Data publikacji:

Laktator elektryczny. Ranking polecanych produktów

Nawet mamom, które planują karmienie wyłącznie piersią, przyda się laktator elektryczny. Urządzenie świetnie sprawdza się chociażby w sytuacjach, gdy ktoś musi przejąć opiekę nad maluszkiem lub gdy ilość mleka w piersiach zdecydowanie przekracza zapotrzebowanie dziecka. Nie kupuj jednak pod wpływem impulsu – w podjęciu najlepszej decyzji pomoże ci ranking laktatorów elektrycznych.
laktator elektryczny ranking

Jaki laktator elektryczny wybrać? Na co zwracać uwagę?

Przeglądanie oferty laktatorów może przyprawić o ból głowy – urządzeń jest mnóstwo i bardzo się między sobą różnią. Na co zatem zwracać uwagę?

  • Prędkość ściągania pokarmu
Od tego, jaką częstotliwość ssań na minutę ma urządzenie, zależy między innymi czas, który spędzimy z laktatorem przy piersi. Najprostsze modele mają tylko 12 ssań na minutę, te naprawdę szybkie – nawet 60. 
  • Regulacja ustawień
Dobre urządzenie można dopasować do swoich potrzeb. Najlepszy laktator elektryczny pozwala na regulację zarówno siły ssania, jak i jego tempa. Najprostsze modele nie mają w ogóle takich funkcji. 
  • Funkcje dodatkowe
Nowoczesne modele laktatorów w możliwie najbardziej precyzyjny sposób naśladują ssanie dziecka. Przykładem jest odciąganie w technologii 3D, polegające na naprzemiennym ściskaniu, masowaniu i zasysaniu brodawki sutkowej. 
  • Głośność
Warto pamiętać, że ściąganie pokarmu odbywa się zazwyczaj wtedy, gdy mama ma wolną chwilę – czyli gdy dziecko śpi. Głośny laktator może niestety obudzić maluszka, dlatego warto upewnić się, czy urządzenie jest naprawdę ciche. 
  • Możliwość pracy bez zasilania
Zwróć uwagę nie tylko na to, czy laktator może pracować na akumulatorach, ale też na ich wytrzymałość. Najlepszy laktator elektryczny po naładowaniu może pracować nawet przez 3 godziny.
  • Wyświetlacz
Jaki laktator elektryczny będzie najbardziej czytelny? Oczywiście ten z ekranem LCD, który usprawnia również całą obsługę urządzenia. 


Przeczytaj także: Jak kupować laktator?


  • Dodatkowe akcesoria
Wśród dodatkowych akcesoriów powinny znaleźć się części umożliwiające przekształcenie laktatora elektrycznego w ręczny, na pewno przyda się też duża torba, butelka do karmienia maluszka oraz stabilizująca urządzenie podstawka. 

Laktator elektryczny – ranking

Nie wiesz, jaki laktator elektryczny spełni wszystkie twoje wymagania, a jako młoda mama nie masz czasu na przeglądanie setek ofert? Zrobiliśmy to za ciebie. Oto ranking laktatorów elektrycznych, stworzony według rekomendacji na Ceneo.pl. 


1. CANPOL BABIES ZESTAW LAKTATOR ELEKTRYCZNY EASYSTART NOWEJ GENERACJI (12/201)

Laktator firmy Canpol Babies ma trzypoziomową regulację pracy, która oparta jest na dwufazowym rytmie ssania. Urządzenie pozwala także na regulowanie siły ściągania pokarmu, dzięki czemu można dopasować program do własnych preferencji. Niewątpliwą zaletą laktatora jest bardzo cicha praca, możliwość pracy na akumulatorach oraz niska cena.

2. LOVI DWUFAZOWY LAKTATOR ELEKTRYCZNY PROLACTIS

Podobnie jak wcześniej opisany model, tak i ten laktator naśladuje ssanie niemowlęcia – urządzenie najpierw pracuje w fazie stymulacji wypływu pokarmu, następnie w fazie głębokiego ssania. Laktator pracuje cicho, a co najważniejsze – według aż 95% mam odciąganie mleka z jego pomocą jest zupełnie bezbolesne. Jeśli zastanawiasz się, jaki laktator elektryczny wybrać, to ten model z dużym prawdopodobieństwem cię usatysfakcjonuje. 

3. BABYONO 300 LAKTATOR ELEKTRYCZNY 3W1 NATURAL NURSING

Propozycja od BabyOno, czyli uznanego producenta akcesoriów ułatwiających opiekę nad malutkimi dziećmi. Laktator można ustawić na którymś z aż dziesieciu trybów siły ssania, urządzenie ma także trzy fazy pracy. Ciche odciąganie pokarmu z pewnością nie obudzi malca, a dzięki dobrym akumulatorom laktator może pracować nawet 100 minut w trybie bezprzewodowym. W zestawie znajduje się butelka przeznaczona dla noworodków, smoczek oraz silikonowa nakładka masująca.

4. MEDELA SWING DWUFAZOWY LAKTATOR ELEKTRYCZNY

Medela to wiodąca na rynku marka, do której tysiące mam ma już pełne zaufanie. I słusznie! Laktator elektryczny Medela Swing to bowiem jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Jest bardzo ciche i dyskretne, można go używać bezprzewodowo, pozwala na regulację ciśnienia i ma wymienny lejek. Co jednak najistotniejsze, laktator Medela wspaniale naśladuje ssanie piersi przez dziecko. Według wielu mam jest to najlepszy laktator elektryczny na rynku.

5. BERDSEN LAKTATOR ELEKTRYCZNY DWUFAZOWY DLA MAMY BL-903

Laktator firmy Berdsen umożliwia dwufazowe ściąganie mleka – w pierwszej fazie dochodzi do stymulacji wypływu pokarmu, w drugiej do naśladowania głębokiego ssania. Każda z faz ma aż 9 poziomów regulacji, oddzielnie można także zmieniać siłę zasysania. Co istotne, model ten ma duży i czytelny ekran LCD, co znacznie ułatwia jego obsługiwanie. 

6. LANSINOH POJEDYNCZY LAKTATOR ELEKTRYCZNY

Trzy trybu odciągania pokarmu, możliwość dopasowywania siły ssania urządzenia, wygodna podstawka uniemożliwiająca rozlanie się ściągniętego mleka czy brak konieczności przemywania przewodów to tylko niektóre zalety tego urządzenia. Na uwagę zasługuje również fakt, że laktator jest bardzo cichy i można go podłączyć do drugiego urządzenia tego typu.

7. BERDSEN LAKTATOR ELEKTRYCZNY DWUFAZOWY ODCIĄGACZ BL-901

Jeśli zastanawiasz się, jaki laktator elektryczny wybrać, ale masz ograniczone możliwości ze względu na fundusze, na pewno zadowoli cię tanie, ale bardzo skuteczne urządzenie od firmy Berdsen. Laktator pracuje dwufazowo, przy czym w każdej fazie jest aż 20 poziomów regulacji. Urządzenie jest ciche i małe, a dzięki wytrzymałej baterii można korzystać z niego poza domem.