Data publikacji:

Łóżka dla dzieci z barierką, czyli zadbaj o bezpieczeństwo malucha

łóżeczko dla dziecka
Łóżko to niezbędny mebel w pokoju każdego dziecka. Z uwagi na szeroki wybór łóżek dziecięcych na rynku znalezienie odpowiedniego modelu nie stanowi najmniejszego problemu.

Wybierając mebel, rodzice kierują się nie tylko jego wyglądem, ale także funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Dla najmłodszych dzieci chętnie kupują łóżko wyposażone w barierki z opcją demontażu. Sprawdź, o czym jeszcze warto wiedzieć, kupując mebel wypoczynkowy dla dziecka.

Bezpieczne łóżko dla dziecka

Dzieci traktują swoje łóżka nie tylko jako meble przeznaczone do snu, ale też jako przestrzeń do zabaw, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo. Gdy maluszek skończy trzy latka, warto kupić mu nowe łóżko – równie bezpieczne, jak pierwsze, ale większe i dedykowane starszym dzieciom. Wybierając je, warto pamiętać o tym, aby było ono solidnie i precyzyjnie wykonane. Bezpieczne łóżeczko nie ma wystających, ostrych elementów oraz widocznych śrubek, które powinny być zabezpieczone specjalnymi zaślepkami. Dla najmłodszych dzieci świetnie sprawdzają się łóżka z demontowanymi barierkami rosnące wraz z dzieckiem. Takie modele to również idealne rozwiązanie dla dwuletnich dzieci, które wyrosły z łóżeczka niemowlęcego, ponieważ są za wysokie i mogą z niego wypaść. Maluchy mimo wyjętym szczebelkom, często wymyślają inne, często niebezpiecznie sposoby wychodzenia z łóżeczka. Jest to moment, w którym warto sprawić dziecku nowy mebel do wypoczynku nocnego.

Łóżko z barierką dla dzieci – mebel do spania i do zabawy

Poszukując odpowiedniego łóżka dla dziecka, można wybrać je spośród tradycyjnych łóżek drewnianych, modeli wzbogaconych o szuflady, jak również łóżek w kształcie statków pirackich, domków, zamków czy samochodów. Łóżka w unikatowym kształcie stanowią bardzo dobre rozwiązanie, jednak należy liczyć się z tym, że prędzej czy później, dziecko wyrośnie z takiego łóżeczka. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy z danego modelu da się zrobić zwykłe łóżko tak, aby mogło korzystać z niego starsze dziecko, które potrzebuje mebla wyłącznie do spania i relaksu, a nie do zabawy. Unikatowe łóżka, często piętrowe, w kształcie zamku czy straży pożarnej wzbogacone są o zjeżdżalnie, zapewniając maluchom wyjątkową frajdę. Ze względu na bezpieczeństwo małych użytkowników producenci wyposażają takie modele w barierki ochronne.

Jaki rozmiar łóżka dziecięcego?

Gdy dziecko osiągnie trzeci rok życia, łóżeczko niemowlęce z powodu małego rozmiaru nie spełni już swojej roli. Już dla dwuletnich maluszków powierzchnia do spania powinna być większa niż dla niemowląt. Dobrym pomysłem jest wybór łóżka o standardowej długości wynoszącej 200 cm. Dlaczego barierka? Ponieważ dzieci mają niekończące się pokłady energii i pomysły, o których rodzice niejednokrotnie nie mają pojęcia. Barierka to element łóżka, który zabezpieczy malucha przed wypadnięciem zarówno podczas snu, jak i zabaw w ciągu dnia. Rozważając wybór właściwego modelu, należy zwrócić uwagę również na stabilność łóżka. 

Zalety łóżek dziecięcych z barierką

Demontowana barierka w łóżku dziecięcym to bezpieczeństwo podczas snu i zabawy. Łóżeczko z barierką jest również niezastąpionym rozwiązaniem podczas uczenia dziecka samodzielnego zasypiania. Pozwala utrzymać więź z rodzicem, gdyż maluszka można wówczas położyć obok siebie, przy łóżku dla rodziców, aby przeczytać mu bajkę czy nawet utulić do snu.

Łóżka wyposażone w ochronne barierki to modele zaprojektowane z myślą o najmłodszych użytkownikach – wykonane z wysokiej jakości materiałów, komfortowe w użytkowaniu i cieszące oko. Nie sprawiają problemów w utrzymaniu czystości. Nawet modele wzbogacone o kolorowy nadruk można myć ściereczką z płynem bez obaw o trwałość kolorów.

Łóżeczka dziecięce z barierkami to miejsca do bezpiecznego wypoczynku. Często wyposażone są w szufladę, która jest doskonałą skrytką na zabawki, ubrania czy pościel.

Wybór odpowiedniego łóżka może budzić wiele wątpliwości. Zastosowanie się do naszych porad i wskazówek na pewno ułatwi Ci to zadanie.

Artykuł sponsorowany