Data publikacji:

Kurtki wiosenne dla dziewczynki - przegląd

Autor:

Czy zaczęliście już przygotowywać garderobę swoich dzieci na przyjście wiosny? Pamiętajcie o odpowiednim okryciu wierzchnim. Na jakie kurtki wiosenne dla dziewczynki warto zwrócić uwagę? Przedstawiamy nasze propozycje.

Dziewczynki mają duże wymagania co do swojej garderoby. Wiedzą o tym dobrze zwłaszcza rodzice małych księżniczek. Trudno w tym wypadku przeforsować zwykłą, praktyczną kurtkę. Na szczęście producenci dbają o aspekt wizualny odzieży (czasami bardziej niż o ten praktyczny). Kurtki wiosenne dla dziewczynki powinny być funkcjonalne i satysfakcjonujące pod względem estetycznym. Pamiętaj, że ich zadaniem jest przede wszystkim ochronić dziewczynkę przed kaprysami pogody.

Kurtki wiosenne

1. Pomarańczowa kurtka przejściowa z falbankami

Kurtki wiosenne dla dziewczynki powinny spełniać jak najwięcej kryteriów. Przede wszystkim to osłona przed niższymi temperaturami, opadami i wiatrem. Warto zatem zainwestować w kurtki nieprzemakalne ze ściągaczami i kapturami, które zapewniają ochronę noszącym je dzieciom. Dobrym rozwiązaniem są również listwy zakrywające zamek, dzięki którym materiał jest dodatkowo zabezpieczany przed przemoknięciem. Na chłodniejsze dni polecamy lekko ocieplane kurtki przejściowe. Pamiętajmy, że wahania temperatur w ciągu dnia bywają dość duże. Poranny przymrozek przechodzi koło południa w 16 st., tak więc zbyt lekka kurtka lub zbyt ciężka nie podołają swojemu zadaniu (albo dziewczynka zmarznie, albo przegrzeje się).

Płaszcze przeciwdeszczowe

W maju temperatury są już dość wysokie. Częste opady deszczu to powód, dla którego warto rozważyć dodatkowe okrycie - płaszcz przeciwdeszczowy. Podczas ulewnych deszczy krótsza kurtka jest słabszym konkurentem dla dłuższego płaszcza, który zakrywa większość ciała i ułatwia odprowadzanie wody. Luźny materiał pozwala ubrać go na grubsze warstwy odzieży, w tym na cienką kurtkę.