Data modyfikacji:

Klocki Wader – klasyczne zestawy, jeżyki, puzzle i nie tylko

Mniejsze, większe, kolorowe, stonowane, gładkie, z wypustkami – klocki Wader występują w wielu wariantach, dając niemal nieograniczone możliwości tworzenia budowli, pojazdów, figur geometrycznych czy ludzi. Gwarantują godziny świetnej zabawy. Jakie ją klocki firmy Wader i co jest czy warto je kupić? Sprawdzamy!

klocki wader

Klocki dla dzieci – must have wśród zabawek

Zabawki odgrywają dużą rolę w życiu dziecka – i to na każdym etapie jego rozwoju. Rolą rodzica jest znalezienie jak najlepszych propozycji, które nie tylko będą radosną rozrywką, ale też nauczą przy okazji nowych umiejętności. Tutaj bez wątpienia warto postawić na klocki. Mogą bawić się nimi zarówno kilkumiesięczne niemowlęta, jak i dwulatki oraz starsze dzieci. Wystarczy tylko kupić odpowiedni do wieku zestaw.

Układanie klocków niesamowicie pobudza wyobraźnię oraz kreatywność. Dzieci są w stanie wyczarować prawdziwe cuda i tak oto kilka przypadkowych klocków jest domem, samolotem czy kotem. Chwytając klocki i łącząc ze sobą, rozwijają motorykę oraz ćwiczą koordynację ręka-oko. To jeszcze nie wszystko, bo klocki pomagają uczyć się kolorów, liczenia oraz postrzegania przestrzeni i zrozumienia takich pojęć, jak „przed”, „obok”, „na”. Uczą też planowania i kreacji.

klocki wader

Klasyczne klocki Wader – zestawy dla młodszych i starszych

Szukając klocków dla dzieci, które będą bezpieczne, trwałe i ciekawe, warto zainteresować się klockami Wader. Dlaczego? Przede wszystkim to firma z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji zabawek. Wszystkie używane przez nią materiały, barwniki oraz komponenty podlegają starannej weryfikacji, tak by spełniały wszelkie normy.

W sprzedaży znajdziemy mnóstwo zestawów klocków Wader. Różnią się one między sobą nie tylko liczbą elementów (nawet do 1000 sztuk), ale też wielkością, co ma znaczenie szczególnie przy maluchach. Im potrzebne są dość duże klocki, tak by zniwelować ryzyko ewentualnego połknięcia.

Możemy też zdecydować się na klocki Wader w intensywnych bądź pastelowych kolorach. Do wyboru są te zamknięte w pudełku, skrzyni lub torbie z wygodną rączką do przenoszenia. Poza klasycznymi sześcianami i prostopadłościanami często w zestawie znajdują się na przykład inne elementy tupu drzwi, okno czy koła, a nawet główki ludzików.

Klocki jeżyki, puzzle i śmieszne zwierzątka, czyli kreatywne układanie

To jeszcze nie wszystko, bo klocki Wader mogą też mieć całkowicie inny design. Rosnącą popularnością cieszą się tak zwane jeżyki. Nazwa jest nieprzypadkowa, bo mają wypustki przypominające kolce bądź też szczoteczkę do butów. Łączą się one z każdej strony, tworząc przestrzenne budowle. Tego typu klocki firmy Wader są niezwykle kreatywne, a układanie ich sprawia wiele radości i daje mnóstwo satysfakcji. Powstałe z jeżyków figury są nieoczywiste i bardzo oryginalne. Podobnie jest z kolorowymi klockami-puzzlami, których sześciokątny kształt daje jeszcze większe pole do popisu, oraz zestawami z główkami różnych zwierząt i niemal samymi okrągłymi elementami.

Klocki Wader oraz wszystkie pozostałe – bez względu na to, jaki to będzie zestaw – można układać samodzielnie, z rodzicami lub w grupie. Tego typu forma spędzania wolnego czasu bez wątpienia uczy współpracy, cierpliwości oraz dzielenia się. Maluch zdaje sobie sprawę, że nie wszystko od razu wychodzi i czasami na efekt trzeba trochę poczekać. Nie ma co się zniechęcać, gdyż opanowanie tychże umiejętności sprawia, że lepiej odnajdzie się on w przedszkolu czy szkole i będzie umieć radzić sobie w różnych sytuacjach.

Artykuł sponsorowany