Data publikacji:

Krzesełko do karmienia dla lalek: najciekawsze propozycje

Twoja córka uwielbia karmić lalki? Sprawdź, jakie krzesełka do karmienia lalek dostępne są na rynku. Przedstawiamy najciekawsze propozycje. Która z nich najbardziej spodoba się twojemu maluchowi?
krzesełko do karmienia
Bycie mamą lalek i pluszaków zobowiązuje. Trzeba je ubrać, uczesać. Ba! Nierzadko wypucować podczas wspólnej kąpieli (tak, maskotki także lądują w wannach małych mam, które zaklinają się, że muszą dbać o to, aby ich pluszowe pociechy były czyste).

Karmienie to więc sprawa oczywista. Bo nie można mówić o byciu odpowiedzialnym rodzicem, jeśli nie nakarmi się malucha.

Karmić lalki najwygodniej jest w specjalnym krzesełku. Mebelek przypominający prawdziwe krzesełko do karmienia niemowląt jest świetnym pomysłem na prezent dla twojej córeczki.

Wbrew temu, co by się mogło wydawać, nie zajmuje aż tak dużo miejsca. Co więcej, zawsze zmieści się w nim lalka lub dwie. Świetnym dodatkiem do zabawy jest także kołyska dla lalek - sprawdź!

Krzesełka do karmienia lalek, oprócz siedziska, składają się także z niewielkiego stoliczka. Mała mama może więc od czasu do czasu zmienić się w małą panią nauczycielkę, która będzie swojej lalce wykładać wszystko, czego sama do tej pory dowiedziała się o otaczającym świecie.

A gdy pokój zamieni się w krainę pluszowych misiów, w krzesełku może siedzieć pan pluszak – urzędnik lub pani maskotka – pracownica poczty czy banku.

Rodzaje krzesełek do karmienia lalek:

  • plastikowe;
  • drewniane;
  • wysokie;
  • niskie;
  • z mocowaniem do stołu;
  • dla bliźniaków;
  • krzesełko 3 w 1.
Drewniane a plastikowe krzesełko. Materiał wykonania wpływa na estetykę produktu. Drewniane krzesełko, jak każda drewniana zabawka, pięknie prezentuje się w dziecięcym pokoju.

Jednak warto pamiętać o tym, że krzesełko plastikowe jest lżejsze i dziewczynka bez problemu będzie mogła przenosić je z miejsca w miejsce. Plastikowe krzesełko kupisz już za 40 PLN. Drewniane artykuły są droższe – ceny zaczynają się w okolicach 80 PLN.

Niskie a wysokie krzesełko. Znacząca jest tu długość wsporników. Wysokie krzesełko dopasowane jest do wzrostu dziecka. To zazwyczaj 45-50 cm. Maluch może przy nim stać i z tej pozycji karmić swoją lalkę.

Niskie krzesełko powinno być odłożone na stolik lub na łóżko. Zaletą wysokich krzeseł jest stabilność – w końcu zawsze stawia się je na prostej, twardej podłodze. Zaletą niskich – większa mobilność.

Krzesełko z mocowaniem do stołu. Nieskomplikowany system pozwala przymocować produkt do blatu stołu. Dziecko może karmić lalkę siedząc w miejscu, w którym zazwyczaj samo spożywa posiłek.

Dużym plusem krzesełka tego typu jest funkcja dydaktyczna. Niejadek szybciej będzie w stanie skoncentrować się na posiłkach, gdy to samo (w tym samym otoczeniu) będzie – jako mały rodzic – proponował swojej pociesze.

Krzesełko dla bliźniaków. Większość dostępnych krzesełek do karmienia przeznaczonych jest dla jednej zabawki. Jeśli jednak twoja córka ma lalki – bliźniaki, producenci zabawek znaleźli rozwiązanie także dla niej.

Wspólny jest blat, przy którym znajdują się dwa siedziska. Nie ma potrzeby kazać czekać drugiej lalce. Bo mała mama wie, co zrobić, żeby oba dzidziusie były zadowolone.

Krzesełko 3 w 1. Producenci oferują różne zestawy. Może to być komplet: krzesełko, huśtawka, nosidełko. Albo krzesełko, fotelik samochodowy, nosidełko.

Ponieważ opieka nad dzieckiem to nie tylko karmienie go, zestawy tego typu pozwalają na kontynuację zabawy w innych obszarach życia zabawkowych maluchów.

Autorka: Barbara Szega