Data publikacji:

Ochronny krem na zimę dla dzieci – jaki wybrać?

W okresie jesienno-zimowym delikatna skóra dziecka jest narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, takich jak mróz czy lodowaty wiatr. Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony dziecięcej buzi przed zimnem jest bariera w postaci dobrego „cold-creamu”. Jaki krem na zimę dla dzieci będzie najlepszy? Dowiedz się, czym kierować się podczas jego zakupu.
dziecko w zimę

Dlaczego krem na mróz dla dzieci to konieczność?

Zimą skóra jest wystawiana na trudne próby – zimno panujące na zewnątrz w połączeniu z suchym, ciepłym powietrzem mieszkań i domów sprawiają, że może stać się podrażniona i sucha.

Drastyczne zmiany temperatur oddziałują źle na barierę lipidową, która ma za zadanie chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Jak nietrudno się domyślić, skóra dziecięca jest bardziej wrażliwa na działanie zimowych temperatur, niż skóra dorosłego człowieka. Z tego względu, maluch przed wyjściem na dwór powinien stosować krem ochronny na zimę dla dzieci.

Dobry krem zabezpieczy skórę przed działaniem zimna i wiatru, zastępując skórze naturalną ochronę lipidową. Regularne stosowanie kremu zmniejszy ryzyko wystąpienia zaczerwienienia i pieczenia.

Kremy na zimę dla niemowląt i dzieci – rodzaje

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje „cold-creamów”:

Kremy typu „olej w wodzie” – woda może stanowić aż 80% składu kosmetyku, co nadaje mu lekką konsystencję. Takie kremy lepiej zarezerwować na temperatury jesienne, niespadające poniżej zera.

Kremy typu „woda w oleju” – to krem na mróz dla dzieci bez wody lub z jej minimalną ilością. Bazą kremu są substancje tłuszczowe, które dobrze chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami. Po tłuste kremy sięgaj, gdy zimowe temperatury są szczególnie dotkliwe.

Kremy na wiatr i mróz dla niemowląt – ranking

Jaki krem na wiatr i mróz dla niemowląt sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy 4 propozycje kosmetyków, które od lat cieszą się zaufaniem mam.

Nivea Baby, krem na każdą pogodę

Jaki krem na mróz dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej? Doskonałymi opiniami cieszy się krem Nivea Baby, po który mogą sięgać zarówno najmłodsze, jak i starsze maluchy. To krem pozbawiony wody, wzbogacony wyciągiem z nagietka i panthenolem. Doskonale chroni przed wiatrem i mrozem. Bezpieczny od pierwszego dnia życia.

Bambino, krem dla dzieci i niemowląt

Stary, sprawdzony krem Bambino ma swoich zwolenników do dziś. To uniwersalny kosmetyk, który ochroni buzię twojego dziecka przed wpływem zimna i ukoi wcześniej powstałe podrażnienia.

Flos-lek, krem na zimę Sopelek

To krem do twarzy na mróz dla niemowląt i dzieci zawierający woski, olej migdałowy, witaminę E i B5, a także naturalne filtry UV. Sopelek chroni skórę przed zimnem i działaniem promieni słonecznych, nawilża ją i uelastycznia.

Hipp, krem ochronny na niepogodę

Krem Hipp zawiera doskonale nawilżający olej migdałowy, który świetnie sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Ten krem ochronny na mróz dla niemowląt i dzieci nada się nie tylko do zabezpieczenia skóry buzi, ale i rączek.
Wiesz już, że dobry krem na mróz dla niemowlaka i starszego dziecka powinien zawierać minimalną ilość wody i dużo dobrych substancji tłuszczowych. W składzie poszukuj naturalnych olejków, wosków i witamin, które będą chronić i pielęgnować buzię twojego maleństwa. Który z zaproponowanych przez nas kremów będzie chronić twoje dziecko tej zimy?
Autorka: Joanna Stanuch