Data modyfikacji:

Pomysły na przyjęcie dla dziecka do 5 lat

Autor: Sylwia Stwora

Chciałabyś w specjalny sposób uczcić urodziny swojej pociechy, organizując domowe kinder party, na które masz zamiar zaprosić dzieci z przedszkola malca? Jednak masz dylemat, bo nie wiesz jak zapanować nad grupą ruchliwych maluchów i czym je zająć, aby na długo zapamiętały imprezę?

W naszym poradniku znajdziesz pomysły na przyjęcie dla dziecka do 5 lat

Odpowiednio wcześniej narysuj na kartonie postać klauna lub osiołka, pokoloruj, wytnij i powieś na ścianie. Następnie przygotuj (tyle sztuk, ile będzie dzieci) czerwone nosy z gąbki dla klauna lub ogonki ze grubszego sznurka zakończonego włoskami z bibuły. Rekwizyty podklej dwustronną taśmą klejącą i opatrz małymi bilecikami z imionami dzieci. W trakcie przyjęcia maluchy będą musiały przykleić nos lub ogonek na właściwe miejsce. Oczywiście muszą trafić do celu z zawiązanymi oczami i dzięki podpowiedziom innych uczestników zabawy. Wygra ten, kto najlepiej umiejscowi brakującą część klauna lub osiołka.

Pomysły DIY na przyjęcie dla dziecka

Z kartonu wycinamy lwa lub małpkę i pozostawiamy zwierzątku otwór na buzię. Potrzebne będą kolorowe piłeczki pingpongowe. Maluchy będą musiały z określonej odległości trafić piłeczką do buzi stworzenia. Każdy ma trzy szanse. Wygrywa osoba, która najczęściej nakarmi lwa lub małpkę.

Jakie zabawy zorganizować na przyjęcie dla dziecka do 5 lat?

Wielką frajdą będzie dla małych imprezowiczów możliwość nakarmienia innej osoby, np. budyniem czy jogurtem. Cała trudność polega na tym, że karmiące dziecko ma zawiązane oczy i do buzi drugiego malca będzie musiało trafić dzięki podpowiedziom. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu ubranek pociech.

Można też zorganizować kalambury z pokazywaniem zwierzątek, ale bez wydawania dźwięków lub ponaklejać na karteczki obrazki zwierząt, zrobić losowanie wśród dzieci, a następnie zacząć opowiadać historię, w trakcie której osoba, której nazwa zwierzątka padnie będzie musiała wydać charakterystyczny dla niego dźwięk. Aby podkręcić zabawę, warto tak ułożyć opowiadanie, aby nazwy różnych zwierząt występowały jak najczęściej.

W ciepły dzień możesz urządzić łowienie skarbów w ogrodowym basenie. W tym celu przygotuj ponumerowane, kolorowe woreczki i włóż do nich drobne upominki. Szczelnie zawiąż je wstążką robiąc różnej wielkości pętelki. Niezbędna będzie też wędka, np. krótki kij z doczepionym sznurkiem zakończonym plastikowym haczykiem. Dzieci będą musiały wyłowić zdobycz, ale zanim dostaną zawartość woreczka muszą wykonać zadanie kryjące się pod zamieszczonym na nim numerkiem. Po zakończeniu zabawy maluchy mogą urządzić sobie małą kąpiel.

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.