacząć, ale oczywiście należy się również skonsultować z lekarzem specjalistą.

materac dla dziecka

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając materac dla dziecka?

W przypadku materacy dziecięcych istotną kwestią jest również łatwość utrzymania czystości i higieny. Wiadomo, że dzieci w pewnym wieku niespecjalnie o to dbają, a rodzice nie są zawsze w stanie ich upilnować. Dobry materac dla dziecka powinien mieć więc łatwo ściągany pokrowiec, który bez szkody można uprać w wysokiej temperaturze, przynajmniej sześćdziesięciu stopni. Tutaj również należy polecić materace Sleepmed, które dzięki swojej nietypowej konstrukcji są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW, jak również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.

Artykuł sponsorowany