Data modyfikacji:

Kombinezony i komplety narciarskie dla dzieci – jakie wybrać? O czym pamiętać?

Wyjazd na narty to niesamowita przygoda dla dziecka. Jednak niezależnie od tego, czy wybieracie się w góry, czy nie – kombinezon narciarski dla dzieci to podstawa zimowego ekwipunku. To wszystko za sprawą jego właściwości – jest on nieprzemakalny, dobrze dogrzany, a jednocześnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Jaki kombinezon narciarski bądź komplet narciarski wybrać? O czym należy pamiętać? Podpowiadamy!
kombinezony i komplety narciarskie

Kombinezon narciarski dla dzieci – gwarancja ciepła i wentylacji!

Narty i snowboard to sporty, które uprzyjemniają zimę. W końcu ruch, adrenalina, świeże powietrze! Jak jednak sprawić, by narty dla dziecka były wyłącznie świetną zabawą, a nie uciążliwym wymysłem rodziców? Przede wszystkim zadbajcie o komfort dziecka na stoku – a to oznacza odpowiednie ubranie.
Zrezygnujcie z kurtek puchowych i – o zgrozo – zimowych płaszczyków. Na stoku potrzebne jest ubranie o odpowiedniej wentylacji. Dziecko podczas ruchu poci się i konieczne jest odprowadzenie potu na zewnątrz.
Kolejną kwestią jest zapewnienie dziecku wierzchniej warstwy wodoodpornej. Wiadomo, częste wywrotki w śniegu zapewne będą codziennością Waszej pociechy. Ale nie martwcie się! Z wodoodpornym kombinezonem narciarskim nie musicie bać się przemoczenia ubrań.
Kombinezon narciarski dla dzieci to przede wszystkim ciepło – taki kombinezon posiada warstwę ocieplenia wewnątrz. Jest to warstwa izolacyjna, która sprawi, że dziecko nie zmarznie nawet pomimo niskich temperatur na zewnątrz.

Komplet narciarski dla dzieci – podstawa na stoku!

Komplet narciarski dla dzieci to dobry wybór szczególnie dla najmłodszych, próbujących swoich sił na stoku. W skład takiego kompletu wchodzą spodnie narciarskie oraz kurtka narciarska.
Spodnie narciarskie często są na szelkach, by zapewnić odpowiednie dogrzanie pleców. Wówczas spodnie nie zsuwają się.
Komplet narciarski jest wygodny do założenia i zdjęcia – dlatego też używają go często mniejsze dzieci. Zdecydowanie ułatwia im to wizyty w toalecie, a także samodzielne ubieranie swojego stroju na narty.

A co pod kombinezon narciarski dla dzieci? Bielizna termiczna!

Pamiętacie bawełniane podkoszulki, które nosiły nasze babcie? Nie był to najlepszy pomysł, bo bawełna pochłania wilgoć, zamiast ją odprowadzać na zewnątrz. Sam zamysł jednak nie był zły! Obecnie bielizna termiczna to taka udoskonalona wersja podkoszulków. Została ona tak zaprojektowana, by była idealna jako pierwsza warstwa, najbliżej ciała. To właśnie bielizna termiczna styka się z potem. Nie warto więc zakładać bawełnianych koszulek dziecku. Pod kombinezon wystarczy bielizna termiczna.

Co jeszcze na stok? Rękawiczki wodoodporne!

Co jeszcze przyda się dziecku na stoku, jeśli chodzi o ubranie? Obowiązkowo rękawiczki wodoodporne! Najlepiej, gdy rękawiczki posiadają gumkę do założenia na rękę. Takie gumki ułatwiają zdejmowanie i zakładanie rękawiczek. Minimalizują również możliwość ich zgubienia, ponieważ dziecko ma je założone na ręce.
Przydatny jest również zatrzask łączący obie rękawiczki – ułatwia to ich przechowywanie w parze.

Skarpetki narciarskie – czy warto?

Jeszcze jedna przydatna rzecz wśród narciarskiej garderoby to skarpetki narciarskie. Są one wykonane z podobnego materiału co bielizna termiczna (m.in. poliester, polipropylen, poliamid, elastan). Podobnie jak przy bieliźnie termicznej, takie skarpetki zapewniają odprowadzanie potu. Alternatywą są skarpetki z wełny merino. Merino to szczególnie cienkie włókna wełny z merynosów. Są one antybakteryjne, ciepłe i przyjemne w dotyku. A co ważne dla narciarzy – odprowadzają wilgoć. Skarpetki z wełny merino będą wymagać odpowiedniej pielęgnacji, ale ich właściwości są tego warte.

Obawy przed wyjściem na stok? Pierwsze koty za płoty!

Niekiedy rodzice obawiają się pierwszego wyjścia dziecka na stok. Jednak Twoje dziecko zapewne zaskoczy Cię! Dzieci o wiele szybciej uczą się nowych ruchów i sprawnie opanowują narty i deskę snowboardową. Odpowiednie przygotowanie ubrań, a także zapewnienie spokojnej nauki pod okiem profesjonalisty zachęci dziecko do próbowania sportów zimowych. Ruch na świeżym powietrzu i odrobina emocji sprawią, że zima przestanie kojarzyć się Twojemu dziecku wyłącznie z ciemną porą roku, gdy nie ma nic ciekawego na dworze. Sport pomaga też wyrobić hart ducha – dziecko podnosi się i próbuje kolejny raz. Stając się coraz lepsze w tym, co robi, wzmacnia swoje poczucie sprawczości. Warto więc zaplanować wspólny wypad na narty i cieszyć się możliwościami, jakie daje zima!
Zdjęcie: Envato Elements