Data publikacji:

Microlife NC 150 vs Microlife NC 200 – jaki termometr wybrać?

W obliczu kolejnej fali pandemii oraz w szczycie sezonu grypowego termometr jest jednym z tych gadżetów, których nie powinno brakować w żadnym domu. To właśnie monitorowanie temperatury ciała pozwala wykryć, że dzieje się coś niepokojącego. Obecnie coraz więcej osób wybiera bezpieczne i skuteczne w działaniu termometry bezdotykowe. Jedną z firm, która je oferuje jest Microlife. W ofercie tego producenta znajdziemy wiele modeli. Porównajmy więc dwa z nich, które najczęściej wybierane są przez klientów, i dowiedzmy się, który z nich jest lepszy. Microlife NC 200 czy 150?
Microlife NC 150 vs Microlife NC 200
Termometry bezdotykowe to obecnie coraz powszechniej wykorzystywane urządzenia. Dzięki temu, że nie mają bezpośredniego kontaktu z ciałem pacjenta, są bezpieczniejsze i nie niosą ze sobą ryzyka przeniesienia wirusów lub innych szkodliwych patogenów. Co więcej, nie zawierają również niebezpiecznej, toksycznej rtęci. Ich zasada działania opiera się na użyciu promieni IR (podczerwieni). Dzięki temu nie tylko nie musimy dotykać osoby badanej, ale również otrzymujemy wynik w przeciągu kilku sekund. 

Co warto wiedzieć o firmie Microlife?

Microlife to firma, która jest jednym ze światowych liderów wśród producentów urządzeń medycznych. W swojej ofercie posiada przede wszystkim sprzęt do użytku domowego oraz w placówkach opieki medycznej. Poza termometrami bezdotykowymi w ofercie marki znajdziemy między innymi ciśnieniomierze, laktatory czy inhalatory. Urządzenia tej marki zatwierdzone są do użytku szpitalnego, dlatego też możemy mieć pewność skuteczności oraz bezpieczeństwa ich działania. 

Microlife NC 150 – skuteczne urządzenie w dobrej cenie

Wśród wielu modeli termometrów produkowanych przez Microlife NC 150 jest jednym z najczęściej wybieranych przez klientów. Przede wszystkim z powodu bardzo atrakcyjnej ceny. Za ten model zapłacimy bowiem około 96 złotych. W zamian otrzymujemy wysokiej jakości, zatwierdzony sprzęt medyczny, który gwarantuje nam otrzymywanie miarodajnych wyników. Najważniejsze cechy tego termometru bezdotykowego to zapamiętywanie 30 ostatnich pomiarów, ergonomiczny kształt oraz wyświetlacz LCD. Termometr ten precyzyjnie mierzy temperaturę, na wynik nie mają wpływu czynniki zewnętrzne. Ma również bardzo szeroki zakres, dzięki czemu możemy wykorzystać go nie tylko do mierzenia temperatury ciała, ale również np. do sprawdzenia temperatury mleka dla dziecka czy temperatury wody do kąpieli. Urządzenie posiada funkcję alarmu gorączki, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie przegapimy podwyższonej temperatury. Termometr ten możemy znaleźć na stronie internetowej Ceneo.pl.

Microlife NC 200 – propozycja dla wymagających

Microlife NC 200 to model nieco bardziej zaawansowany technologicznie, który jednak posiada wiele cech wspólnych z NC 150. Wśród nich możemy wymienić ekran LCD, pamięć 30 pomiarów czy zasilanie bateryjne. On również ma szeroki zakres mierzonych temperatur, przez co może być wykorzystywany również do mierzenia substancji lub otoczenia. Posiada jednak znacznie więcej funkcji dodatkowych. Poza znanym już alarmem gorączki są to również czerwone światło oraz bezdźwiękowa praca, co jest pomocne szczególnie w przypadku małych dzieci oraz podczas pomiarów w nocy. Termometr ten kupimy również na Ceneo.pl.
Podsumowując, pojedynek Microlife NC 150 vs Microlife NC 200 trudno rozwiązać jednoznacznie. Zarówno jedno, jak i drugie urządzenie charakteryzuje się sporą czułością i dokładnością pomiarów. Są jednocześnie funkcjonalne i niezawodne. Dlatego też, podejmując decyzję, warto brać pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Dla osób, które potrzebują profesjonalnego urządzenia, Microlife NC 200 będzie lepszym wyborem. Jeśli zaś nie chcemy wydać zbyt dużo pieniędzy – do rodzinnego użytku z powodzeniem możemy wybrać termometr bezdotykowy Microlife NC 150. 
Zdjęcie: halfpoint/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo