Data publikacji:

Jaka opaska dla dzieci z GPS?

Opaska na rękę dla dziecka z GPS jest obecnie jednym z bardziej praktycznych gadżetów, w jaki można wyposażyć dziecko. Posiada wiele użytecznych funkcji ułatwiających codzienne życie zarówno dzieciom, jak i rodzicom, a dodatkowo pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa najmłodszych.
opaska gps

Jakie funkcje powinny mieć opaski z GPS dla dzieci?

Podstawową funkcją, jaką powinna mieć opaska tego rodzaju, jest GPS. Dzięki niemu rodzic może w każdej chwili sprawdzić, gdzie przebywa jego dziecko. Jest to szczególnie istotne w przypadku aktywnych dzieci, gdy rodzic potrzebuje upewnić się, że jest ono bezpieczne.

Dodatkową, równie przydatną funkcją, jaką może mieć opaska dla dzieci z GPS, to wbudowany alarm. Dzięki niemu dziecko może samodzielnie wstawać rano oraz kontrolować godzinę i długość poszczególnych aktywności. Opaska dla dziecka z GPS w niektórych przypadkach pozwala także na odbieranie połączeń. Dzięki połączeniu jej z telefonem rodzic może zadzwonić do dziecka, nawet jeśli nie posiada ono przy sobie komórki. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając opaskę na rękę dla dziecka? Opaska dla dzieci GPS jest wygodnym gadżetem, lecz aby była maksymalnie komfortowa w użytkowaniu, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Podstawową cechą wpływającą na wygodę użytkowania tego rodzaju opasek jest pojemność baterii. Należy pamiętać, że nawet w przypadku wysokiej jakości baterii o dużej pojemności, nie będzie ona pracowała dłużej niż od kilku do kilkunastu dni. Warto jednak wybierać modele pozwalające na użytkowanie dłuższe niż doba. Ze względu na ruchliwość dzieci, dobrym rozwiązaniem są opaski wodoodporne. Obudowa może zapewnić ochronę przed deszczem, nieuważnym myciem rąk oraz wszelkimi zabawami, podczas których dziecko moczy dłonie.

Niemiej istotna jest także wygoda w codziennym noszeniu. Aby dziecko z chęcią nosiło taką opaskę, musi być dobrze dopasowana do nadgarstka. Nie może uwierać ani utrudniać zabawy. Warto również zwrócić uwagę, aby model był zgodny z gustem dziecka.

Dziecięce opaski z GPS – zalety dla rodziców

Kupując swoim dzieciom opaskę z GPS, rodzice mogą skorzystać z szeregu korzyści. Podstawową jest oczywiście wiedza na temat miejsca, w którym przebywa dziecko. Pozwala to upewnić się, czy na pewno jest bezpieczne i znajduje się tam, gdzie powinno. Warto jednak także wspomnieć, że w szczególności w przypadku małych dzieci, opaska stanowi świetną alternatywę dla telefonu. Jest ją znacznie trudniej zgubić, ponieważ jest zapinana. Przy czym również umożliwia pozostanie w kontakcie z dzieckiem.

Wiele nowoczesnych modeli opasek zaprojektowanych specjalnie dla dzieci posiada także liczne dodatkowe funkcje, takie jak przypomnienia, listy obowiązków, systemu punktów i nagród.

Trzy najpopularniejsze opaski z GPS dla dzieci

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli opasek z GPS dla dzieci. Jednym z najpopularniejszych jest Tobi Robot Smartwatch. Jest to zegarek przeznaczony dla dzieci, występuje w atrakcyjnych kolorach i posiada funkcje użyteczne dla rodziców oraz atrakcyjne dla dziecka.
Innym, równie chętnie wybieranym modelem, jest Calmean Touch dla dzieci. Również dostępny jest w atrakcyjnych kolorach oraz posiada wszystkie niezbędne funkcje, w tym rozbudowaną opcję lokalizacji.
Model Techonic Smartwatch Dla Dziecka Q19 pozwala na efektywne kontrolowanie miejsca, w którym przebywa dziecko. Posiada także liczne funkcje przeznaczone do rozrywki, dzięki czemu pozostaje atrakcyjnym gadżetem dla najmłodszych.
Zdjęcie: Wavebreakmedia/Envato Elements
Autor: Ewa Malinowska